چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

a

آزادی نرگس کلباسی با متن نامه ظریف

آزادی نرگس کلباسی با متن نامه ظریف

محمد جواد ظریف به نامه تعدادی از هنرمندان، اساتید و حقوق‌دانان کشور به خود در خصوص نرگس کلباسی، ایرانی نیکوکار در هند که خواهان مساعدت‌های هرچه بیشتر وزارت امور خارجه شده بودند، پاسخ داد.

 

به گزارش نا زوب، متن نامه وزیر امور خارجه به شرح زیر است:

 

«فرهیختگان گرامی، حقوقدانان و هنرمندان عزیز  

سلام علیکم؛

 

نامه شما در خصوص نگرانی از وضعیت سرکار خانم نرگس کلباسی، بانوی نیکوکار و نوع دوست ایرانی که زندگی خود را وقف کمک به کودکان نیازمند و ایتام هندی کرده را دریافت کردم. همکاران من در بخش‌های مرتبط وزارت امور خارجه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو و سرکنسولگری کشورمان در حیدرآباد، همان گونه که از ابتدای موضوع پیش قدم و پیش رو در کمک به این بانوی گرامی بوده‌اند، اینک نیز به طور مستمر وضعیت وی را تحت نظر دارند و برای کمک و آزادی هر چه سریع‌تر ایشان با استفاده از ظرفیت‌های متعدد دیپلماتیک، کنسولی و حقوقی تلاش می‌کنند.

 

آزادی نرگس کلباسی با متن نامه ظریف

 

همان گونه که اطلاع دارید شخصاً در جریان سفر اخیرم به هند نیز موضوع رسیدگی عادلانه به وضعیت سرکار خانم کلباسی را در مذاکرات با مقامات عالی رتبه هندی مطرح کردم. اطمینان می‌دهم هدف همه ما رهایی فوری‌تر ایشان از این مصائب و مشکلات و رسیدگی عادلانه با در نظر گرفتن خدمات خیرخواهانه ایشان به محرومین است.

 

ناز وب، اینجانب از دقت نظر و توجه شما عزیزان به مسؤولیتی که همه ما در قبال هموطنان مان در سراسر جهان داریم تشکر می‌کنم و حضور آگاهانه تان در صحنه‌های یاری و خیرخواهی را یاور و پشتیبان دستگاه دیپلماسی کشور می‌دانم و اطمینان خاطر می‌دهم که وزارت امور خارجه تا حصول نتیجه مطلوب، مساعی خود را در این زمینه تداوم خواهیم داد.

 

در پایان مجددا تاکید می‌کنم وزارت امور خارجه حمایت از کلیه شهروندان ایرانی مقیم خارج اعم از دانشجویان (بویژه دانشجویان عزیزی که در هند به تحصیل اشتغال داشته و اخیرا دچار مشکلاتی بوده‌اند)، فرهیختگان، تجار و سایر هم‌وطنان در اقصی نقاط جهان را وظیفه خود می‌داند و از همه توان و ظرفیت خود برای حمایت از آنان و استیفای حقوق شان استفاده خواهد کرد.

 

با احترام

 

محمد جواد ظریف»برچسبها:

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
گوساله‌ای با ظاهر عجیبی از خرس پاندا +عکس
گوساله‌ای با ظاهر عجیبی از خرس پاندا +عکس
مشاهده بیشتر