چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مهارت و ترفندهای زندگی وبسایت ناز وب

تولد اولین نوزاد دنیا با 3 والد !! عکس

مجموعه : اخبار گوناگون
تولد اولین نوزاد دنیا با 3 والد !! عکس

جزئیات داغ ترین خبر علمی پزشکی دنیا مربوط به تولد نوازدی می شود که 3 والد دارد! چگونگی این تولد عجیب را در ادامه همین بخش دنبال کنید.

 

برای نخستین بار در جهان نوزادی با ۳ والد در کشور مکزیک چشم به جهان گشود. پزشکان آمریکایی اعلام کردند که این اقدام نتیجه بکارگیری فناوری جدید ژنتیکی در زمینه باروری محسوب می‌شود.

پزشکان آمریکایی از ژن یک مرد و دو زن برای تکوین جنین بهره گرفته‌اند. مجله علمی “نیو ساینتیست” نیز در گزارشی اختصاصی به این روش منحصر به فرد در زمینه‌ی باروری زنان پرداخته است.

 

تولد اولین نوزاد دنیا با 3 والد !! عکس

والدین این کودک اردنی هستند که توسط پزشکان آمریکایی در مکزیک مورد معاینه و معالجه قرار گرفته‌اند. انتخاب کشور مکزیک به این دلیل است که قوانین در این کشور بر خلاف آمریکا اجازه چنین تحقیقات و معالجاتی را به پزشکان می‌دهد.

 

مادر کودک به علت اختلال ژنتیکی قادر به نگهداری نوزادی سالم در رحم خود نبود و به گفته پزشکان کودک قطعاْ با آسیب‌های جدید در سیستم عصبی به دنیا می‌آمد. طول عمر کودکان با آسیب‌های عصبی بسیار کوتاه است. فرزندان پیشین این والدین اردنی نیز به علت بیماری عصبی در گذشته بودند.

 

تولد نوزاد بدون بیماری مادر

پزشکان با استفاده از هسته اصلی سلول‌های سالم تخمک مادر و جایگزین کردن آن در تخمک یک زن دیگر (تخمک یک اهداکننده) شرایط را برای بارور کردن آن از طریق اسپرم پدر فراهم کردند.

 

به گفته پزشکان، نوزاد سالم به دنیا آمده و تنها یک درصد از آسیب‌های سلولی مادر در بدن وی تا کنون مشاهد شده است.

 

گروه پزشکان آمریکایی به ریاست دکتر جان ژانگ قرار است در ماه اکتبر در یک انجمن پزشکی در شهر سالت لیک سیتی روش و فناوری جدید را به همکاران خود معرفی کنند.

 

در بسیاری از کشورهای جهان دستکاری و تغییر در ژن انسان مجاز نیست. بریتانیا از معدود کشورهای اروپایی است که پزشکانش اجازه یافته‌اند در مواردی مشخص از طریق روش تغییر ژنتیکی به درمان بیماران بپردازند.

تولد اولین نوزاد دنیا با 3 والد !! عکس


زیباسرای ناز وب مد و زیبایی

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
بیضه های مردی که 80 کیلو وزنه می زند!! + عکس
بیضه های مردی که 80 کیلو وزنه می زند!! + عکس
مشاهده بیشتر