خرید و فروش احمقانه کیسه های هوای تازه! عکس

مجموعه : اخبار گوناگون
خرید و فروش احمقانه کیسه های هوای تازه! عکس

ماجرای خرید و فروش کیسه های هوای تازه و استقبال مردم برای خرید این کیسه های هوا و این که چه هوایی داخل این کیسه ها هست و چه فایده ای برای مردم دارد جای سوال است ؟!!

 

کیسه های هوای تازه در فروشگاهی در چین در معرض فروش گذاشته شده و افراد واقعا در حال خریدشان هستند .

 

فروشگاهی در چین در روز دوشنبه با فروش “هوای تازه” با قیمتی ارزان سورپرایزی بزرگ برای مشتریانش داشت.

 

این کیسه های هوای ارزانقیمت در شهر ژی یان در معرض فروش گذاشته شدند، که آلودگی هوای آن در سطح “متوسط” است، ولی آلودگی آن از استاندارد 25 میکروگرم اعلام شده توسط سازمان بهداشت جهانی 40 میکروگرم بالاتر است.

 

خرید و فروش احمقانه کیسه های هوای تازه! عکس

 
به گزارش ناز وب به نقل از  Tencent (به نقل از Shanghaiist)، مشتریان علاقه مند برای خرید کیسه های هوای تازه به قیمت فقط 1 یوان (15/0 دلار) به ازاء هر کیسه تجمع کردند. در حالی که فروشندگان مشخص نکرده بودند که این هوا واقعا از کجا آورده شده است، ولی احتمالا از جایی با آلودگی کمتر از پایتخت استان شانکسی آورده شده است.

 

 
قیمت پایینتر این کیسه های هوا هم باعث رحتی خیال خریداران می شود زیرا “محصولات” مشابه معمولا با قیمتهای بالایی فروخته می شوند. به عنوان مثال شرکت نوبنیاد کانادایی  Vitality Airهوای کوهستانی کانادا را به قیمتی بین 20 تا 32 دلار به ازاء هر قوطی می فروشد.
 

خرید و فروش احمقانه کیسه های هوای تازه! عکس

 

ژی یان با مشکل مزمن دود صنعتی دست به گریبان است، به خصوص در زمستان. بنا بر دیتابیس وزارت حفاظت از محیط زیست چین، در لیست بدترین کیفیت هوا در جایگاه دهم قرار دارد، که تقریبا مطابق با سطح آلودگی پکن است.

 

خرید و فروش احمقانه کیسه های هوای تازه! عکس

 

با توجه به این واقعیت که آلودگی هوای چین با دود صنعتی هر روز حدود 4000 نفر را به کام مرگ فرو می برد، روند رو به رشد رو آوردن کارآفرینان به پول در آوردن از تراژدی زیست محیطی این کشور می تواند مایه تاسف باشد.

 

خرید و فروش احمقانه کیسه های هوای تازه! عکسبرچسبها:

جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته