a

بهترین کیبورد فارسی و آموزش اضافه کردن آن به اندروید

بهترین کیبورد فارسی و آموزش اضافه کردن آن به اندروید

آموزش اضافه کردن کیبورد فارسی و انگلیسی به اندروید

 

بهترین کیبورد برای گوشی اندروید من کدام است؟ و چگونه می توانم به اندروید خود کیبورد فارسی و انگلیسی مناسب اضافه و نصب کنم.

 

ممکن است برای شما و یا اطرافیانتان که دارای گوشی یا تبلت اندرویدی هستند پیش آمده باشد که قادر به تایپ نوشته های فارسی در دستگاه خود نباشند یا نتوانند منوی دستگاه خود را فارسی نمایند و یا از ظاهر کیبورد پیش فرض اندروید خسته شده باشید

 

و به دنبال یک کیبورد زیباتر و کاراتر باشید . برای رفع این مشکل در این مقاله قصد دارد نحوه اضافه کردن کیبورد فارسی و انگلیسی به اندروید را مورد بررسی قرار دهد.

 

بهترین کیبورد فارسی و آموزش اضافه کردن آن به اندروید

 

” از نسخه چهار به بعد سیستم عامل اندروید پشتیبانی خوبی از زبان فارسی صورت گرفته و اکثر گوشی های اندرویدی موجود در بازار دارای منو و کیبورد فارسی هستند “

 

 

ضرورت نصب کیبورد برای اندروید چیست؟

بسیاری از گوشی های اندروید از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند و بنابراین شما در تایپ نوشته های فارسی دچار مشکل خواهید شد، اینجاست که شما نیاز به نصب کیبورد فارسی برای اندروید خود دارید.

 

 

برای اینکه بدانید گوشی یا تبلت اندرویدی شما از زبان فارسی پشتیبانی می کند یا خیر وارد قسمت تنظیمات گوشی خود شوید (Settings) سپس در قسمت Language & input در پنجره ای که باز می شود وارد قسمت Language شوید.

 

اگر در فهرستی که مشاهده می کنید گزینه فارسی یا Persian وجود ندارید یعنی گوشی اندرویدی شما از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند و بنابراین شما باید اقدام به دانلود کیبورد اندروید فارسی و نصب آن روی گوشی خود نمایید. (مطابق تصویر زیر)

 

بهترین کیبورد فارسی و آموزش اضافه کردن آن به اندروید

 

آموزش اضافه کردن کیبورد به سیستم عامل اندروید

 

 

بهترین کیبورد فارسی برای اندروید من کدام است؟

در زیر به معرفی چند اپلیکیشن کیبورد برای اندروید می پردازیم. شما می توانید کیبوردی که برای نوشتن با آن راحت تر هستید را انتخاب و نصب نمایید.

1- کیبورد گوگل (Google keyboard)

2- کیبورد multiling o

3- کیبورد touchpal

4- کیبورد swipe

5- کیبورد swiftkey

6- کیبورد adaptxt

7- کیبورد fleksy

8- کیبورد Go

” نحوه قرارگیری اجزای کیبورد تاثیر بسزایی در افزایش سرعت تایپ دارد “

 

 

نحوه اضافه کردن کیبورد به اندروید

ابتدا اپلیکیشن کیبورد اندروید خود را انتخاب و آن را از طریق برنامه بازار و یا گوگل پلی دانلود کرده و سپس آن را نصب کنید.

 

 

بعد از تایید گزینه نصب (install) و نصب کامل اپلیکیشن از قسمت منوی گوشی و یا تبلت خود گزینه settings یا تنظیمات را انتخاب کنید.

 

از پنجره باز شده گزینه Languge & input (زبان و ورودی) را انتخاب کنید اگر در پنجره باز شده گزینه Language را انتخاب کنید در لیست مشاهده شده باید گزینه فارسی یا Persian اضافه شده باشد.

 

 

برترین مطالب مرتبط

 

برترین گوشی های هوشمند اندروید در بازار (عکس)

آموزش مخفی کردن فایل و اطلاعات در اندروید

5 ترفند شگفت انگیز در گوشی های اندروید + آموزش

آموزش و ترفند افزایش RAMگوشی اندروید

5 آموزش و درس بزرگ از تلگرام


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
بیوگرافی هنرمندان