خدا

فاجعه؛ پزشکانی که به قلب جنین سوزن می زنند تا بمیرد

فاجعه؛ پزشکانی که به قلب جنین سوزن می زنند تا بمیرد

رویدادهای دردناکی که از زبان رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان این گونه به آن اشاره می شود: پزشکانی که برای صدور مجوز سقط به قلب جنین سوزن می زنند تا بمیرد !

 

 

 رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای مادران دانشجو به‌منظور ادامه تحصیل و بی‌توجیه به آنها از سوی وزارت علوم گفت: طبق بررسی‌ها برخی پزشکان برای صدور مجوز سقط اقدام به قتل جنین می‌کنند.

 

به گزارش بخش خبری سایت ناز وب، کبری خزعلی در نشست خبری به‌مناسبت سالگرد تأسیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان اظهار داشت: در سال 93 وظایفی از سوی رهبر معظم انقلاب برای شورای عالی انقلاب فرهنگی مشخص شد که فهم، تبیین و تثبیت حساسیت مسائل فرهنگی، بازآرایی مداوم جبهه فرهنگی انقلاب، پایش وضعیت فرهنگی کشور و مهار تهدیدها و آسیب‌ها از جمله اصلی‌ترین این موارد بود.

 

وی افزود: شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده در سال 65 برای ارتقای جایگاه زنان، تأمین حقوق همه‌جانبه بر پایه موازین اسلامی، ریشه‌یابی انحرافات اخلاقی و پاسداری از خانواده و قداست آن تأسیس شد.

 

رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده گفت: در این شورا موظفیم تا هرسال وضعیت فرهنگی و اجتماعی زنان کشور را رصد و گزارش آن را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنیم و در زمینه اشتغال زنان، مسائل فرهنگی، آموزش عالی، اوقات فراغت، سیاست‌های بین‌الملل، تحکیم و تعالی خانواده، ارتقای مشارکت زنان و ارتقای سلامت آنها، سیاست‌هایی داریم.

 

خزعلی با اشاره به اینکه در سال 90 ستاد ملی زن و خانواده به‌عنوان هیئت دولت چابک و تخصصی در حوزه مسائل زنان و خانواده ایجاد شد، مطرح کرد: مصوبات مربوط به جمعیت و تحکیم و تعالی خانواده در ستاد ملی زن و خانواده تصویب شد و هر سه قوه باید در برابر این مصوبات پاسخگو باشند.

 

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توانستیم سهمیه‌ای را برای تحصیل پزشکان زن در دانشگاه‌ها دریافت کنیم که بر این اساس هزار و 300 نفر از زنان در حوزه‌های قلب و عروق، اورولوژی و اورتوپدی براساس سهمیه مشخص شده به دانشگاه‌ها وارد و فارغ‌التحصیل شدند تا به زنان جامعه که نمی‌خواهند نزد پزشک مرد بروند، خدمت رسانی کنند.

 

رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده با اشاره به اینکه از سال 92 قانونی وضع و ابلاغ شده تا هر مادر دانشجویی که صاحب فرزند می‌شود بتواند در طول تحصیل 2 سال مرخصی بگیرد، افزود: هم‌اکنون این قانون اجرایی نمی‌شود.

 

خزعلی ادامه داد: شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده طرحی را پیشنهاد داده تا دوران تحصیل دختران فشرده شود به‌گونه‌ای که تا پانزده‌سالگی دیپلم خود را اخذ کنند و بتوانند سریع‌تر ازدواج کنند، همچنین امکاناتی فراهم شود تا مادران دانشجو بتوانند واحدهای درسی دانشگاه را به‌صورت غیرحضوری طی کنند.

 

وی گفت: قانون تشکیل ازدواج که 10 سال از تصویب آن می‌گذرد هم‌اکنون اجرایی نمی‌شود و قانون مد و لباس نیز مورد بی‌توجهی قرار گرفته است، به‌گونه‌ای که برخی افراد مطرح می‌کنند مد ما زیر نظر ایتالیا برود تا بتوانیم دنیا را متحول کنیم.

 

رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده در ادامه با اشاره به سقط جنین مطرح کرد: یکی از عوارض سقط جنین تهدید سلامت روان مادر است، از سوی دیگر طبق بررسی‌هایی که ما انجام داده‌ایم برخی پزشکان با دریافت مبلغ یک تا 2 میلیون تومان با وارد کردن سوزن به قلب جنین منجر به مرگ آن شده و سپس با این استدلال که جنین مرده است گواهی و مجوز سقط او را صادر می‌کنند.برچسبها:

جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
بیوگرافی هنرمندان