عضویت در کانال تلگرام

عضویت در کانال تلگرام

6 دکوراسیون ایرانی که هیچ وقت دِ مده نمی شود

6 دکوراسیون ایرانی که هیچ وقت دِ مده نمی شود

تصاویری از 6 مدل دکوراسیون ایرانی که هیچ وقت از مد نمی افتد .

 

هر قدر هم که زمان و دوره و سبک زندگی هایمان عوض شود، هر قدر خانه و زندگی هایمان مطابق زمان پیش برود ، بعضی چیزها هستند که عوض نمی شوند، فضاهایی از دکوراسیون ایرانی هستند که از مد نمی افتند، رهایمان نمی کنند و همگام با ما پیش می آیند. هستند فضاهایی که هر قدر هم که زندگی ها مدرن شوند اما آن ها اصالتشان را از دست نمی دهند، شاید لباس های امروزی بر تن کنند  اما هنوز هم ما را به همان اصالت گمشده ای پیوند می زند که با بودن در آن فضا می خواهیم جبرانش کنیم و الحق هم که خوب از پس این کار بر می آیند.

 

امروز می خواهیم همسفر فضاهایی شویم که از دیر باز با ما بوده اند و همراهی مان کرده اند تا همین امروز، فضاهای ایرانی که با گذشت زمان از مد نمی افتند و دست مان را سفت چسبیده اند تا مبادا اصالتمان را گم کنیم، مطمئن هستم این مطلب خاطرات خوب گذشته را برای تان یاد آور می شود؛ پس تا انتهای آن با ما همراه باشید.

 

 

6 دکوراسیون ایرانی که هیچ وقت دِ مده نمی شود

 

6 دکوراسیون ایرانی که هیچ وقت از مد نمی افتند!

برای نشیمن خانه تان آخرین مد مبلمان روز را تهیه می کنید و آن را با فرش های گران بها و لوازم دکوری نفیس مزین می کنید. هر سال رومبلی ها را عوض می کنید که مبادا چهره شان قدیمی و از مد افتاده شود، با همه این مدرن بودن ها باز هم گاهی اوقات، از در که وارد می شوید به جای نشستن روی مبل روی زمین می نشینید و پاهای تان را دراز می کنید و به خودتان اجازه می دهید تا اندکی زندگی کنید، زندگی به سبک اصالت تان. نشیمن های بدون مبلمان، همان هایی که پشتی و تشکچه ها از عناصر جدا نشدنی شان هستند و زیباترین سمفونی جهان توسط سماور گوشه اتاق در آن نواخته می شد از جمله فضاهای ایرانی که از مد نمی افتند هستند که هر لحظه به طرفداران آن ها نیز اضافه می شود.

 

مطمئن هستم که شما هم می توانید یکی از همین نشیمن های پشتی دار را در خانه های مدرن و امروزی تان داشته باشید. نشیمن هایی که با تمام وجود پذیرای روزهای خستگی تان هستند و حال تان را حسابی خوب می کنند. چه اشکالی دارد که پشتی و تشکچه های این فضا مدرن باشد، مهم بودن شان است.

 

۲. فضاهایی از دکوراسیون ایرانی که از مد نمی افتند: تخت های چوبی گوشه حیاط

 

6 دکوراسیون ایرانی که هیچ وقت دِ مده نمی شود

برای اشاره به فضاهای ایرانی که از مد نمی افتد باید به رفتاری که هیچ وقت از مد نمی افتد اشاره کنیم، شاید کنجکاو شده باشید، اما خب راستش را بخواهید راجع به دورهمی های دوستانه ها حرف می زنم. همان دورهمی هایی که گوشه حیاط برپا می شود و بوی جوجه و کباب می دهد. همان هایی که صدای خنده یک لحظه از آن قطع نمی شود. همان هایی که ساعت ها روی تخت چوبی که با فرش های ایرانی پوشیده شده است ادامه دارد. این فضا هم یکی از آن فضاهایی است که بالاخره به هر نحوی شده است در خانه ها به وجود می آید حتی اگر شده در تراس و بالکن ها. این فضا را نه نمی توان حذف کرد، نه می توان نادیده گرفت.

 

 

۳. فضاهایی که از مد نمی افتند: بهار خواب ها

 

6 دکوراسیون ایرانی که هیچ وقت دِ مده نمی شود

کلا هرفضایی که منجر به لذت بردن هر چه بیشتر شما از زندگی شود، از مد نمی افتد. مثلا همین بهار خواب ها که جان می دهند برای چرت های نیم روز تابستانی. فکرش را بکنید در نیم روز بلند تابستان از کار و بار روزانه فرار می کنید و به این بهار خواب ها پناه می برید، زیر قایم موشک بازی نور خورشید و کف اتاق به خواب می روید خوابی خوش و آرام و وقتی بلند می شوید با یک ظرف هندوانه خنک و مقداری آجیل و خورده ریز دیگر از شما پذیرایی می شود، حتی فکرش هم آدم را به وجد می آورد. شما هم می توانید دور تا دور تراس ها و بالکن های تان را با پارچه های نم دار بپوشانید و تراس را تبدیل به یک بهار خواب کنید به همین راحتی.

 

۴. فضاهایی از دکوراسیون ایرانی که از مد نمی افتند: پشه بندهای روی پشت بام

 

6 دکوراسیون ایرانی که هیچ وقت دِ مده نمی شود

مطمئن هستم که همه ما دست کم یک بار با نوازش نسیم صبح گاهی و شیطنت نور خورشید از خواب بیدار شدیم. می گویید نه؟ پس پیشنهاد می کنم آن شب هایی که داخل پشه بند روی پشت بام خوابیده اید را به یاد بیاورید. همان شب هایی که تا دم دم صبح خندیده اید و ستاره ها را شمرده اید و سعی کرده اید تا پرنور ترین شان را پیدا کنید و آن را مال خود بنامید. حتی در همین خانه های امروزی هم می شود این فضا را پدید آورد. کار سختی نیست فقط باید دست به کار شوید. البته به شرطی که برای همسایه های تان مزاحمت ایجاد نکنید.

 

۵. فضاهایی از دکوراسیون ایرانی که از مد نمی افتند: اتاق نگه داری از ترشی ها

 

6 دکوراسیون ایرانی که هیچ وقت دِ مده نمی شود

شاید برای شما هم مثل من آن اتاقی که پر بود از خوشه های انگور خشک شده و دور تا دورش شیشه های ترشی وجود داشت با آن بوی دوست داشتنی؛ مرموز ترین اتاقی بود که در بچگی تجربه کرده اید. برای من که این طور بود، هنوز هم دوست دارم که بودن در این فضا را تجربه کنم، به نظرم این اتاق که بیشتر به نام انگور خانه شناخته می شد خوشمزه ترین اتاق خانه بود، بیشتر در زیر زمین خانه ها قرار داشت و بوی ترشی ها با بوی نم دیوارهای آجری قاطی می شد. در خانه های مدرن و امروزی هم آن قسمتی از آشپزخانه که ترشی ها قرار می گیرد یا حیاط خلوت ها و یا حتی انباری ها می تواند یادآور این فضا باشد. پس نتیجه می گیریم این فضای ایرانی هم هیچ وقت از مد نمی افتد.

 

۶. فضاهایی از دکوراسیون ایرانی که از مد نمی افتند: گلخانه های خانگی

 

 

6 دکوراسیون ایرانی که هیچ وقت دِ مده نمی شود

گل ها تبسم ملموس زمین هستند و چه موهبتی است زیستن در خانه ای که گل ها سر تا سر آنرا احاطه کرده اند. خانه ای که هر جا را می نگری گل هایی را می بینی که خانه ات را تبدیل به بهشتی روی زمین کرده اند و آن وقت است که معنای کامل خوشبختی را می فهمی. گل ها با زندگی ما ایرانیان پیوندی بس عمیق و طولانی دارد. در خانه های قدیمی ایرانی فضایی وججود داشت شبیه گلخانه، داخلش پر بود از انواع و اقسام گل ها، حتی بعضا فنچ و مرغ عشق هم داخلش پیدا می شد، این گلخانه ها معمولا دارای نورگیرهای سقفی بودند و حسابی حال اعضای خانه را خوب می کرد. این فضا جزو آن فضاهایی است که اصلا نمی شود که از مد بیافتد. می توانید خودتان ببینید که در این سال ها چقدر این فضا پیشرفت کرده است. این فضا یکی از فضاهای وفادار به ماندن است.


جام جهانی فوتبال

جام جهانی فوتبال

جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
پربیننده ترین
Xبستن تبليغ
X