خدا

دلایلی که ترامپ را دوست داریم

مجموعه : اخبار گوناگون
دلایلی که ترامپ را دوست داریم

دلایلی که ترامپ را دوست داریم

 

سخنان شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده بازتاب شگفت انگیزی داشت.

 

نه تنها در ایران که مخاطب اصلی او به شمار می رفت بسیاری از صاحبنظران مسائل سیاسی در آمریکا و اروپا به او تاختند

اما من به 10 دلیل ترامپ را دوست دارم:

 

1- ترامپ به صورت عملی نشان داد که دو چیز نهایت ندارد: کهکشان و حماقت انسان! البته در مورد کهکشان مطمئن نیستم!

 

2- ترامپ نشان داد که خطر پوپولیسم و وعده های اغواگرانه تا چه اندازه نزدیک است و چطور می شود حتی جامعه مدعی دمکراسی را فریب داد.

 

3- هیچکس مثل ترامپ نمی توانست به ما یادآوری کند که گنجینه ای مثل «خلیج فارس» پاره تن ماست و چطور می شود از «ظرفیت های ملی» برای «ایجاد وحدت» استفاده کرد.

 

4- اگر میلیاردها دلار هزینه می کردیم هم بعید بود که اینطور بین اروپا و آمریکا شکاف و اختلاف نظر ایجاد کنیم. ترامپ این کار را برایمان انجام داد.

 

5- برخی همیشه می گفتند که همه آمریکایی ها مثل هم اند. ترامپ به خوبی نشان داد که «دشمن دانا» چقدر نسبت به «دشمن نادان» قابل احترام تر است.

 

6- ترامپ به همه ثابت کرد که با «پول» می شود «رییس جمهور» شد اما ممکن نیست که عاقل به نظر رسید.

 

7- موی بور، چشم آبی و آمریکایی بودن که برای برخی نشانه های «برتری» و «جهان اولی» به شمار می رود، به تنهایی برای اینکه عاقل، خردمند و باشعور باشید کفایت نمی کند.

 

8- ترامپ هر بار که دهان باز می کند یا یک تصمیم می گیرد، کشور آمریکا را منزوی تر می کند. این کار از هزارسال شعار دادن در خیابان و آتش زدن پرچم این کشور اثر عمیق تری در دنیا دارد. ترامپ! مچکریم!

 

9- دونالد ترامپ هر بار که تلاش می کند مخالفتش با برجام را جار بزند و از آمریکا دفاع کند، اتفاقاً باعث می شود دنیا به حقانیت ایران و تیم مذاکره کننده هسته ای بیشتر ایمان بیاورد.

 

10- واکنش سیاستمداران باتجربه دنیا (حتی برخی چهره های کلیدی آمریکا) نشان می دهد که دونالد ترامپ به مهمترین چالش این روزهای آمریکا تبدیل شده است.

 

برترین ها

راهبرد جنجالی و جدید آمریکا در مورد ایران


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
بیوگرافی هنرمندان