چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مهارت و ترفندهای زندگی وبسایت ناز وب

فلج و فوت جنجالی فرج الله سلحشور با اشتباه پزشکی (عکس)

فلج و فوت جنجالی فرج الله سلحشور با اشتباه پزشکی (عکس)

درگذشت جنجالی و دردناک بهترین کارگردان فیلم های تاریخی کشور از جمله یوسف پیامبر، مردان آنجلس، و…. را به جامعه هنری و مردم خوب سرزمین کهن ایران تسلیت می گوییم. روحش شاد و یادش گرامی ….

 

گفتگویی با فرج اله سلحشور کارگردان سینما

فرج الله سلحشور کارگردان سریال های مذهبی یوسف پیامبر و مردان آنجلس که مدتی است در بستر بیماری به سر میبرد از مردم خواست تا برایش دعا کنند. در ادامه گفتگویی با این کارگردان پیشکسوت سینمای کشورمان را میخوانید.

 

کارگردان سریال «یوسف پیامبر(ع)» درباره ی نگارش سریال «حضرت موسی (ع)» یادآور می شود: حدود 80 قسمت از این مجموعه را نوشته ام و تلویزیون هم آماده است این کار را انجام دهیم.

 

فرج الله سلحشور که برای صحبت کردن توان کافی ندارد و نمی تواند جملات خود را منسجم ادا کند، در پاسخ به اینکه آیا همچنان همان موضع گیری را در قبال سینما دارد؟ می گوید: بله؛ من طرفدار سینمای اسلامی ام و نه این سینمایی که وجود دارد. اگر انرژی مان را برای تجلی و ظهور سینمای اسلامی بگذاریم یقینا بخش اعظمی از انقلاب را احیاء کرده ایم. اگر کسی دنبال دنیا و نشان دادن خودش است این سینمای اسلامی، انقلابی و جنگی ما نیست. فرقی نمی کند چه سینما، چه تئاتر و چه تلویزیون.

 

 

فلج و فوت جنجالی فرج الله سلحشور با اشتباه پزشکی (عکس)

 

او ادامه می دهد: صحبت های زیادی دارم ولی دلم می خواهد مردم برایم دعا کنند. به هر حال چه دعا کنند و چه دعا نکنند، همه ما و مومنان رفتنی هستیم. چه کسی می ماند؟ از مردم عزیز خواهش می کنم برای من دعا کنند که به شدت نیازمندم.

 

کارگردان «مردان آنجلس» همچنین می گوید: از خداوند روزی هزار بار می خواهم که بر من شفای خیر عنایت کند و از مردم عزیز می خواهم که این دعا را در حق من داشته باشند.

 

سلحشور که توان راه رفتن هم ندارد، درباره ی شرایطی که به لحاظ جسمی برایش پیش آمده است، یادآور می شود: متاسفانه درمان ها در مملکت ما هنوز در مراحل ابتدایی علمی است. در یکی از مراحل کار درمانم به دلیل تزریقی که به من کرده اند و همچنین حساب شده نبود، فلج شدم.

 

 

فلج و فوت جنجالی فرج الله سلحشور با اشتباه پزشکی (عکس)

فرزند سلحشور در ادامه نیز یادآوری می کند: در مراحل درمانی پدرم، سرمی که به وی تزریق کردند و حساب شده نبود، باعث فلج شدن پاهایش شد؛ البته محاسبه کرده بودند که بدن ایشان چه واکنشی خواهد داشت. ضمن اینکه این مشکل فقط بخاطر آن مساله نبود، کمی هم اعصاب خودشان باعث شد.

 

دکتر احمدی مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، محمود عزیزی رئیس هیات مدیره این موسسه، اسماعیل خلج از هنرمندان پیشکسوت و جمعی از مدیران این موسسه از فرج الله سلحشور عیادت کردند.

 

در این دیدار همچنین از خدماتی که این کارگردان در عرصه ساخت سریال های دینی و قصه های قرآنی داشته است، تجلیل شد و سید عباس عظیمی به عنوان مدیرعامل موسسه پیشکسوتان نیز در این دیدار حضور داشت و لوحی را به فرج الله سلحشور اهدا کرد.

 

سلحشور نیز در ادامه ضمن تشکر از حضور این هنرمندان یادآور شد: از بچگی توجه زیادی به توبه و قرآن داشتم. اگر تلویزیون و سینما را انتخاب کردم، به این دلیل است که این احساس و عاطفه ای که برای دنیای امروزی است، دارای یک ریزه کاری ها و توانمندی هایی است که باید از آن برای احیاء و ارشاد جامعه و اصلاح جوانان استفاده کرد.

 

فلج و فوت جنجالی فرج الله سلحشور با اشتباه پزشکی (عکس)

 

وی افزود: صرفا ایفای نقش در سینما و تئاتر هدفم نبوده است و اگر تاثیر مثبتی نمی داشتم، هیچگاه این کار را نمی کردم.

 

این کارگردان سپس با اشاره به مجموعه یوسف پیامبر(ع) گفت: امکان ندارد یوسف پیامبر(ع) را ببینم و ارتباط عاطفی و روحی با آن برقرار نکنم. به دلیل اینکه این سریال برگرفته از قرآن و کلام خدا و تفسیر معصومین (ع) است.

 

سلحشور همچنین در پایان خطاب به جمع حاضر گفت: اگر گاهی کوتاهی کردم و در برنامه ها و مراسم شرکت نکردم، به خاطر این بود که بعضی از برنامه ها آنقدر که من دوست داشتم قرآنی و اسلامی نبود.

 

اسماعیل خلج در بخشی از این دیدار به آثاری که فرج الله سلحشور کارگردان آن بوده است، اشاره کرد و گفت: دل بردن از چنین آثاری شجاعت می خواهد و هیچ کار آسانی نیست و ساخت قصه های قرآنی و مجموعه های قرآنی به قدری مشکلات دارد که از یک انگیزه بالا باید برخوردار باشیم. به غیر از سواد بالا باید انگیزه بالا هم داشته باشیم و با هر مشکلی مبارزه کنیم تا بتوانیم آن کار را در سطح خوبی بسازیم. در همان سطحی که آقای سلحشور ارائه دادند.
جعفر دهقان بازیگر کشورمان به بیان جزئیاتی از نحوه زندگی فرج الله سلحشور پرداخت.

 

زندگی فرج الله سلحشور

جعفر دهقان بازیگر سینما و تلویزیون ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت فرج الله سلحشور کارگردان «یوسف پیامبر» گفت: فرج الله سلحشور به واقع حیف شد و من از شنیدن این خبر ناراحت شدم او مرد بزرگی بود و همیشه در زمینه سینمای دینی ،سالم و سینمایی که عاری از هرگونه مسائل حاشیه ای باشد،بسیار تلاش می کرد.

 

 

فلج و فوت جنجالی فرج الله سلحشور با اشتباه پزشکی (عکس)

 
وی افزود: او صداقت خود را ثابت کرده بود و در هر فیلمی که به کارگردانی می پرداخت در واقع هم کارگردان هم نویسنده و هم تهیه کننده بود اما در حد نیازش حقوق می گرفت این حقوق در حد دستمزد یک بازیگر درجه سوم می شد و می گفت من بیشتر از این نیاز ندارم.
 

فلج و فوت جنجالی فرج الله سلحشور با اشتباه پزشکی (عکس)

دهقان خاطر نشان کرد: سلحشور خیلی ها را صاحب خانه و ماشین کرد و مسائل بسیاری که در پشت پرده باقی ماند و هیچ کس از آن خبر ندارد!!

 

مطالب مرتبط

 

بازیگر سریال یوسف پیامبر درگذشت (تصاویر)

شکایت کارگردان معروف ایرانی سوژه شد (عکس)

حجاب نیم بند بازیگر مشهور ایرانی در لس آنجلس!عکس

کارگردان مشهور طنز نیز به جم پیوست ! عکس

دستگیری کارگردان ایرانی به جرم تجاوز به یک بازیگر!

با عجیب ترین کارگردان سینما آشنا شوید!(عکس)

بیوگرافی بسیار خواندنی مصطفی زمانی

ماجرای غار اصحاب کهف (+تصاویر)


 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
ازدواج جنجالی یک مرد عربستانی با جن (عکس و فیلم)
ازدواج جنجالی یک مرد عربستانی با جن (عکس و فیلم)
مشاهده بیشتر