چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مهارت و ترفندهای زندگی وبسایت ناز وب

چرا برخی خانم ها بعد از رابطه جنسی موفق گریه می کنند

مجموعه : زناشویی
چرا برخی خانم ها بعد از رابطه جنسی موفق گریه می کنند

چرا برخی خانم ها بعد از رابطه جنسی موفق گریه می کنند

 

مشکل روحی که بسیاری از خانم ها به آن مبتلا هستند و با وجود داشتن یک رابطه جنسی عالی و موفق پس از پایان رابطه جنسی گریه می کنند این موضوع بسیار دردناک است چرا چنین حالتی برای بعضی از خانم ها پیش می آید. به گزارش نازوب، طبق یکی از تحقیقات انجام‌شده در سال ۲۰۱۵ گریه کردن زنان پس از رابطه جنسی از آنچه تصور می‌کردید رایج‌تر است، حداقل در بین زنان جوان‌تر.

 

طبق این تحقیق ۴۶ درصد زنانی که تحقیقات روی آن‌ها انجام گرفته بود حداقل یک بار پس از رابطه جنسی گریه کرده بودند، درحالی‌که پنج درصد آن‌ها در یک دوره چهارهفته‌ای پس از رابطه جنسی احساس ناراحتی یا افسردگی را تجربه کرده بودند.

 

که اولین حقیقت این است که خانم ها پس از یک مشاجره و جر و بحث به رابطه جنسی می پردازند و پس از اتمام آن زن با وجود حقارت بیشتر از این که تنها وسیله ای است برای ارضای مرد ناخود اگاه دچار افسردگی و گریه می شود.

 

چرا برخی خانم ها بعد از رابطه جنسی موفق گریه می کنند

 

 

یک درمانگر جنسی به نام یان کرنر دلیل این حالت را هورمونی می‌داند. او معتقد است، “در زنان رابطه جنسی و ارگاسم هورمون اوکسی توسین را ترشح می‌کند که وابستگی آن‌ها را افزایش می‌دهد.” اما با تعدد روابط جنسی رابطه میان این هورمون و وابستگی فرد کاهش می‌یابد. “ممکن است پس از یک جروبحث انجام رابطه جنسی بسیار عالی به نظر برسد اما پس‌ازآن احساس می‌کنید چندان به آن فرد وابسته نیستید یا هنوز عصبانی هستید.”

 

 

همچنین این حالت اگر پس از داشتن رابطه جنسی با شریکتان رخ دهد نشان‌دهنده این است که در رابطه‌تان مشکلی وجود دارد. هرچند در این مورد باید تحقیقات بیشتری انجام شود اما بهتر است که با یک درمانگر مسائل جنسی مشکل خود را در میان بگذارید.

 

 

دلایل افسردگی پس از رابطه جنسی

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که تعداد زیادی از خانم‌ها حتی بعد از رابطه جنسی خوب و موفق هم احساس ناراحتی یا افسردگی می‌کنند.محققان استرالیایی این مطالعه که در International Journal of Sexual Health به چاپ رسیده است، می‌گویند این مسئله غیرمعمول نیست که افراد بعد از رابطه جنسی کمی با احساس ناراحتی روبه‌رو شوند، اما یک‌سوم خانم‌ها می‌گویند که حتی بعد از رابطه جنسی لذت‌بخش، باز هم احساس افسردگی می‌کنند.

به نظر محققان استرالیایی، این وضعیت با نام بی‌قراری پس از مقاربت شناخته می‌شود که در بین ۱۰ درصد از زنان جهان وجود دارد. این محققان نسبت به دلایل بی‌قراری پس از مقاربت اطمینان کافی ندارند، اما نظر یکی از مسئولین این مطالعه این است که احتمال دارد تغییرات هورمونی بعد از ارگاسم، مشابه همان تغییراتی که باعث سردرد بعد از رابطه جنسی می‌شود، در این مشکل نقش داشته باشند. ضمن این‌که ممکن است رابطه جنسی باعث تشدید شدن مشکلات مربوط به روابط زوجین یا مسائل مربوط به زندگی اجتماعی شود.


زیباسرای ناز وب مد و زیبایی

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
رفتار عجیب مردم این کشور با دختران زیر16سال/ تصاویر
رفتار عجیب مردم این کشور با دختران زیر16سال/ تصاویر
مشاهده بیشتر