آغاز ثبت نام وامهای دانشجویی

مجموعه : اخبار
آغاز ثبت نام وامهای دانشجویی
اعتبار تخصیص یافته برای وام های تحصیلی و شهریه، معادل اعتبار نهایی آن مرکز بوده و بنابراین سیستم در مهلت مقرر، برای نیمسال دوم سال تحصیلی 93-92 بسته می شود…
 
ثبت‌نام از متقاضیان دریافت تسهیلات دانشجویی برای نیمسال دوم تحصیلی 93-92 آغاز شد.

وزارت علوم اعلام کرد :  توزیع وام مسکن از نیمسال دوم سال تحصیلی 93-92 همانند وام ودیعه مسکن به صورت متمرکز انجام می شود، بنابراین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باید نسبت به ثبت تقاضای وام مسکن دانشجویان متقاضی و اسکن و الصاق مستندات لازم تا 20 اسفند 92 اقدام کنند. بر اساس اعلامیه این وزارتخانه ، پس از تجمیع لیست متقاضیان در 24 اسفند 92، صندوق رفاه نسبت به تخصیص اعتبار هر دانشگاه بر اساس اعتبار موجود و سرجمع تقاضاهای ایجاد شده اقدام خواهد کرد.

اعتبار تخصیص یافته برای وام های تحصیلی و شهریه، معادل اعتبار نهایی آن مرکز بوده و بنابراین سیستم در مهلت مقرر، برای نیمسال دوم سال تحصیلی 93-92 بسته می شود .

برای توزیع عادلانه و هدفمند تسهیلات رفاهی برخی شاخص ها در توزیع اعتبار تسهیلات غیر متمرکز لحاظ شده است که بر این اساس در بخش وام تحصیلی، آمار دانشجویان روزانه شاغل به تحصیل در هر مرکز آموزش عالی، ضریب مشارکت دانشگاه در حصول درآمد اختصاصی صندوق، ضریب مذکور برای مراکزی که فاقد خوابگاه های ملکی و وقفی هستند به میزان حداکثر آن و برابر با یک در نظر گرفته می شود.

همچنین در تخصیص وام شهریه آمار دانشجویان شهریه پرداز، میزان وام شهریه هر یک از مقاطع تحصیلی و ضریب مقطع به منظور حمایت از دانشجویان شاغل به تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می شود که برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ضریب یک، مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای ضریب دو و مقطع دکتری تخصصی ضریب سه لحاظ می شود.

بر اساس مصوبه هیات امنا ثبت تقاضای دانشجویان الکترونیکی در سیستم فاز 2، منوط به تایید معاون مرکز در خصوص نحوه پذیرش دانشجو و نیاز مالی دانشجو در صورت وجود اعتبار مازاد در هر مرکز است.

اختصاصی ناز وب


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته