loading...

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مهارت و ترفندهای زندگی وبسایت ناز وب

آموزش ساخت آویز متحرک برای ثبت خاطرات کودکان

آموزش ساخت آویز متحرک برای ثبت خاطرات کودکان

آموزش ساخت آویز متحرک برای ثبت خاطرات کودکان در بخش خلاقیت های کودک

 

نازوب، وب سایت تفریحی در این بخش از خلاقیت های کودک آموزش ساخت آویز متحرک برای ثبت خاطرات کودک و شروع روز مهد کودک، پیش دبستانی و حتی روز اول دبستان را گردآوری کرده ایم

 

 

تا آغاز اولین روزهای شروع تحصیلی کودکان دلبندتان را به زیبایی ثبت کنید. با ما همراه باشید.

 

 

برای یک بچه کم سن شاید مرحله‌ای مهم‌تر از رفتن به مهد کودک وجود نداشته باشد. اولین روز مهد کودک، هم برای والدین و هم برای کودکان هیجان‌انگیز و احساس برانگیز است. همان طور که پدر و مادرها می‌دانند، کودکان به سرعت بزرگ می‌شوند و اولین روز کودکستان در یک چشم بر هم زدن می‌گذردو تا چشم باز کنید  فرزند شما در دبیرستان خواهد بود.

 

آیا می‌خواهید خاطرات ویژه اولین روز پیش دبستانی کودکتان را حفظ کنید؟ امروز در آموزش خلاق به کودکان با یک شیوه شاد برای زنده نگهداشتن این خاطرات ویژه آشنا می‌شوید.

 

ابزار مورد نیاز برای ساختن آویز متحرک:

    چوب‌لباسی پلاستیکی
    نخ کاموا
    قیچی و سوراخ‌کن
    عکس‌هایی از اولین روز ورود کودک به مرکز پیش دبستانی
    مقواهای رنگی یا کاعذ یادداشت رنگی
    ماژیک‌ها، کاغذهای برچسب دار، مداد شمعی و هر وسیله تزیینی دیگری که فرزندتان ممکن است دوست داشته باشد.

 

آموزش ساخت آویز متحرک برای ثبت خاطرات کودکان

 

روش ساخت آویز متحرک:

    شب قبل از اولین روز مدرسه، روی یک کارت بنویسید ” اولین روز من، هورا!” و تاریخ بزنید. بگذارید فرزندتان کارت را هر طور که دوست دارد با مدادهای شمعی، ماژیک‌ها، برچسب‌ها و غیره تزیین کند. بعد قسمت بالای کارت را سوراخ کنید و با نخ کاموا به قسمت بالای چوب‌لباسی وصل نمایید.

 

    حتماً از اولین روز او تعدادی عکس تهیه کنید: از آماده‌شدن برای رفتن به مدرسه، بستن کوله‌پشتی، ملاقات با معلم، سوار و پیاده‌شدن از اتوبوس و غیره. قسمت بالای عکس‌ها را سوراخ کنید.

 

    یک‌سری خرده ریز از اولین روز مدرسه فرزند خود نگه دارید: یادداشتی از معلم، برچسبی که رویش اسم او نوشته شده، یک مداد از جامدادیش، یک تکه از پوشش تنقلات زنگ تفریح یا ناهار او، یک نقاشی از معلم یا کلاسش و غیره. درست مثل عکس‌ها، قسمت بالای چیزهای کاغذی که نگه داشته‌اید سوراخ کنید.

 

    چوب‌لباسی را روی سطح بخوابانید و همه اقلام (عکس‌ها و یادبودهای اولین روزش) را به ترتیب در زیر چوب‌لباسی با نخ‌هایی با طول‌های متفاوت به قسمت پایین چوب‌لباسی بیاویزیدبه این ترتیب یک آویز متحرک خواهید داشت.

 

    آویز متحرک کامل‌شده را در اتاق فرزندتان بیاویزید. جایی که بتواند اولین روز مدرسه‌اش را به او یادآوری کند. سال بعد، هنگامی که او آماده رفتن به کلاس بالاتر است، شب قبل از  بازگشایی مدرسه‌ها، کاردستی سال قبل را که از اولین روز مدرسه‌اش به همراه داشته در اتاقش بیاویزید تا به کاهش تنش‌های ناشی از باز شدن دوباره مدرسه‌ها کمک کند.

 

این کار روش خوبی است که به فرزندتان کمک می‌کند تا استرس و حالات عصبی را کنار گذاشته و برای اولین روز پیش دبستانی یا دبستان خود خوشحال و هیجان‌زده باشد! می‌توانید این کار را با درست کردن آویز متحرک اولین روز، برای هر سال تحصیلی، ادامه دهید تا پیشینه‌ای خلاق و خاطره‌انگیز را از تمام اولین روزهای فرزندتان در طی دوران دانش‌آموزی‌اش حفظ کنید.

 

منبع: نازوب – www.nazweb.ir

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
زنی با بینی وحشتناک بخاطر داروی تقلبی (عکس 18+)
زنی با بینی وحشتناک بخاطر داروی تقلبی (عکس 18+)
مشاهده بیشتر