فرشتگان

نیم ساعت کمبود خواب چه بلاهایی که به سر شما نمی آورد!

مجموعه : دانستنی ها
نیم ساعت کمبود خواب چه بلاهایی که به سر شما نمی آورد!

مهم ترین روند سلامتی جسم و روح در گرو خواب مناسب و کافی است سعی کنید تا می توانید در این زمینه اطلاعات کسب کنید و از شگفتی های خواب مناسب آگاه شوید.

 

به گزارش نازوب و به گفته محققان، در جامعه مدرن کمبود خواب به طور گسترده مشاهده می‌شود اما در دهه اخیر تاثیر آن روی فرایند سوخت و ساز بدن مورد توجه قرار گرفته‌است.

 

در این بررسی آمده‌است: داشتن خواب کافی فوائد قابل توجهی روی میزان دور کمر و سوخت و ساز بدن دارد به همین دلیل در نظر گرفتن این نیاز طبیعی بدن می‌تواند در فرایند کاهش وزن و جلوگیری از ابتلا به دیابت موثر باشد.

 

در این بررسی 522 بیمار مبتلا به دیابت نوع دو که به تازگی‌ بیماری‌شان تشخیص داده شده بود مورد آزمایش قرار گرفتند. در شروع مطالعه مشاهده شد افرادی که خواب کافی ندارند 72 درصد بیشتر نسبت به افرادی که خواب کافی دارند به اضافه وزن دچار هستند. همچنین در یک بازه زمانی شش ماهه هم این افراد تحت کنترل قرار داشتند که مشخص شد احتمال چاقی و مشکلات مرتبط با قند خون در آنان بیشتر است.

 

محققان با بیان اینکه تنها نیم ساعت کمبود خواب برای بروز مشکلات چاقی و بالارفتن قند خون کافیست، اظهار کردند: پس از گذشت یک سال مشاهده شد خطر چاقی و مقاومت انسولینی که نشانه دیابت به حساب می‌آید در این افراد به ترتیب 17 و 39 درصد افزایش یافته‌است.

 

 

 


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
laghari
بیوگرافی هنرمندان