فرشتگان

10 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

10 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

به مزایای بسیار جالب و خواندنی که برهنه خوابیدن افراد و به ویژه زوجین در این بخش پی ببرید.

 

 

10 دلیل که چرا افرادی که لخت می‌خوابند سالمتر هستند

آیا می‌دانستید که فقط 8 درصد از مردم آمریکا برهنه می‌خوابند، اگرچه این کار سالمتر بوده و بیش از یک حوزه از زندگی شما را بهبود می‌بخشد؟ آیا ما عمداً به خواب، زیبایی و سکس خود لطمه می‌زنیم یا صرفاً از این موضوع بی‌اطلاعیم؟ خواندن اطلاعاتی که در ادامه می‌آید ممکن است باعث شود که پیژامه را دور انداخته و برهنه بخوابید. در اینجا ده دلیل آورده‌ایم که چرا افرادی که برهنه می‌خوابند سالمتر هستند.

10 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

1- برهنه خوابیدن به جلوگیری از بی‌خوابی کمک می‌کند.

مطالعه‌ای جدید نشان داد که برای شروع عادی روند خواب، نیاز به کاهش دمای مرکز بدن است. بدن مانند یک رادیاتور گرما را از سمت مرکز دور کرده و پراکنده می‌کند. اگر بدن شما به خاطر لباس یا جوراب ضخیم نتواند گرما را تخلیه کند، احتمال ابتلای شما به بی‌خوابی افزایش می‌یابد، زیرا مرکز بدنتان نمی‌تواند گرما را خارج کند. برهنه خوابیدن باعث تخلیه سریعتر گرما می‌شود و کمک می‌کند که سریعتر به خواب بروید.

10 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

2- کسانی که برهنه می‌خوابند خواب عمیق‌تر و طولانی‌تری دارند.

مطالعه‌ای دیگر نشان داد که تنظیم دمای بدن در رختخواب می‌تواند به دستیابی به یک خواب عمیقتر برای مدت طولانی‌تر کمک زیادی بکند. در مطالعه‌ای مخصوص، دانشمندان هلندی لباس‌هایی برقی را بر تن مخاطبان کردند تا دمای پوست آنها را کاهش دهد. در نتیجه، مخاطبان خوابی آرام داشتند و زمان بیشتری را در مرحله خواب عمیق سپری کردند.

10 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

3- برهنه خوابیدن به جلوگیری از افزایش چربی شکم کمک می‌کند.

خنک‌سازی طبیعی بدن در هنگام شب به کاهش سطح کورتیزول شما کمک می‌کند. ساعات خواب عمیق بین 10 شب و 2 صبح سطح کورتیزول را به حداقل می‌رساند و سپس بعد از 2 صبح، غددی که کورتیزول را تولید می‌کنند با قدرت بیشتری شروع به فعالیت می‌کنند تا بدن برای روز بعد آماده شود. بدین ترتیب در هنگام بیدار شدن احساس انرژی بیشتری خواهید داشت.
وقتی خواب کافی نداشته باشید، هنگام بیدار شدن سطح کورتیزول به شکلی غیرطبیعی بالا خواهد بود، که اشتهای شما را برای خوردن غذاهای کم‌ارزش بیشتر می‌کند که این غذاها موجب افزایش چربی شکم می‌شوند. چون خوابیدن بدون لباس به خنک‌تر ماندن شما کمک می‌کند، باعث می‌شود سطح کورتیزول شما نیز تنظیم شود.

10 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

4- برهنه خوابیدن می‌تواند اندام‌های جنسی شما سالمتر نگهدارد.

واژن به طور طبیعی محیطی گرم و مرطوب است، که شرایط رشد مخمر و باکتری‌ها را فراهم می‌آورد. با درآوردن پیژامه و قرار دادن واژن در مقابل جریان هوا، به واژن اجازه می‌دهید نفس بکشد، و به جلوگیری از رشد مخمر و باکتری‌ها کمک می‌کنید.

 

در مردان، خنک ماندن بیضه‌ها به سالم ماندن اسپرم‌ها و کارکرد طبیعی سیستم‌های تناسلی کمک می‌کند، و به همین دلیل بیضه‌ها خارج از بدن قرار گرفته‌اند. وقتی شما شلوارکی ضخیم می‌پوشید، بیضه‌ها گرم شده و تعداد اسپرم‌ها کاهش می‌یابد.

 

10 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

5- بدن خنک‌تر به جلوگیری از پیری کمک می‌کند.

براساس مطالعه منتشر شده در نشریه «خواب»، خواب به خودی خود موجب تحریک ترشح هورمون‌های رشد و ملاتونین می‌شود که مهمترین هورمون‌های ضدپیری هستند. بنابراین هرچه بیشتر بخوابید، مقدار بیشتری از این هورمون‌ها ترشح می‌شود. و از آنجا که ما قبلاً گفتیم که کاهش دمای بدن موجب خواب عمیقتر و طولانی‌تر می‌شود، به نظر می‌رسد برهنه خوابیدن مزایای بیشتری را در پی دارد. واقعاً چه کسی دلش نمی‌خواهد روند پیری را کُندتر سازد؟

10 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

6- تماس پوست-به-پوست باعث بهبود زندگی جنسی شما می‌شود.

اگر متاهل هستید، تماس پوست-به-پوست با همسرتان می‌تواند ترشح اوکسی‌توسین را در بدن افزایش دهد. اوکسی‌توسین هورمون قدرتمندی است که موجب «احساس سلامت» می‌شود، و برای ارگاسم و واکنش جنسی، مقابله با استرس، مبارزه با افسردگی، کاهش التهاب روده، و کاهش فشار خون مورد نیاز است. همچنین باید یادآور شد که برهنه خوابیدن باعث می‌شود مانعی بین شما و همسرتان وجود نداشته باشد و محیطی جنسی‌تر را فراهم می‌کند.

10 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

7- هوا خوردن پوست مانع از بیماری پوستی می‌شود.

قرار گرفتن پوست تمام بدن در معرض هوا، به ویژه در بخش‌هایی مانند پاها، زیربغل، و اندام تناسلی به معنای کاهش خطر بیماری‌های پوستی مانند پای ورزشکار و اینترتریگو می‌شود که در اثر رطوبت پوست و قرار گرفتن در فضای بسته ایجاد می‌شوند!

10 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

8- دیدن بدن برهنه‌تان باعث افزایش اعتماد بنفس و قبول خویش می‌شود.

برخی فرضیات می‌گوید که هرچه زمان بیشتری برهنه باشید، با بدن خود احساس راحتی بیشتری می‌کنید. و هرچه بیشتر احساس راحتی کنید، با اعتماد بنفس بیشتری رفتار می‌کنید، و شادتر بوده و در نظر دیگران جذابتر خواهید بود. و براساس مطالعه‌ای که اخیراً انجام شده، دانشجویان طرفدار برهنگی در مقایسه با مخالفان برهنگی، راحت‌تر می‌توانستند گروه‌های مذهبی و اجتماعی خاص را بپذیرند. همچنین این گروه در مقابل همسالان خود که تفکرات فرقه‌ای متفاوتی داشتند تعصب کمتری به خرج می‌دادند.

10 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

9- برهنه خوابیدن به جلوگیری از دیابت نوع 2 کمک می‌کند.

یک مطالعه نشان داد که خوابیدن در دمای پایین‌تر با افزایش متابولیسم، کاهش سطح قند خون و حتی جلوگیری از دیابت نوع 2 مرتبط است. دانشمندان دریافته‌اند که وقتی مخاطبان در دمای پایین‌تر بخوابند – و در هنگام خواب کاملاً برهنه باشند، چربی‌های ناسالم آنها ظرف چند هفته کاهش می‌یابد، و سلامت آنها، به ویژه جنبه‌های متابولیک، به سرعت بهبود می‌یابد.

10 مزایای برهنه خوابیدن زوج ها

10- گردش خون شما بهتر خواهد شد.

بدون آن همه الیاف کش به دور کمر، تی‌شرت‌های پیچ خورده، و جوراب‌های تنگی که گردش خون را کاهش می‌دهند، خون شما راحت‌تر در بدن جریان می‌یابد. این افزایش گردش خون برای قلب، ماهیچه‌ها و عروق مفید است زیرا خون سرشار از اکسیژن در تمام بدن جریان می‌یابد.

 

با توجه به این اطلاعات در مورد اینکه برهنه خوابیدن برایتان بسیار مفیدتر است، چرا هنوز پیژامه پوشیده‌اید؟ دست به کار شوید و کمی لباس‌ها را کمتر کنید. طبق نظر علم، پشیمان نمی‌شوید.


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
laghari
بیوگرافی هنرمندان