چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

با این غذاها به جنگ بیماری ها بروید

مجموعه : تغذیه مناسب
با این غذاها به جنگ بیماری ها بروید

به گزارش ناز وب، در دنیایی که همه برای درمان بیماری های خود رو به مواد شیمایی و قرص می آورند کارشناسان این مواد غذایی را برای مبارزه با بمیاری های توصیه کرده اند.

 تمشک و یا راس بری

 آب تمشک در مداوای سنگ کلیه و صفرا و بیماری حنجره تاثیرات بسیار مثبتی به همراه دارد. آب این میوه برای رفع عفونت چشم و لوزه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 پاپایا

 این میوه از نظر ویتامین سی بسیار غنی است. این میوه بعلت احتوای ویتامین های آ و ای آنتی اوکسیدان بسیار قوی در مبارزه با سرطان روده بزرگ و بیماری های قلبی می باشد. در صورت مصرف مداوم این میوه موجب رفع یبوست و اسهال مزمن می گردد. از آنجایی که پاپایا یک نوع میوه انرژی زا است لذا منبع نیروی عالی برای کودکان در حال رشد، بانوان حامله و بانوانی که شیر می دهند، تلقی می شود.

 اسفناج

 اسفناج یک آنتی اوکسیدان بسیاری مقوی است. این سبزی از نظر ویتامین های آ، سی، ای و بی و نیز مینرال های آهن، منگزیوم، فسفر، ایود و پروتئین بسیار غنی بوده و به مبارزه با انواع سرطان تخمدان؛ سینه و روده بزرگ یاری می کند. تحقیقات بعمل آمده نشان داده است که مصرف اسفناج موجب کندی پیری مغز و بیماری های قلب و عروق می گردد.

 سیب شیرین

 سیب شیرین طعمی بین سیب و چغندر دارد. این نوع سبزی سرشار از مواد مغزی است. این نوع میوه بعلت اینکه هضم آن بسیار آسان بوده و خطر آلرژیکی اش بسیار کم است لذا بعنوان یکی از مواد اولیه تغذیه برای کودکان توصیه می شود. سیب زمینی شیرین چنان هویج و کدو تنبلی حاوی مقدار فراوانی ویتامین آ می باشد. این ویتامین در تقویت سیستم دفاعی بدن و قوه بینایی تاثیرات بسیار مهمی به همراه دارد.

 شاهی

 شاهی در عین حال موجب کاهش شکر خون شده ،باکتری های مضر در بدن را از بین برده و دشمن کرم روده است. این گیاه در عین حال به کاهش وزن بدن یاری می کند.

 زغال اخته

 زغال اخته دارای ویتامینC وB است و مقدار زیادی آهن، کلسیم ومنیزیم دارد.. زغال اخته حاوی بیش از ۱۰درصد تانن، قند، پکتین، اسیدهای آلی ورنگدانه است. این میوه خوشمزه کم کالری است و باعث اضافه وزن نمی‌شود. قند فروکتوزو گلوگز زغال اخته کم است. مصرف آن برای افراد چاق و بیماران دیابتی مشکلی ایجادنمی‌کند. همچنین این میوه منبع خوبی برای فیبر است. مصرف زغال اخته در عین حال موجب تقویت سیستم دفاع بدنی و افزایش مرغوبیت زندگی می گردد. پوسته این میوه تب بر بوده و موجب رفع اسهال می شود.


 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
بز عجیبی که روی دو پا راه می رود!! عکس
بز عجیبی که روی دو پا راه می رود!! عکس
مشاهده بیشتر