چشم مردی که خوراک موجودات ذره بینی شد +عکس

چشم مردی که خوراک موجودات ذره بینی شد +عکس

ماجرای وحشتناک مردی که با حمله موجودات ذره بینی چشمش خوراک آنها شد !

 

 

یک مرد میان‌سال انگلیسی به خاطر عفونت ناشی از لنزهایی که می‌پوشید، یک چشم خود را از دست داد. این مهندس بازنشسته‌ی 63 ساله به نام استفان سوتر از دردی وصف‌ناشدنی رنج می‌برد که به‌تدریج قرنیه‌اش را از بین می‌برد.

 

قرنیه همان صفحه شفاف جلوی چشم است با بیشترین میزان در میان دریافت‌کننده‌های درد یکی از حساس‌ترین اندام‌های بدن محسوب می‌شود.

 

چشم استفان دچار عفونتی به نام اکانتاموبا کراتیتیس شده که در اثر موجودات ذره‌بینی درون سیستم آب داخل و بیرون خانه به وجود می‌آید. اکثر این موجودات بی‌ضررند اما اگر قرنیه را عفونی کنند می‌توانند باعث یک بیماری چشمی بسیار خطرناک شوند.

 

تقریباً 85 درصد قربانیان این عفونت کسانی اند که از لنز استفاده می‌کنند و نگهداری لنز در شرایط ضعیف بهداشتی خطر این عفونت را بالا می‌برد. از هر 50،000 نفری که در انگلستان لنز می‌پوشند تقریباً سالی یک نفر دچار این عفونت می‌شوند اما تنها تعداد کمی از آن‌ها بینایی‌شان را از دست می‌دهند.

 

استفان به مدت سه سال تقریباً هفته‌ای 2 تا 3 بار مصرف برای بازی گلف و دیگر ورزش‌ها لنز یک بار می‌پوشید. البته در هنگام شنا کردن، دوش گرفتن یا خوابیدن آن‌ها را درمی‌آورد و پیش از درآوردنشان دستانش را به‌خوبی می‌شست. بااین‌حال این مسئله باعث نشد که درنهایت بدشانسی، دچار این عفونت نشود.


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته