چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مهارت و ترفندهای زندگی وبسایت ناز وب

خوابیدن با آرایش روی پوست چه تاثیری دارد

خوابیدن با آرایش روی پوست چه تاثیری دارد

همچنین وجود مواد آرایشی روی صورت در طول شب باعث خواهند شد تا منافذ پوستتان کش بیاید. و از آنجایی که متاسفانه سطح کلاژن های پوستتان با افزایش سن کمتر می شود، منافذ پوستتان دیگر براحتی به اندازه ی اصلی شان بر نخواهند گشت.

سوال: آیا نشستن صورت قبل از خواب، واقعا به همان بدی است که می گویند؟

دکتر دنیس گراس، متخصص بیماری های پوستی در نیویورک و موسس برند مراقبت از پوست دنیس گراس

پاسخ: جوابی کوتاه برای این سوال این است: بله! واقعا به همان بدی است که می گویند.

تحقیق جامعی در طول تابستان آشکار کرد که یک سوم خانم ها حداقل ۲ شب در هفته را با آرایش می خوابند. گراس می گوید که این کار می تواند منافذ پوستتان و غدد ترشح کننده ی چربی را مسدود کند. بعلاوه هنگامی که مواد آرایشی در منافذ پوست جمع می شوند، باعث می شوند منافذ بزرگ تر شوند.

گراس می گوید: همچنین وجود مواد آرایشی روی صورت در طول شب باعث خواهند شد تا منافذ پوستتان کش بیاید. و از آنجایی که متاسفانه سطح کلاژن های پوستتان با افزایش سن کمتر می شود، منافذ پوستتان دیگر براحتی به اندازه ی اصلی شان بر نخواهند گشت.

گراس می گوید: نه تنها خساست به خرج دادن در پاک کردن پوست، منافذ پوستتان را مسدود می کند، بلکه نادیده گرفتن روتین شستشوی شبانه، می تواند باعث التهاب پوستتان هم بشود – که می تواند باعث ساخت رادیکال های آزاد شده و به شکست کلاژن ها ختم شود. کلاژن چیز خارق العاده ایست که پوست شما را سفت و پابرجا نگاه می دارد و فقدان آن باعث چین و چروک و آویزان شدن پوست خواهد شد.

این موارد، بهمراه منافذ بزرگ تر، می توانند پوست شما را سریع تر سالخورده کنند. پس همانطور که گراس می گوید، بهتر است که هر چه زودتر این عادت را کنار بگذارید.

آیا برای رفتن به سمت روشویی و شستن صورتتان به اندازه ی کافی حال ندارید؟ گراس پیشنهاد می کند که نزدیک تخت خوابتان همیشه دستمال پاک کننده ی آرایش داشته باشید و از آنها استفاده کنید.


زیباسرای ناز وب مد و زیبایی

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
فروش جنجالی یک شیشه هوای استانبول + عکس
فروش جنجالی یک شیشه هوای استانبول + عکس
مشاهده بیشتر