فرشتگان

روابط زناشویی به سبک پرویر و پونه! عکس

روابط زناشویی به سبک پرویر و پونه! عکس

روابط زناشویی به سبک و شیوه ی  پرویر و پونه! نازوب، انیمیشن‌های سروش رضایی در شبكه‌های اجتماعی یكی از پربازدیدترین ویدئوهای اشتراك گذاشته چند ماه اخیر بوده‌اند؛ ویدئوهایی كه حرف‌های شخصیت‌های‌شان بعد از مدت كوتاهی به سرعت به تكیه‌كلام‌های عمومی تبدیل شده‌اند و حتی هنرمندان زیادی در صفحات شخصی فیس‌بوك و اینستاگرام آنها را بازنشر می‌كنند. یكی از ویدئوهای پربیننده صفحه سروش رضایی (سوری لند) داستان‌های پرویز و پونه است كه هر قسمت آن به بخشی از دغدغه‌های روابط زوج‌های امروز اشاره می‌كند. دكتر مهرنوش هدایتی، روانشناس، به تحلیل روابط در قالب پرویز و پونه‌های اطراف ما می‌پردازد.

 

قسمت اول
تزریق لب
شاید مهم‌ترین دلیلی كه این نوع انیمیشن‌ها را دیدنی و پرطرفدار می‌كند، همذات پنداری ما با مصداق‌های این نوع زوج‌ها در روابط جوان‌های جامعه است؛ روابطی كه شكل و شیوه آن با گذشته زمین تا آسمان متفاوت است. ما در تحلیل شخصیت‌های یك رابطه كه یك طرف آن پرویز قرار دارد و طرف دیگر آن پونه به مصداق‌های زیادی در اطراف‌مان می‌رسیم. مردهایی قوی، كم‌حرف و تقریبا فاقد احساسات كه گاهی برای همین بی‌تفاوتی و رفتارهای مردانه ازسوی طرف مقابل سرزنش می‌شوند.

روابط زناشویی به سبک پرویر و پونه! عکس

طرف دیگر پونه با افكاری كاملا زنانه و احساساتی جوشان كه با واكنش‌های هیجانی كه برای دریافت توجه و ابراز علاقه ازسوی پرویز تمام تلاشش را به‌كار می‌برد ولی هر بار تیرش به سنگ می‌خورد. برای مثال در قسمتی از این ویدئو تغییر ظاهری پونه با تزریق لب را می‌بینید كه عكس‌العمل پرویز در مقابل آن به جرات در بسیاری از مردان دیگر هم دیده می‌شود. اما مهم‌ترین مشكل بسیاری از پونه‌های جامعه این است كه تصور می‌كنند تنها عوامل بیرونی باعث شادی آنها می‌شود و برای همین به‌دنبال دریافت تایید از بیرون می‌گردند.
درحالی كه دنیای بیرون را هم درست نمی‌شناسند و در عمل در ارتباط بین فردی خود دچار مشكل هستند، گوشه‌گیر و افسرده به‌نظر می‌رسند و نسبت به خواسته‌ها و نیازهای روابط خود بینشی ندارند. به زبان ساده‌تر از خود ناراضی هستند.

 

نکته
مسئله اینجاست كه برای بالا بردن كیفیت زندگی، زوج‌ها باید به سلامت روحی توجه كنند. داشتن رابطه‌ای بهتر به عوامل زیادی بستگی دارد. پونه‌ها به‌دنبال پر كردن خلأهای عاطفی و نوازش شدن هستند و از ترس اینكه مردشان را ازدست بدهند، دست به كارهایی می‌زنند كه اوضاع را بدتر و شرایط را سخت‌تر می‌كند. ما باید حس ارزشمند بودن را در خود تقویت كرده تا شاد بودن و ماندگاری در رابطه را با رضایت از خود و اعتماد به نفس تضمین كنیم.

 

قسمت دوم
اوجولات
یكی دیگر از محبوب‌ترین بخش‌های این ویدئو نوع درخواست پونه از پرویز برای خریدن شكلات (اوجولات) با ادبیاتی است كه در روابط امروز به وفور آن را می‌شنویم. دیالوگی كه پای آن به برنامه محبوب خندوانه هم باز شد. ادبیاتی كه دنبال‌رو تغییر شكل كلماتی مانند عزیزم (عجیجم) یا چطوری (چطولی) كه از چند سال قبل در مكالمه‌های بین دختر‌ها و پسرها باب شد و در شكل واضح‌تر در روابط آنها جا باز كرده است، اما نكته اینجاست كه باز كردن جای خود در دل معشوقه‌تان به هر قیمتی اصلا توصیه نمی‌شود.

 

روابط زناشویی به سبک پرویر و پونه! عکس

مردها ظرافت و محبت شما برای افزایش امنیت و آرامش در خانواده را دوست دارند اما مواقعی كه تغییرات فراوان شما در رفتار، او را به پدر دختربچه‌ای لوس یا یك شخصیت كارتونی تبدیل می‌كند اصلا دوست داشتنی نیست. آنها در روابط به‌دنبال همراه و دوست هستند نه دختری لوس كه در هر موقعیتی برای پیش بردن حرف‌ها یا جلب‌توجه طرف مقابل زیر گریه می‌زند و صدا و ادبیات خود را تغییر می‌دهد. تقریبا همه خانم‌ها دوست دارند در مركز توجه مرد زندگی‌شان باشند اما تحریك علاقه و جلب همه توجهات او به سمت خودتان حد و مرزی دارد.
شاید باور نكنید اما طبق آماری كه در ماه‌های اخیر یكی از دانشجویان من از یكی از دانشگاه‌های آزاد تهران در این زمینه به‌دست آورده تقریبا 75درصد مردان از تغییر لحن و ادبیات خانم‌ها در زندگی مشترك و روابط عاشقانه متنفر هستند.

 

قسمت سوم
بی‌احساسی
باحوصله‌ترین و احساساتی‌ترین مرد‌های روی زمین هم از صحبت طولانی پای تلفن و ساعت‌ها ابراز احساسات بیزارند. خانم‌هایی كه اهل تلفن زدن‌های مداوم و طولانی هستند و ساعت‌ها با صدای بلند حرف می‌زنند به هیچ‌عنوان كاراكتر جذاب و دوست داشتنی همسر خود نیستند. دیالوگ‌های پونه‌های جامعه كه عادات عجیبی به اغوای احساسات پرویزها دارند آن‌قدر برای مردها ساده و خسته‌كننده است كه اغلب خون خانم‌ها را از بی‌تفاوتی به جوش می‌آورد، در حالی‌كه باید به این فلسفه توجه داشت كه مردها احساساتی مشابه زن‌ها ندارند یا اگر هم چنین احساساتی دارند هیچ‌گاه درباره آن با همسرشان صحبت نمی‌كنند.

 

روابط زناشویی به سبک پرویر و پونه! عکس

شاید سوال‌تان این است كه وقتی با او صحبت نمی‌كنید چگونه به احساسات او پی ببرید؟ در این صورت باید بگوییم شما بعد از گذشت زمان باید به مرور احساسات مردهایی به شكل پرویز بی‌احساس را درك كنید و به مرور به او كمك كنید تا احساسات خود را به زبان بیاورد یا حداقل در مقابل شما با احساس برخورد كند. بیشتر مردها برای ابراز محبت مهارت شما را در درك موقعیت‌های متفاوت ندارند، پس واكنش‌های تكراری و دل زننده شما مانند قطع كردن تلفن یا گفتن الفاظی مانند «خیلی بی‌احساس و سرد هستی» نه‌تنها رفتار او را در مقابل شما اصلاح نمی‌كند بلكه او را دلسرد كرده و از هم صحبت شدن با شما فرار می‌كند.

 

نکته
همسرتان را به‌دلیل اینكه احساساتی نیست و كمتر ابراز علاقه و محبت می‌كند، سرزنش نكنید. در عوض بهتر است به او حق بدهید چراكه این موضوع یكی از نشانه‌های بارز تفاوت‌های جنسیتی زن و مرد است؛ تفاوتی كه به ناچار باید بپذیرید.

 

قسمت چهارم
تحكیم روابط
در بخش دیگری از ویدئوهای پرویز و پونه به موضوع تحكیم روابط با آوردن فرزند و البته با تكیه بر اعتقاد گذشتگان اشاره شده است. موضوع مورد بحثی كه هنوز هم زوج‌های بسیاری در درست بودن و نبودن آن تردید دارند. به‌طور كلی در تحلیل خانواده‌های نرمال بحث فرزندآوری به استحكام نظام خانواده كمك می‌كند و تاحدودی طبیعی است كه خانواده بدون فرزند، احساس امنیت نكند چراكه یكی از استرس‌های مهم زندگی هر زوجی صاحب فرزند نشدن است اما اینكه چقدر این مسئله به معضلات ریشه‌ای زوجین در روابط عاطفی كمك می‌كند به شرایط مختلف زوج‌ها بستگی زیادی دارد.

 

روابط زناشویی به سبک پرویر و پونه! عکس

حس پدر یا مادر بودن، جزئی از هویت مردها و زنان را تشكیل می‌دهد و نادیده گرفتن این جنبه از زندگی بعد از گذشت مدتی به ساختار زندگی مشترك هر زوجی لطمه وارد می‌كند، اما باید درنظر گرفت كه راه‌حل ترس‌های پونه‌ها از برهم خوردن رابطه و مواجهه با شكست، داشتن فرزند نیست.

 

متاسفانه این باور اشتباه در فرهنگ جامعه ما وجود دارد كه فرزند داشتن می‌تواند بهترین دلیل پایدار ماندن یك زندگی مشترك ‌باشد، درحالی‌كه ما مصداق‌های فراوان از زوج‌هایی داریم كه سالیان دراز بدون داشتن فرزند، توانسته‌اند زندگی پایداری داشته باشند یا برعكس زوج‌هایی كه باوجود یك یا دو فرزند به دلایل مختلف از هم جدا می‌شوند. پس فراموش نكنید تحكیم روابط زوج‌ها معنایی فراتر از اضافه شدن عضوی جدید به خانواده دارد كه تنها با كسب مهارت‌های زندگی و اعتماد طرفین به حقیقت می‌پیوندد.

 

 

 


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
laghari
بیوگرافی هنرمندان