فرشتگان

فیلم لحظه سرقت بهمن ورمزیار که اعدام شد! چرا بهمن اعدام شد؟

مجموعه : کلیپ و ویدئو
فیلم لحظه سرقت بهمن ورمزیار که اعدام شد! چرا بهمن اعدام شد؟

فیلم لحظه سرقت بهمن ورمرزیار که اعدام شد! چرا بهمن اعدام شد؟

 

 

حکم اعدام بهمن ورمزیار، جوان بیست‌وهفت ساله همدانی اجرا شد. این حکم که قرار بود روز سه‌شنبه در زندان همدان اجرا شود، به دلیل «اشکال در پرونده» به تعویق افتاد.

 

به گزارش نازوب به نقل از خبرآنلاین: «بهمن ورمزیار، جوان بیست و هفت ساله همدانی، که به‌ جرم «محاربه از طریق اقدام به سرقت مسلحانه » به اعدام محکوم شده بود، سرانجام صبح چهارشنبه ۲۸ فروردین در زندان همدان اعدام شد. این حکم قرار بود دیروز (۶ صبح روز سه شنبه) اجرا شود که به گفته کامران حمزه، دادستان استان همدان به دلیل اشکالات قضایی در پرونده به تعویق افتاد.

 

بهمن ورمزیار، متولد ۲۹ بهمن ۱۳۶۹، آرایشگر و مربی باشگاه ورزشی در همدان بود که ۴ سال پیش به همراه سه فرد دیگر دست به یک سرقت مسلحانه از طلافروشی زد. همراهان وی در همان لحظات اول توسط پلیس دستگیر شدند اما او موفق به فرار شد.

به گفته مادرش قبل از این که او را دستگیر کنند، بهمن پشیمان شده و خود را تسلیم پلیس می‌کند. وی با بازگرداندن طلاها به صاحب اصلی، رضایت شاکی خصوصی پرونده را جلب می‌کند.

در ادامه این مطلب آمده است که « مادر و برادر بهمن می‌گویند او هیچ سابقه جرمی نداشته و این اولین باری بوده که دست به چنین اقدام خلافی زده است.»

 

 

بعد از صدور حکم اعدام، مادر بهمن با انتشار فیلمی از خود در فضای مجازی، مبنی بر این که پسرش پیش از این سابقه جرم نداشته و پشیمان است، از دستگاه قضایی طلب عفو و بخشش می‌کند. این فیلم موجی از واکنش‌های کاربران فضایی مجازی را به دنبال می‌آورد و (بعد هم گفته می‌شود) سرانجام خواهش‌ها و التماس‌های مادر بهمن بی‌سرانجام نمی‌ماند و رهبری حکم عفو وی را صادر می‌کند.

 

 

در ادامه ماجرا، بنا بر آنچه دستور عفو خوانده شده ، مادر بهمن باز هم از خود ویدئویی منتشر می کند و در آن از رهبر انقلاب و رئیس قوه‌ قضاییه بابت توقف حکم تشکر می کند. این ویدئو به سرعت در فضای مجازی پخش می شود و به دنبال آن شماری از کاربران شبکه های اجتماعی و برخی از فعالان حقوق بشر خوشحالی خود را ابراز می کنند.

 

دیشب اما، کامران حمزه، دادستان استان همدان خبر «عفو» ورمزیار را تکذیب کرد و گفت:

توقف در اجرای حکم اعدام به دلیل مشکل قضایی در پرونده بوده است. وی توقف حکم به دستور مقامات عالی رتبه را تکذیب کرد و علت توقف در روند قضایی پرونده را اشکال قضایی در پرونده شریک وی (مهدی چراغی) که او هم حکم اعدام داشته است، اعلام کرد.

همچنین گفته شده برخی از مراجع تقلید در قم، از جمله آیت‌الله مکارم‌ شیرازی، آیت الله جعفر سبحانی و آیت الله صافی گلپایگانی در پاسخ به استفتای خانواده وی گفته بودند اعدام این فرد که توبه کرده و سابقه هم ندارد، لازم نیست.»


laghari
بیوگرافی هنرمندان