جایی که ارواح به کشتی ها حمله می کنند!

جایی که ارواح به کشتی ها حمله می کنند!

ماجرای جالب و خواندنی مکانی که ارواح به کشتی ها حمله می کنند !

 

 

كشتی «كارول ای – دیرینگ» بدون خدمه و بی‌هیچ وسیله شخصی به جا مانده از خدمه مفقود شده و بدون هیچ یك از ابزار ثبت و كنترل كشتی، شناور بر روی آب پیدا شد. برخی این موضوع را از آن جهت اسرارآمیز می‌دانند كه همین اتفاق برای كشتی دیگری به نام «مری سلست» حدود پنجاه سال قبل از آن هم افتاد. در آن كشتی هم به نظر می‌رسید كسی قبل از این اتفاق عجیب درحال چیدن میز غذا بوده است.

 

كشتی كاملا متروكه بود. باز هم یك كشتی ارواح دیگر خود را به ساحل رسانده بود. آیا این كشتی آنقدر به مثلث برمودا نزدیك بود كه نیروهای اسرارآمیز آن منطقه خدمه را ناپدید كرده باشند؟ یا شاید روسیه به دلایلی كشتی‌های آمریكایی را به تسخیر خود درمی‌آورد؟ به واقع در آن روز كذایی چه اتفاقی برای كشتی كارول ای – دیرینگ و خدمه آن افتاد؟!

 

یازده نفر خدمه كشتی رفته بودند. كشتی تبدیل به یك كشتی ارواح شده بود كه روی امواج سواحل كارولینای شمالی به این سو و آن سو می‌رفت. كارول ای – دیرینگ ذغال حمل می‌كرد. كاپیتان كشتی و پسرش «ویلیام و اس‌ای.حریت» در سال 1920 و قبل از ترك بندر نورفولك در ویرجینیا خدمه خود را استخدام كرده و به راه افتاده بودند. كمی پس از شروع سفر كاپیتان بیمار شد. كشتی در بندر «لوس» در «دراور» پهلو گرفت و كاپیتان و پسرش كه ناخدای دوم كشتی هم بود از آن پیاده شدند و كشتی را به خدمه كار كشته آن سپردند. كاركنان كشتی یك كاپیتان تازه به نام «ویلیس ورمل» كه مردی 66 ساله بود را انتخاب كردند و او هم «چارلز بی‌.مك للان» را دستیار خود كرد.

 

ناپدید شدن 9 كشتی
كارول ای دیرینگ در ماه سپتامبر به شهر ریودوژانیرو رفت و در كنار آن لنگر انداخت و بار خود را تخلیه كرد. «ورمل» در ریودوژانیرو به یكی از دوستانش گفته بود كه دستیارش قابل اعتماد نیست. روز دوم دسامبر 1920 كشتی به پورت‌لند رفت. وقتی كشتی در بندر «باربادوس» پهلو گرفت، مشكلی در آن به وجود آمد. مك للان به جرم مصرف مشروبات الكلی به زندان افتاد. هر چند ورمل او را آزاد كرد ولی مك للان او را تهدید و گفت؛ كه تلافی خواهد كرد. روز نهم ژانویه كشتی، بندر را ترك كرد تا به نور فولك بازگردد. روز 29 ژانویه مسئول فانوس دریایی كارولینای شمالی آن را در نزدیكی ساحل دید. او گفت صدایی از كشتی به گوش می‌رسید. مردی نوك عرشه ایستاده بود و حركاتش مثل كاركنان كشتی نبود. او موهایی سرخ رنگ داشت و می‌گفت لنگر كشتی گم شده است و آنها دارند با كمك باد به «كیپ فیر» می‌روند. سپس از مسئول فانوس دریایی خواست به شركت دیرینگ خبر بدهد. كشتی كارول ای دیرینگ مدتی در سواحل كم‌عمق «كیپ هاتراس» سرگردان بود. اثری از كاركنان، ابزار و وسایل راهیابی و كنترل كشتی، ساعت كشتی، دكل آن و وسایل شخصی خدمه در آن دیده نمی‌شد. كسی نتوانست كشتی را نجات دهد و كشتی به قعر آب‌های منطقه فرو رفت. بعدها معلوم شد بیش از نه كشتی دیگر در همان زمان گرفتار همان اتفاق عجیب شده‌اند. این كشتی‌ها با خدمه‌شان ناپدید شده بودند. مدتی بعد یك نامه درون بطری در بسته‌ای به ساحل رسید. در نامه نوشته شده بود یك نفر با قایق موتوری آمده و سوار كشتی شده است. آیا افرادی به كشتی حمله كرده و خدمه را دست بسته از آن خارج كرده‌اند؟ آیا هیچ‌كس موفق به فرار نشد؟ آیا این نامه معتبر است؟ پس چرا نویسنده نام خود را پای آن ننوشته و آن را امضا نكرده است.

 

فـرضیات ارائـه شــده

طی انجام بررسی‌هایی پیرامون علت ناپدید شدن خدمه این كشتی، فرضیات مختلفی برای آن ارائه شد كه مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 

دزدان دریایی: كاپیتان پاركر عضو هیات كشتی رانی ایالات متحده مطمئن بود كار دزدان دریایی است. او می‌گفت دزدان دریایی هنوز هم وجود دارند و حتما گروهی از آنان مسئول این ناپدید شدن‌ها هستند. ولی هیچ مدرك واقعی برای اثبات این فرضیه در دست نبود.

 

حمله روس‌ها: پس از حمله ماموران اف‌بی‌‌آی به مقر حزب كارگر روسیه در شهر نیویورك، اوراقی كشف شد كه در آن از اعضای حزب خواسته شده بود كشتی‌های آمریكایی را تسخیر كرده و به روسیه برسانند. همین كشف باعث شد كه گروهی حادثه كشتی كارول ای – دیرینگ را مربوط به این موضوع بدانند ولی واقعیت آن است كه هنوز مدركی نیست كه اعضای این حزب به این دستور، عمل كرده باشند.

 

قاچاقچیان: فرضیه دیگر آن است كه گروهی از قاچاقچیان موادمخدر كه در منطقه باهاماس فعالیت می‌كردند كشتی را ربوده‌اند تا از آن به عنوان وسیله حمل محموله خود استفاده كنند. این كشتی آنقدر بزرگ بود كه آنها می‌توانستند یك محموله یك میلیون دلاری را با آن منتقل كنند. این فرضیه قابل قبول به نظر می‌رسد ولی برای آن هم مدركی وجود ندارد.

 

شورش: كشمكش‌های میان ورمل و خدمه‌اش و حرف و حدیث‌های مربوط به آن، باعث شده كه برخی این فرضیه را مطرح كنند كه كاركنان كشتی شورش كرده‌اند. مسئول فانوس دریایی مطمئن است كه مرد درون كشتی كاپیتان نبود. حتی او از افسران كشتی هم نبوده است. پس شاید نارضایتی از كاپیتان باعث بروز شورش میان كاركنان شده باشد كه این موضوع هم ثابت نشده است.

 

مسائل ماوراءالطبیعه: شاید شایع‌ترین علت كه برای این اتفاق در آن دوران و دهه‌های پس از آن ذكر می‌شد همین موضوع بود. نویسندگان بی‌شماری این اتفاق را به مسائل ماوراءالطبیعه مربوط دانستند. كتاب‌های زیادی در این باره نوشته و فیلم‌های بسیاری پیرامون «اسرار دریاها» ساخته شدند.

 

نتیجه‌گیری‌ها
سرانجام، تحقیقات و بررسی‌های زیاد به پایان رسیدند و داستان كشتی «كارول ای دیرینگ» همچون داستان‌های دیگر به افسانه‌ها پیوست. تحقیقات، رسما از اواخر سال 1922 كنار گذاشته شد. هیچ توضیح قانع‌كننده‌ای برای ناپدید شدن خدمه كشتی «كارول ای دیرینگ» ارائه نشد.
هر چند كه فرضیه شورش از تمام فرضیات قوی‌تر به نظر می‌رسد ولی در سال‌های بعد نیز هیچ اثری از بازماندگان یا آثار كشمكش در كشتی یافت نشد، آیا «كارول ای دیرینگ» هم یكی از قربانیان مثلث برمودا بود؟ به راستی چه رازی در میان امواج بلند اقیانوس شكل گرفت و «كارول ای دیرینگ» را تبدیل به یك كشتی ارواح كرد؟!


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته