چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

ورزشکاران مسلمان و موفق آمریکایی (عکس)

ورزشکاران مسلمان و موفق آمریکایی (عکس)

معرفی ورزشکاران مسلمان و موفق آمریکایی. تعداد ورزشکاران مسلمان امریکایی زیاد است که معرفی همۀ آنها فرصت بیشتری را می طلبد، لذا در این گزارش فقط چند تن از ورزشکاران مسلمان که در امریکا از شهرت خوبی برخوردارند، معرفی میشوند:

 

1- محمد علی کلی

کَسیوس مارسلوس کلیمشهور بهمحمدعلی کلی، یکی از مشهورترین بوکسورهای سنگین وزن جهان است. وی متولد ژانویه 1942 لوئی ویل در کنتاکی امریکاست. وی پس از مسلمان شدن وارد فعالیت های سیاسی شد از این رو بسیار بیشتر از سایر ورزشکاران در دنیا مشهور شده است.

 

ورزشکاران مسلمان و موفق آمریکایی (عکس)

در بازی های المپیک سال 1960 رم، او مدال طلای بوکس رده سنگین وزن را از آن خود کرد و در همان سالها بود که عقاید متفاوت مذهبی خود را بروز داد.کلی در سال 1960 در لوئیس ویل در 6 راند توانست تونی هونساکر را که رئیس پلیس فایتویل در ویرجینیای جنوبی بود، را شکست داد.

 

هیجان انگیزترین بازیهای وی مربوط به مسابقاتش با سانی بنکس، آلخاندرو لاورانته و آرچی مور می شود.

 

یکی از جنجالی ترین خبرها در مورد محمدعلی کلی، امتناع او از پیوستن به ارتش برای جنگ در ویتنام بود. بدین واسطه او 5 سال از تمامی بازی های بوکس منع شد. که بعدها به 3 سال تقلیل یافت.

 

وی در ژوئن سال 1979 اعلام بازنشستگی کرد. در سال 1982 بیماری پارکینسون وی تشخیص داده شد. او در سال 1996 مشعل المپیک آتلانتا را روشن کرد، محمد علی کلی در میان مردم امریکا و جهان بسیار محبوب است.

 

2- عبدالجبار کریم

فردیناند لوییس آلسیندور جی.آر در ۱۶ آوریل سال ۱۹۴۷ در منهتن نیویورک چشم به جهان گشود. وی در سال 1971 مسلمان شد و مانند دیگر مشت زن مطرح امریکائی محمدعلی کلی نام خود را تغییر داد و از آن تاریخ همگان او را با نام ” عبدالجبار کریم” مورد خطاب قرار دادند.

 

وی در سال های 1969-1965 در تیم بسکتبال دانشگاه یو اس ای بازی می کرد.

 

ورزشکاران مسلمان و موفق آمریکایی (عکس)

او در دوران بازیگری اش 38.387 امتیاز به نام خود ثبت کرده است که این رکورد در NBA دست نیافتنی به نظر می رسد. کریم تاکنون 6 بار به عنوان بهترین بسکتبالیست NBA شناخته شده و پس از 20 فصل بازی در تیم های مختلف رد سال 1989 از بسکتبال خداحافظی کرد. او در کل 19 بار به تیم ستاره های NBA دعوت شده است.

 

او بازی در فیلم “بازی مرگ” در کنار “بروس لی” را یکی زا بزرگترین افتخارات خود می داند.کریم عبدالجباربسکتبالیست مشهور تیم های میلواکی باکس و لس انجلس لیکرز است که هم اکنون از بسکتبال خداحافظی کرده و در پلیس امنیتی آمریکا استخدام شده‌است.

 

3- نظر محمد

وی متولد 1985 در شیکاگو و فرزند یک مهاجر اهل کشور غناست. نظر محمد در تیم شیکاگو بولز در NBA توپ می زند.

 

ورزشکاران مسلمان و موفق آمریکایی (عکس)

این سنتر با قدی معادل 206 سانتی متر از مدافعین لیگ NBA است و یکبار با تیم سن آنتونیو اسپرز در سال 2005 به قهرمانی رسید.

 

4- مهمت اکور

مهمت اکور متولد 1979 بازیکن بسکتبال تیم ملی ترکیه است. او در پست فوروارد قدرتی در تیم های یوتاجاز و نیوجرسی نتس سابقه بازی در لیگ NBA را دارد. او بازیکن 211 سانتی متری تیم دیترویت است.

 

ورزشکاران مسلمان و موفق آمریکایی (عکس)

5- شکیل اونیل

شکیل راشائون اونیل ملقب به شکیل اونیل در مارس سال 1972 در نیوارک به دنیا آمد.

 

ورزشکاران مسلمان و موفق آمریکایی (عکس)

او بسکتبال را با تیم اورلاندو مجیک آغاز کرد و بعدها در تیم های لس آنجلس لیکرز، میامی هیت و فینکس سانز و کلیولند کالیرز بازی کرد. در آخرین فصل بازی اش به تیم “بوستون سلتیکس” رفت و در فصل 2011-2010 از دنیای بسکتبال خداحافظی کرد.

 

شکیل اونیل به پاس سالها تلاش در عرصه بسکتبال به عنوان یکی از پنجاه چهره برتر تمامی ادوار NBA معرفی شده است.او تنها بازیکن در تاریخ NBA  به شمار می‌رود که توانسته در سیزده فصل پیاپی و متوالی آمار ۲۰ امتیاز و ۱۰ ریباند را در کارنامه به ثبت برساند.

 

تخصص بازی او شوت‌های کوتاه و اسلم دانک‌های قدرتی است. او در پرتاب پنالتی ضعف دارد. بهترین آمار پرتاب پنالتی توسط وی ۶۰% به ثبت رسیده. شک با سی و هشت سال سن مسن‌ترین بازیکن حال حاضر لیگ NBA  نیز می‌باشد.

 

 

 


 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
تصاویری عجیب اما واقعی و دیدنی
تصاویری عجیب اما واقعی و دیدنی
مشاهده بیشتر