لاغری با نازوب

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مهارت و ترفندهای زندگی وبسایت ناز وب

درآمد روزانه مدل های ایرانی در ایران / تصاویر

مجموعه : دنیای مد
درآمد روزانه مدل های ایرانی در ایران / تصاویر

درآمد روزانه مدل های ایرانی در ایران

 

خوش شانس ترین آدم هایی که به لطف پروردگار زیبایی خاص و طبیعی دارند همیشه و در همه جای دنیا خواسته یا ناخواسته مشهور و پول دار می شوند در ایران نیز که به تازگی ثبت نام برای مدلینگ شدن آغاز شده است بد نیست بدانید در این اوضاع نابسامان اقتصادی این مدلینگ های ایرانی روزانه چقدر در آمد دارند ؟

 

 

درآمد روزانه مدلینگ در ایران

مدلینگ در وجهه اول یک شغل شیک، راحت و پول‌ساز است که ممکن است هرکسی را که تا حدی معیارهای آن را داشته باشد وسوسه کند بخصوص اگر تب تند جوانی باشد و میل به دیده شدن.

 

 

گفتگویی داغ با یکی از مدلینگ موفق ایرانی با درآمد چند صد هزار در روز

نازوب، مسیحا چند سالی است که کار مدلینگ انجام نمی‌دهد اما هنوز هم در این صنعت مشغول به کار است.
در حال حاضر او یک عکاس  است. کاری که رابطه نزدیکی با مدلینگ دارد به‌طوری‌که خیلی از عکاس‌ها افراد را به این حرفه وارد می‌کنند اما قصه مسیحا متفاوت بوده است.

 

پیش از ورود به دانشگاه شور و شوق این را داشت که یک مدل شود. تصمیم خود را گرفته بود و دنبال علاقه‌اش به چند شرکت تبلیغاتی مراجعه کرد تا از او تست مدلینگ بگیرند.

 

سال‌ها پیش تب‌ و تاب مدلینگ به این شکل نبود و هرکسی سراغ این کار نمی‌آمد. اما مسیحا استایل و ویژگی‌های این کار را دارا بود. حالا بعد از چند سال کار حرفه ای به‌عنوان یک مدل، او این کار را کنار گذاشته است و در رشته عکاسی مدلینگ فعال است.

 

در حال حاضر او به‌ عنوان عکاس و گرافیست با یکی از برندهای معروف همکاری می‌کند و جز عکاس‌های مطرح در زمینه کاری خودش است.

در این گفتگو او از تجربیاتش در دنیای مدلینگ می‌گوید کاری که به گفته او باعث می‌شود توجه ویژه اطرافیانت را به خود جلب کنی. حرفه ایی که این روزها طرفداران زیادی با آمال و آرزوهای مختلف دارد.

 

مسیحا نزدیک ۱۰ سال پیش مدلینگ را شروع کرد. او در مورد اینکه  چگونه  وارد این حرفه شد می‌گوید: «سال ۸۶ تازه بحث مدلینگ وارد ایران شده بود و به‌عنوان یک حرفه و صنعت به آن نگاه می‌شد. من هم خیلی علاقه‌مند شده بودم که این کار را دنبال کنم. آگهی‌های مختلفی برای جذب مدل می‌دیدم که برایم جذاب بود. دنبال چند تا از این آگهی‌ها هم رفتم. بالاخره با پیشنهاد دوستان به یکی از دفاتر تبلیغاتی که موثق بود؛ معرفی شدم و بعد از دادن تست کارم را شروع کردم. در آن زمان آژانس مدلینگ یا از این‌ دست مؤسساتی که در حال حاضر فعالیت زیادی دارند؛ وجود نداشت و اینجاهایی که برای مدلینگ تبلیغ می‌کردند بیشتر دفاتر تبلیغاتی صنعتی بودند که برای پروژه‌های تبلیغاتی خود مدل جذب می‌کردند.»

 

 
صورت طبیعی از معیارهای انتخاب یک مدل

معیارهای انتخاب مدل‌ها می‌تواند برای هر تبلیغ متفاوت باشد اما یک سری ویژگی‌های هست که در واقع استاندارد است و باید رعایت شود. مسیحا در مورد معیارهای انتخاب یک مدل می‌گوید: «معیارهای انتخاب مدل برای آقایان قد بالای ۱۸۵ سانتیمتر، تناسب بدنی خوب مخصوصاً بدن عضلانی یا فیتنس، صورت عمل‌ نکرده و طبیعی است و به‌ غیر از این موارد تست نیز گرفته می‌شود که ببینند فرد توانایی و مهارت این کار را دارد  به‌نوعی مثل تست بازیگری که انجام می‌دهند.»

 

درآمد روزانه مدل های ایرانی در ایران / تصاویر

این روزها این‌قدر شور و شوق جوان‌ها برای این کار زیاد است که خیلی از افراد سودجو بدون درنظرگرفتن استاندارها با دادن وعده‌های دروغی و درازای دریافت پول آن‌ها را به‌عنوان مدل معرفی می‌کنند.

 

این عکاس مدلینگ و مدل باسابقه می‌گوید: آن موقع که من این کار را شروع کردم مدلینگ این‌ قدر مورد توجه جوان‌ها نبود برای همین کسی راضی نمی‌شد پول بدهد که مدل شود هر کسی اگر سراغ این کارمی آمد هم علاقه‌اش را داشت هم استایل؛ به‌ قول‌ معروف چیزی در خود دیده بود.

 

درآمد روزانه مدل های ایرانی در ایران / تصاویردرآمد روزانه مدل های ایرانی در ایران / تصاویر

 

من هم اگر به استودیو یا دفاتر تبلیغاتی مراجعه می‌کردم از دستمزد کار حرف می‌زدم نه اینکه بخواهم پولی بدهم تا کار بگیرم. البته الآن شرایط فرق کرده است و خواهان این کار زیاد شده است وقتی این شرایط پیش میاید عده ایی هم هستند که سو استفاده می‌کنند. اما افراد باید به توانایی‌های خود دقت کنند و ببیند آینده‌ای در این حرفه دارند.

 

درآمد روزانه مدل های ایرانی در ایران / تصاویر

 

3 میلیون تومان دستمزد برای یک روز

در مورد دستمزدهای یک مدل رقم‌های زیادی شنیده می‌شود شاید همین رقم‌ها هم هست که خیلی‌ها را به این سمت‌ و سو می‌کشاند مسیحا در مورد دستمزد یک مدل می‌گوید: « من آن زمان که کار مدلینگ می‌کردم روزی 500 تا 700 هزار تومان دستمزد می‌گرفتم.

 

درآمد روزانه مدل های ایرانی در ایران / تصاویر

البته الان مدل‌های مرد که حرفه ای و شناخته‌شده هستند بالای 3 میلیون تومان نیز می‌گیرند اما یک نکته که در مورد این رقم‌ها باید به آن توجه شود اینکه مدل ماندن هزینه دارد و اگر بخواهد به‌صورت حرفه ایی کار کند خیلی باید خرج کند.

 

مثلاً مرتب باید ورزش کند، تغذیه و رژیم مناسب داشته باشد. در واقع برای استایل و ظاهرش باید هزینه کند تا همانطوری حفظ شود.» او این علاقه ایی که در این سال‌ها نسبت به مدلینگ به وجود آمده را تنها ناشی از درآمد بالای آن نمی‌داند و اعتقاد دارد رشد شبکه‌های مجازی و علاقه به دیده شدن در بین جوان‌ها  از عوامل جذابیت حرفه مدلینگ در سال‌های اخیر است.

 

درآمد روزانه مدل های ایرانی در ایران / تصاویر

« از یک‌ طرف در این سال‌ها با گسترش  شبکه‌های مجازی تبلیغات برای کالاهای متنوع پیشرفت کرد و مردم نیز به خرید آنلاین روی آوردند. در نتیجه برای تبلیغات در فضای مجازی به مدلینگ احساس نیاز شد. و سعی شد از افراد خوش‌ چهره و خوش‌ هیکل به‌ عنوان مدل استفاده شود. جوان‌ترها هم شناخت بیشتری به این حرفه پیدا کردند و علاقه‌مند شدند.
از طرف دیگر می‌توان گفت مدلینگ مثل بازیگری است. در آن شهرت وجود دارد و دیده شدن.  از سوی اطرافیان و دوستانت موردتوجه قرار می‌گیری، شناخته می‌شوی و یک نگاه ویژه‌ای به تو می‌شود. این مهم‌ترین عاملی هست که جوان‌ها را جذب می‌کند. »

 

درآمد روزانه مدل های ایرانی در ایران / تصاویردرآمد روزانه مدل های ایرانی در ایران / تصاویر


 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
مرغ عجیبی که فکر می کند!! عکس
مرغ عجیبی که فکر می کند!! عکس
مشاهده بیشتر