دنیای  بازیگران و چهره های ایرانی

عضویت در کانال تلگرام

دنیای  بازیگران و چهره های ایرانی

دنیای دانستنی ها

جنجال جایگاه عجیب ایران در شاخص فساد!!

مجموعه : اخبار
جنجال جایگاه عجیب ایران در شاخص فساد!!
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه با اعلام اینکه هر یک درصد رشد اقتصادی ۵ تا ۶ دهم نرخ بیکاری را کاهش می دهد گفت: بیکاری دانش آموختگان، پایین بودن بهره وری، کاهش قدرت حقوق بگیران، شرایط رکود و تورمی و عدم تعامل با دیگر کشورها؛ از جمله مشکلات اقتصادی کشور در شرایط فعلی است.
 
حسن هفده تن گفت: اعتماد میان مردم و دولت باید افزایش یابد زیرا این رابطه یک سرمایه اجتماعی دوسویه است که هرچه افزایش یابد حاکمیت تثبیت می شود. معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اظهار داشت: به علت عملکرد در زمینه ارائه آمارها، اعتماد جامعه از آمارها سلب شده است که باید در دولت یازدهم این بی اعتمادی جای خود را به اعتماد دهد.

وی با اشاره به رشد منفی اقتصادی گفت: رابطه خطی بین رشد اقتصادی و اشتغال وجود دارد به طوری که یک درصد رشد اقتصادی، بیکاری را پنج دهم تا شش دهم درصد کاهش می دهد. به گفته هفده تن، بین توسعه و اشتغال رابطه مستحکمی وجود دارد و تا زمانی که سیاست های اشتغال از راهبرد توسعه پیروی نکند، نرخ توسعه استقامت می کند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که خود را برای رقابت تنگاتنگ با دیگر اقتصاد های ملی آماده نکنیم، نمی توانیم آماده پاسخگویی به مردم در عرصه های جهانی باشیم. هفده تن با این پرسش که چرا نتوانسیتم با وجود شاخص های توسعه به شاخص های هدفگذاری شده برسیم؟ گفت: ما نیاز به تدبیر، نگاه و رویکردها داریم و از نگاه حمایتی باید به نگاه توانمند سازی برسیم.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه گفت: همواره فکر می کنیم کارگران ضعیف هستند اما هیچ وقت به توانمندی آنها نگاه نمی کنیم تا کرامت انسانی طبقه کارگر در شرایط برتر قرار گیرد. وی با انتقاد از سیستم برنامه ریزی کشور گفت: نظام برنامه ریزی جزیره ای است و برای همین در برنامه ها موفق نمی شویم، باید این نگاه اصلاح شود و اتفاقات خوبی هم اکنون در حال رخ دادن است.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه در خصوص نقش حاکمیت مطلوب گفت: در سیر تطور غربی حاکمیت مطلوب براساس پویایی نظام اقتصادی بود، اما در ایران با نگاه اسلامی نباید فقط به تکاثر ثروت توجه شود و همه افراد جامعه باید با تلاش شرافتمندانه از رشد بهره مند شوند. وی تاکید کرد: تقابل و تعارض بین سه قوا باید از بین برود و همدلی جایگزین شود. این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه گفت: شاخص فساد در ایران در سال ۲۰۱۲ میلادی بین ۱۶۸ کشور رتبه ۲۸ است که رتبه نامطلوب و نگران کننده ای است.

.


مطالب داغ چند روز گذشته
دختران جذاب آسیا به طور عجیب خبر ساز شدند / تصاویر
دختران جذاب آسیا به طور عجیب خبر ساز شدند / تصاویر
مشاهده بیشتر