چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

آزادی نرگس کلباسی بانوی نیکوکار ایرانی + عکس

مجموعه : اخبار حوادث
آزادی نرگس کلباسی بانوی نیکوکار ایرانی + عکس

ماجرای زندانی شدن نرگس کلباسی بانوی نیکوکار ایرانی را در ادامه همین بخش خبری از سایت نازوب دنبال کنید.

 

 

واکنش به آزادی نرگس کلباسی

دو-سه روزی می‌شود که بانوی خیر ایرانی-انگلیسی که به دلیل ناپدید شدن یک کودک هندی در جریان برنامه پیک‌نیک، در هند به اتهام قتل محاکمه شده بود، از اتهامات تبرئه شد. نرگس کلباسی اشتری، در سال 2014 به اتهام غفلت در مرگ کودک 5 ساله به نام آسیم جیلاکارا ؛ واقعه‌ای که در منطقه رایاگادا در شرق هندوستان اتفاق افتاد، زندانی شده بود.

 

اگرچه جسد این کودک هرگز پیدا نشد اما مقامات محلی بر این عقیده بودند که کودک در جریان آب رودخانه غرق شده و از همین رو خانم اشتری یکسال را در زندان سپری کرد.

 

بنا به گزارش نازوب به نقل از بی‌بی‌سی نرگس کلباسی که به قید وثیقه آزاد شده بود اخیرا به انتظار حکم دادگاه تجدیدنظر روزها را سپری می‌کرد، دادگاهی که روز دوشنبه 5 فروردین وی را از اتهامات وارده تبرئه کرد.

 

خانم کلباسی در پی همه این حوادث رخ داده مدعی شده در حقیقت او قربانی قلدری مقامات حکومتی بوده است و چون حاضر به پرداخت رشوه نشده است و به کسی باج نداده به زندان افتاده.

 

در بحبوحه این جریان از یک طرف پلیس بر این عقیده بود که خانم اشتری کودک 5 ساله را به داخل رودخانه پرتاب کرده و این در حالی بود که والدین این کودک هم او را قاتل فرزند خود می‌دانستند.

 

مادامی‌که نرگس اشتری کلباسی در انتظار حکم دادگاه تجدید نظر بود،‌ از خروج از هندوستان و همچنین مشارکت در فعالیت‌های گروه‌های حقوقی و سازمان‌های خیریه منع شده بود.

 

دادخواست آزادی خانم کلباسی از 6 ماه قبل تهیه شده بود و تماس‌های مکرری از سوی هوادارانش برای آزادی او صورت گرفت و صدها هزار نفر از گوشه و کنار دنیا درخواست آزادی او را امضا کردند.

 

حالا که این بانوی نیکوکار ایرانی از اتهامات تبرئه شده است مشخص نیست که او همچنان در هندوستان که بنیاد خیریه ایتام وی در همان جا بنا نهاده شده باقی می‌ماند یا این کشور را ترک می‌کند و به سرزمین مادری‌اش باز خواهد گشت.

 

خانم کلباسی، کسی که در خیریه‌ای در منطقه رایاگادا که خود بنا نهاده بود و در آن برای ایتام و کودکان نابینا بی‌وقفه زحمت می‌کشید، کار و زندگی می‌کرد معتقد است قربانی سیاست‌ها و فساد محلی شده است.

 

نرگس اشتری کلباسی در ایران متولد شده اما در دوون (Devon) بزرگ شده است. والدین خانم کلباسی زمانی که او نوجوان بود از دنیا رفتند. مدتی بعد نرگس به هندوستان سفر کرد، جایی که با پسر یتیمی به نام پیریشان آشنا شد؛‌ فردی که او را قانع کرد تا زندگی‌اش را وقف دیگران کند و در این مسیر خیر قدم بردارد.

 

همه هوادارن نرگس اشتری آزادی او را جشن گرفتند. در همین راستا دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیامی اینستاگرامی ضمن ابراز خوشحالی از آزادی بانو نرگس اشتری در این جشن شریک شد و آزادی این بانوی نیکوکار ایرانی را به وی تبریک گفت.

 

البته نرگس کلباسی اشتری هم ضمن قدرانی از محمد جواد ظریف و دیگر مقامات ایرانی در توئیتی در جشن آزادی خود با هوادارانش همراه شد. نرگس کلباسی در این توئیتر اینطور نوشت:

“از تلاش‌های خستگی ناپذیر محمدجواد ظریف برای کمک به من و همچنین حسن نوریان (سرکنسول ایران در حیدرآباد) بابت تلاش جهت تحقق عدالت تشکر می‌کنم. متشکرم ایران”

 

نرگس کلباسی که تا این لحظه گفتگوی رسمی نداشته است،‌ صبح روز شنبه در کانال تلگرام خود خبر آزادی‌اش را اعلام کرد و نوشت: “دقایقی پیش حکم دادگاه تجدید نظر در شهر رایاگادا در مورد پرونده من اعلام و از همه اتهامات وارده تبرئه شده و بی‌گناه شناخته شدم.”

 

به این ترتیب بود که پرونده پیچیده نرگس کلباسی اشتری با برائت او از اتهامات وارده مختومه شد تا این بانوی نیکوکار ایرانی برای آینده برنامه‌ریزی کند.برچسبها:

a
مطالب داغ چند روز گذشته
ورزش عجیبی که هیچوقت نشنیده و ندیده اید! + عکس
ورزش عجیبی که هیچوقت نشنیده و ندیده اید! + عکس
مشاهده بیشتر