فرشتگان

خرچنگی که شبیه انسان است !! تصاویر

خرچنگی که شبیه انسان است !! تصاویر

خرچنگی که شبیه انسان است !! تصاویر

 

به گزارش وب سایت نازوب، در پارک ساحلی کوچکی در ژاپن، دو مجسمه برنزی دو سامورایی را در حال مبارزه‌ای مرگبار نشان می‌دهند. این مجسمه‌ها یادبود یک نبرد تاریخی هستند که بیش از هشت قرن پیش در این منطقه اتفاق افتاد. افسانه‌های زیادی پیرامون این نبرد ایجاد شد، عجیب‌ترین آن‌ها افسانه یک خرچنگ بود.

 

این خرچنگ یک پوسته متمایز با طرحی مبهم شبیه چهره عصبانی یک سامورایی بود و گفته می‌شود وقتی جنگجویان درگذشته و غرق شدند، روح آن‌ها به خرچنگ‌ها منتقل شد و چهره شان برای همیشه روی خرچنگ‌ها حک شد.

 

خرچنگی که شبیه انسان است !! تصاویر

 

این خرچنگ‌ها خرچنگ هیکه نامیده می‌شوند. گاهی نیز به آن‌ها خرچنگ سامورایی گفته می‌شود. اخترشناس و نویسنده مشهور آمریکایی بر این باور است که این شباهت به دلیل انتخاب مصنوعی است.

 

او می‌گوید ماهیگیرانی که در آب‌های ژاپن ماهیگیری می‌کنند هر خرچنگی که صدفش شبیه چهره سامورایی است به احترام هیکه دوباره به داخل آب می‌اندازند. این کار باعث می‌شود خرچنگ‌های سامورایی حفظ و تکثیر و خرچنگ هایی که شبیه سامورایی نیستند کم کم نابود شوند.

 

خرچنگی که شبیه انسان است !! تصاویر

 

با این حال خرچنگ‌های هیکه کوچک و حدود چهار سانتیمتر هستند و هیچکس واقعا آن‌ها را نمی‌خورد و بنابراین ماهیگیران آن را از تور به داخل آب برمی گردانند.

 

علاوه براین خرچنگ هایی که صدفشان شبیه چهره انسان است در سراسر جهان یافت می‌شوند. خطوط و چروک هایی که چهره سامورایی را بازسازی می‌کنند درواقع نقاطی هستند که عضلات به صدف متصل می‌شوند.

 

خرچنگی که شبیه انسان است !! تصاویرخرچنگی که شبیه انسان است !! تصاویرخرچنگی که شبیه انسان است !! تصاویر

 

منبع: نازوب – www.nazweb.ir

جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
laghari
بیوگرافی هنرمندان