عضویت در کانال تلگرام

میز باحالی که خانه را گرم می کند! عکس

مجموعه : علم و فناوری
میز باحالی که خانه را گرم می کند! عکس

ساخت یک میز غذاخوری و جالب که می تواند دمای خانه را گرم  و سرد کند!

 

به گزارش نازوب، میز Zero Energy Furniture به هیچ وجه از برق استفاده نکرده، بلکه در عوض موم زیر سطح آن در اثر گرم شدن هوا آب شده و گرما را جذب می‌کند. این موم سپس در زمان سرما محکم شده و گرما را آزاد می‌کند.

این کار باعث ثابت ماندن دمای اتاق و کاهش 60 درصدی هزینه‌های انرژی می‌شود.

 

 

میز مذکور توسط ژان سباستین لاگرانژ و رافائل مینارد ساخته شده است. به گفته آن‌ها، این میز می‌تواند مسائل آب و هوا و انرژی را در مقیاس لوازم خانگی بجای مقیاس ساختمانی مورد خطاب قرار دهد.

در زیر سطح میز، ردیف‌هایی از آلومینیوم چین‌دار قرار دارد که از یک ماده تغییردهنده فاز که نوعی موم است، پشتیبانی می‌کند.

 

 

زمانی که دمای اتاق به 22 درجه سانتیگراد برسد، موم آب شده و با جذب گرمای محیط، دما را کاهش می‌دهد. سپس با کاهش دما، این موم محک شده و با برگرداندن دما با اتاق، محیط را مجددا گرم می‌کند. در این حالت میز مذکور مانند یک اسفنج حرارتی، دمای اتاق را نزدیک به ثابت نگه می‌دارد.

به گفته طراحان، این میز بیشتر برای اتاقهایی با دمای نوسان‌دار مانند اتاق ملاقات که تا 15 نفر در آن جا می‌گیرند، مناسب است. زمانی که دمای هوا در جلسه گرم می‌شود، میز می‌تواند گرمای اضافی از بدنهای درون اتاق را گرفته و پس از خالی شدن اتاق، آن را بازگرداند.

این میز در نمایشگاه هفته طراحی میلان به نمایش درآمده، اما هنوز هزینه ساخت یا زمان ورود آن به بازار مشخص نیست. طراحان اکنون قصد دارند سایر محصولات با قابلیت صرفه‌جویی در انرژی را مانند لامپهایی که می‌توانند گرما را ضبط و آزاد کنند، تولید کنند.


loading...
پربازدید ترین مطالب نازوب
Xبستن تبلیغات
X
زیباترین زنان بازیگر و معروف ایران و هالیوود 2017 انتخاب شدند + تصاویر
زیباترین زنان بازیگر و معروف ایران و هالیوود 2017 انتخاب شدند + تصاویر
مشاهده بیشتر