فرشتگان

پیام نظامی ایران به آمریکا؟

پیام نظامی ایران به آمریکا؟

پیام نظامی ایران به امریکا چه بود؟

 

به گزارش نازوب به نقل از المیادین : رزمایش نظامی ایران به موازات مذاکرات جاری میان ایران و گروه شش صورت می گیرد و حاوی این پیام آشکار است که ایران برای هرگونه احتمال ممکن آماده است.

 

به گزارش «تیک» ، این شبکه تلویزیونی درباره تهدید ایران به با خاک یکسان کردن تل آویو و حیفا و مقصود از این سخن نوشت: اهمیت این سخنان در زمان ایراد آن و در شرایط فعلی است که نیروها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال برگزاری یکی از بزرگترین رزمایش های خود در آبهای خلیج فارس هستند.

 

سردار مصطفی ایزدی معاون فرمانده کل نیروهای مسلح ایران امروز ناچار بود چنین تهدیدی را مطرح سازد زیرا اویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه اسرائیل چند روز پیش گفته بود که گزینه نظامی علیه برنامه هسته ای ایران همچنان روی میز است بنابراین طرح چنین تهدیدی از سوی ایران در همین چارچوب است و قصد او این است که به اسرائیلی ها یادآوری کند که هرگونه حماقت احتمالی این رژیم علیه تاسیسات اتمی ایران به مفهوم پاسخ سریع و ویرانگر ایران علیه تل آویو و حیفا و پاک کردن آن از روی نقشه است.

 

این تهدید را صرفاً یک فرمانده نظامی در ایران مطرح نکرده است بلکه پارسال نیز آیت الله خامنه ای رهبر معظم ایران این تهدید را مطرح و اعلام کرد هرگونه تعرض به تاسیسات اتمی ایران به معنای نابودی تل آویو و حیفا و پاک کردن آن از روی نقشه خواهد بود. براساس نتایج نظرسنجی های انجام شده از نظر مردم ایران مهمترین عبارتی که رهبر معظم ایران در سال گذشته گفته است همین تهدیدی است که علیه اسرائیل مطرح کرد. در این نظرسنجی بیش از 18 هزار نفر شرکت کرده اند.

 

رزمایش امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در ادامه همین تهدیدات است. نیروهای زمینی سپاه پاسداران در این رزمایش به توپخانه و زره پوش مجهز هستند و نیروهای ویژه و یگانهای واکنش سریع و هوابرد نیز در این رزمایش حضور دارند و دو تمرین مهم انجام دادند. نخستین تمرین مربوط به مقابله با حمله دشمن و دفاع از مواضع ثابت بود. در این رزمایش بیش از پنجاه سنگر بتونی پنهان وجود داشت که شناسائی آن برای هواپیماهای بدون خلبان دشوار است. تمرین دیگر مربوط به مین ریزی در تنگه هرمز است که ایران در صورتی که منافعش به خطر بیفتد دست به این عملیات خواهد زد.

 

همه این تمرینها به موازات مذاکرات جاری میان ایران و گروه شش صورت می گیرد و حاوی پیامی آشکار مبنی بر آمادگی ایران برای هرگونه احتمال ممکن است.

 

 

 


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
laghari
بیوگرافی هنرمندان