laghari

laghari

خدا

راهنمای اقامت

بزرگترین دروغ های تاریخ ! + تصاویر

بزرگترین دروغ های تاریخ ! + تصاویر

بزرگترین دروغ های تاریخ ! + تصاویر

 

به گزارش نازوب، در طول تاریخ دروغ‌های بزرگ و عجیبی به عمد یا اتفاقی در میان مردم پخش شد و بسیاری را گمراه کرد. برخی به خاطر شهرت و پول و برخی به خاطر سرگرمی این دروغ‌ها را پخش می‌کردند. اما بسیاری این دروغ‌ها را باور می‌کردند. در این مقاله در بنیتا چند دروغ بزرگ تاریخ را که در میان مردم پخش شده بود را می‌خوانید. در ادامه با ما همراه باشید.

 

پری‌های افسانه‌ای کاتینگلی

بزرگترین دروغ های تاریخ ! + تصاویر

 

پری‌های افسانه‌ای کاتینگلی شامل یک سری عکس است که در سال ۱۹۱۷ به دست دو دختر ۱۰ و ۱۶ ساله گرفته شدند.  این عکس‌ها وجود پری‌های افسانه‌ای را ثابت می‌کرد و به موضوع جنجالی‌ای در آن زمان تبدیل شد. اما در نهایت مشخص شد که عکس‌ها دستکاری شده هستند و به یکی از خلاقانه‌ترین جعلیات قرن بیستم تبدیل شدند. حتی آرتور کانن دویل، خالق شرلوک هولمز نیز گول این عکس‌ها را خورده بود و تا آخر عمرش روی صحت این عکس‌ها پافشاری می‌کرد و به آنها اعتقاد داشت.

 

از بین رفتن مو بلوندها

بزرگترین دروغ های تاریخ ! + تصاویر

در سال ۲۰۰۲ مقاله‌ای در BBC منتشر شد که ادعا می‌کرد هر ساله مو بلوندهای کمتری متولد می‌شوند و نسل مو بلوند‌ها در ۲۰۰ سال آینده منقرض خواهد شد. بعدها نیویورک تایمز مقاله‌ی دیگری منتشر کرد که مقاله‌ی BBC را تکذیب می‌کرد و آن را فاقد اعتبار می‌دانست. با این حال افراد زیادی از همان زمان به این قضیه اعتقاد پیدا کردند و تا سالها بعد بارها و بارها در میان مردم تکرار شد. در حقیقت این ژن‌ها به نسل‌های بعد منتقل می‌شوند اما به صورت پنهان باقی می‌مانند و فقط گاهی در بعضی افراد بروز می‌کنند.

 

 هیولای لاک‌نس

بزرگترین دروغ های تاریخ ! + تصاویر

هیولای دریاچه لاک‌نس یکی از معروف‌ترین دروغ‌های تاریخ است. در سال ۱۹۳۴، Daily Mail اولین عکس موجود افسانه‌ای لاک نس را که یک جراح انگلیسی گرفته بود منتشر کرد. این عکس باعث شگفتی همه شد اما در سال ۱۹۹۴ وجود این هیولا تکذیب شد.

 

مرد پیلتدَون

بزرگترین دروغ های تاریخ ! + تصاویر

در سال ۱۹۱۲ یک باستان‌شناس به نام چارلز داوسن ادعا کرد که بقایای یک موجود باستانی را پیدا کرده است که گفته می‌شد یک ارتباط بین میمون‌ها و انسان‌ها است. ۴۰ سال بعد هنگامی‌که دانشمندان متوجه شدند که جمجمه‌ی مرد پیلتدون متعلق به یک مرد قرون وسطی‌ای است که به فک یک اورانگوتان پیوند داده شده بود و به این ترتیب این مساله نیز تکذیب شد.

 

عکس‌هایی با حضور ارواح

بزرگترین دروغ های تاریخ ! + تصاویر

در اواخر قرن نوزدهم، عکاسی نیویورکی به نام ویلیام ماملر ادعا کرد که در عکس‌هایی که می‌گیرد روح افراد درگذشته دیده می‌شود.  معروف‌ترین عکس ماملر عکسی از مری تاد لینکولن بود که روح شوهر مرحومش ابراهام لینکولن نیز در تصویر دیده می‌شد. این عکس‌ها در میان مردم بسیار معروف شدند اما بعد از اینکه ماملر به عنوان یک شیاد معرفی شد، ورشکست شد.

 

کالبد‌شکافی آدم فضایی

بزرگترین دروغ های تاریخ ! + تصاویر

در سال ۱۹۴۷ یک سفینه فضایی در آمریکا گزارش شد. در سال ۱۹۹۵، فیلم‌ساز انگلیسی به نام ری سانتیلی، یک ویدیو از کالبد شکافی یک آدم‌فضایی از همان سفینه منتشر کرد. با این حال بعدها مشخص شد که این فیلم با استفاده از یک عروسک انسان‌نما ساخته شده است.

 

مرگ یک توریست روی برج‌های دوقلو

بزرگترین دروغ های تاریخ ! + تصاویر

بعد از حادثه‌ی ۱۱ سپتامبر، عکسی در اینترنت منتشر شد که یک پسر جوان را روی برج‌های تجارت جهانی درست لحظاتی قبل از وقوع حادثه نشان می‌داد. این عکس به دلایل زیر صحت ندارد:

 

این توریست نمی‌توانست در همان لحظه‌ای که هواپیما به ساختمان برخورد کرد روی برج باشد زیرا برج از ساعت ۹:۳۰ دقیقه برای توریست‌ها باز می‌شود؛ اما هواپیما ساعت ۸:۴۵ دقیقه به ساختمان برخورد کرد. به علاوه جهت حرکت هواپیما در عکس با واقعیت همخوانی ندارد.

منبع: brightsideبرچسبها:

بیوگرافی هنرمندان