محکومیت جنجالی روزه خواران به شلاق در این شهر + جزئیات

مجموعه : اخبار گوناگون
محکومیت جنجالی روزه خواران به شلاق در این شهر + جزئیات

محکومیت جنجالی روزه خواران به شلاق در این شهر + جزئیات

 

وب سایت نازوب، با اجرای حکم 20 روزه خوار به شلاق و جزای نقدی در قزوین این محکومیت بازتاب گسترده ای داشت با مخالفان این امر و موافقان این امر !

 

 

برخی از مخالفان با اظهاراتی چون: مگر نه این است که مسلمان روزه می گیرد برای تزکیه نفس، بالا بردن توان خود در برابر آنچه که نباید انجام دهد پس در مقابل روزه داران کسی روزه خواری کند نباید ظالمانه محکوم به شلاق و جزای نقدی شود !

 

 

برخی از موافقان این حکم: به احترام روزه داران نباید در مقابل آنها چیزی خورد و این حکم عادلانه است !!

 

 

مرکز قزوین، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی با اشاره به اهمیت بهره گیری از فیوضات ماه مبارک رمضان گفت: دستگاه قضا با روزه خواری در ملاء عام بطور جدی برخورد می کند.

 

وی افزود:تا کنون قریب به 90 پرونده برای افراد روزه خوار تشکیل گردیده که از این تعداد 20 پرونده در روز دستگیری با صدور کیفرخواست به شعبه ویژه ای که به همین منظور در دادسرا مستقر می باشد ارسال و در همان روز بصورت ویژه به پرونده اتهامی آنان رسیدگی و مرتکبین به شلاق و جزای نقدی محکوم و حکم صادره نیز به مرحله اجرا در آمده است.

 

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت:اقدام بی نظیری که ماه مبارک رمضان امسال همچون سال های گذشته از سوی دادستانی قزوین انجام شد و مورد استقبال مومنان و شهروندان نیز قرار گرفت، برخورد با روزه خواری علنی بود.

 

 
به گفته حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی براساس موازین و احکام اسلامی روزه بر افرادی واجب است و سایر افرادی که بنا به دلایلی نمی توانند روزه بگیرند می بایست حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ نمایند و حفظ این حرمت بر همه واجب است از این رو کسی نباید در ملاءعام اقدام به روزه خواری کند.

 

 
وی تصریح کرد:متأسفانه افرادی بدون توجه به این موضوع اقدام به روزه خواری می کنند که از ابتدای ایام ماه مبارک رمضان تدابیر لازم برای برخورد با موارد این چنینی انجام شده و افرادی که در ملاءعام روزه خواری کنند، دستگیر و در صورت احراز عامدیت در این کار، با تشکیل پرونده به اتهام آنها رسیدگی و مجازات خواهند شد.

 

 

منبع: نازوب – www.nazweb.ir

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته