لاغری با نازوب

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مهارت و ترفندهای زندگی وبسایت ناز وب

عکس و ماجرای ممنوع التصویری بازیگران زن سینمای ایران

عکس و ماجرای ممنوع التصویری بازیگران زن سینمای ایران

خبر ممنوع التصویری تعدادی از بازیگران زن سینما و تلویزیون در حالی مدتی است در رسانه ها منتشر میشود که ضمن مرور فعالیت آنها در فضای مجازی و آخرین همکاری شان با تلویزیون به این نتیجه می رسیم که کدام یک از بازیگران و مجریان زن تلوزیون ممنوع التصویر شده اند.

 

خبر قبلی مبنی بر ممنوع التصویری 8 بازیگر زن  و دو مجری در تلویزیون:

شبکه های مجازی همچنان خبر ساز و حاشیه ساز هستند. اخیرا در شبکه های مجازی با اعلام یک خبر از سوی شورای نظارت نام 8 بازیگر زن به عنوان افرادی که در تلویزیون ممنوع التصویر هستند را بر سر زبان ها انداخته بودند.

در این خبر آمده بود:شورای نظارت بر اساس مصوبه ای، رسانه ملی را موظف نمود تا با هنرمندانی که شئونات اخلاقی و رسانه ای را در شبکه های اجتماعی رعایت نمی کنند قطع همکاری نماید.

 

بر اساس مصوبه اخیر شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با عنایت به حضور کارمندان و هنرمندان متعهد و پاک سیرت در رسانه ملی، متأسفانه تعداد قلیلی از هنرمندان با حضور هنجار شکنانه خود در این شبکه ها و با انتشار تصاویر نامناسبی از خود، شئونات اخلاقی و ضوابط سازمانی را رعایت ننموده اند و موجبات دلخوری خیل عظیم هنرمندان متعهد و اهالی فرهنگ و هنر را فراهم آورده اند.

 

از اینرو و بر اساس این مصوبه سازمان صدا و سیما موظف شد تا با هنرمندانی که در این شبکه ها خلاف شئونات حاضر شده اند، قطع همکاری نماید.

شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما استفاده و حضور در شبکه های اجتماعی را فرصت تعامل هرچه بهتر هنرمندان با مردم و مخاطبان دانسته و صرفاً حضور نامناسب و انتشار تصاویری که باعث نادیده انگاشته شدن ارزش ها می شود را خلاف ضوابط و مقررات می داند.

 

 

حالا اما در واکنش به این خبر ها یک عضو شورای نظارت بر صداوسیما خبر ممنوع التصویر شدن 9 بازیگر زن از سوی این شورا را تکذیب کرد. شجاعی کیاسری فزود:شورای نظارت بر صداوسیما هیچ گاه درباره اشخاص به این صورت اعلام نظر نمی کند.

به گفته عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اصلا چنین مطلبی از طرف شورای نظارت بر صدا و سیما مطرح نشده است که بخواهیم آن را رد کنیم. خبر ممنوع شدن 9 بازیگر زن از فعالیت هنری در صداوسیما به خاطر بدحجابی براساس مصوبه شورای نظارت بر سازمان صداوسیما اخیرا در فضای مجازی منتشر شده بود.

 

حواشی 8 بازیگر زن در تلویزیون

به نظر می رسید یک بار دیگر همه چیز تمام شده اما این نام ها و ماجرای ممنوع التصویری شان در چند روز اخیر محل بحث خبرگزاری های رسمی شد.

مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی این بار اینطور واکنش نشان داد:

«… تنها توصیه ای که می توانیم به هنرمندان داشته باشیم این است که برای جلوگیری از بروز هر حاشیه و بازتاب منفی، برای انتشار تصاویر خود در شبکه های اجتماعی دقت لازم را به خرج دهند.»

 

 

برخی بازیگران به این مسئله واکنش نشان داده اند و آن را شایعه دانسته اند، برخی هم از کنارش گذشته اند.

هفت صبح در گزارشی کیفیت فعالیت این 9 بازیگر در اینستاگرم و آخرین فعالیت آنها در تلویزیون را مورد بررسی قرار داده که می تواند ملاک خوبی برای محک شایعه ممنوع التصویری شان باشد.

به هر حال الان زوم روی فعالیت مجازی آنها است. این را هم بگوییم که خانم شهشهانی به خاطر اینکه تکلیفش نامعلوم است از گزارش خارج مانده…

 

 

نرگس محمدی، الناز حبیبی، بهاره افشاری، حدیث میرامینی، لیندا کیانی، حنانه شهشهانی، سحر قریشی، روناک یوسفی و دو مجری نجمه جودکی و شیرین صمدی نام هایی هستند که مدتی است به عنوان مصادیق ممنوع التصویرهای تلویزیون در سایت های اصولگرا کنار هم قرار گرفته اند.

 

ماجرا چیست؟ آیا واقعا تلویزیون این خانم های بازیگر و مجری را ممنوع التصویر کرده؟

در این جمع سحر قریشی از سال 88 و درست بعد از «دلنوازان» اجازه حضور در پروژه های تلویزیونی را پیدا نکرده و سرنوشت حنانه شهشهانی بازیگر «کلاه پهلوی» به واسطه برخی عکس های بی حجاب که به او منسوب شده، مبهم تر از بقیه است؛ هر چند مادرش درباره بی گناهی دخترش در یکی از سایت های رسمی مصاحبه کرده.

 

ماجرای ممنوع التصویری بازیگران از میانه تابستان کلید خورد. زمانی که سید رمضان شجاعی کیاسری، عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظارت بر صداوسیما اعلام کرد در جلسه اخیر شورای مذکور مصوب شد که همکاری رسانه ملی با هنرمندانی که عکس خلاف شرع از خود در فضای مجازی منتشر کرده اند، جلوگیری شود.

 

 

طولی نکشید سید علی ظاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس نیز دنباله بحث را گرفت و به ایسنا گفت:«کمیسیون فرهنگی در نامه ای به رییس صداوسیما خواستار شد که مصوبه شورای نظارت بر این سازمان در مورد استفاده نکردن از مجریان و هنرمندانی که در شبکه های اجتماعی تصاویر خلاف اخلاق منتشر کرده اند، اجرا شود.»

 

 

روابط عمومی سازمان صداوسیما اما نخواست به حساسیت ها دامن بزند اما تلویحا هشدار داد که بازیگرها حواس شان باشد و از تصویرهای منشوری در اینستاگرم حذر کنند.

در این تکذیبیه آمده بود که رسانه ملی هیچ تضمینی مبنی بر اعمال محدودیت برای حضور هنرمندان و مجریان صداوسیما در شبکه های اجتماعی نگرفته است.

 

 

گرد و غبار ماجرا مدتی خوابید تا اینکه حدود 10 روز پیش یکی از سایت های محلی نام 9 بازیگر خانم که در بالا خواندید را به عنوان ممنوع التصویران تلویزیون رسانه ای کرد. روزنامه بانی فیلم این اتفاق را یک شیطنت رسانه ای دانست و با برخی از این بازیگرها و البته روابط عمومی سازمان صداوسیما مصاحبه کرد.

 

الناز حبیبی

 

عکس و ماجرای ممنوع التصویری بازیگران زن سینمای ایران

 

* فعالیت در اینستاگرام:هفته ای چهار، پنج عکس در اینستاگرامش منتشر می کند. تا یک ماه قبل بیشتر عکس هایش پرتره هایی از خودش بود اما الان چند هفته ای است که عکس غذا و طبیعت می گذارد.

* آخرین سریال پخش شده:«دردسرهای عظیم 2» ماه رمضان امسال با بازی او پخش شد.

 

* آخرین سریالی که بازی کرده:بعد از سری دوم «دردسرهای عظیم» گفته بود تصمیمی برای آینده نگرفته، فعلا پروژه ای برای تلویزیون ندارد و به زودی با «من آنجا نیستم» به کارگردانی افشین اخلاقی روی صحنه خواهد رفت؛ دقیقا از 12 مهر.

 

* تحلیل:الناز حبیبی بازیگر گزیده کاری است و البته کم حاشیه. به همین نسبت تلاش کرده جنس فعالیتش در فضای مجازی و البته اینستاگرام دور از حواشی باشد. شواهد و قرائن اشاره ای به ممنوع التصویری این بازیگر ندارد.

حتی اگر حضور او در پروژه ای تلویزیونی طولانی شود، نباید آن را به فرامتن پیوند زد چون همانطور که اشاره کردیم او خیلی مورد توجه سریال سازان نیست؛ شاید هم برعکس.

 

 

شیرین صمدی

 

عکس و ماجرای ممنوع التصویری بازیگران زن سینمای ایران

 

شیرین صمدی مجری جوان تلویزیون چند روز پیش با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش خبر از ممنوع التصویر بودن بخاطر ایفای نقش در یک تئاتر را داد اما واقعیت این ماجرا هنوز اثبات نشده است .

 

ناگفته های تهیه کننده عصر خانواده درباره شیرین صمدی

تهه کننده برنامه ” عصر خانواده” با اشاره به اینکه امکان استفاده از مجریان دیگری برای برنامه ” عصر خانواده” وجود دارد، گفت:شیرین صمدی ممنوع التصویر نیست اما با او همکاری نمی کنیم.

علی اکبر کریمی تهیه کننده برنامه تلویزیونی ” عصر خانواده” گفت:شیرین صمدی که اجرای برنامه ” عصر خانواده” را بر عهده داشت ممنوع التصویر نیست و دلیل نوشتن مطلبی با چنین مضمونی را باید از خود او جویا شد.

 

وی ادامه داد:شیرین صمدی ممنوع التصویر نیست اما در شرایط کنونی با او همکاری نمی کنیم.

 

 

نرگس محمدی

 

عکس و ماجرای ممنوع التصویری بازیگران زن سینمای ایران

 

* فعالیت در اینستاگرام:به نظر می رسد این خبر ممنوع التصویری فقط روی محمدی اثر گذاشته چون صفحه اش را قفل کرده و اجازه دیدن عکس هایش را به افرادی که خودش تمایل ندارد نمی دهد.

البته با توجه به اینکه در پروفایلش نوشته «تبلیغ و توهین مساوی با بلاک» معلوم می شود که تا پیش از این، صفحه اش برای همه باز بوده.

* آخرین سریال پخش شده:فصل دوم «ستایش» با بازی او سال پیش روی آنتن شبکه سه بود و نوروز 93 هم «ما فرشته نیستیم» او پخش شد.

* آخرین سریالی که بازی کرده:این روزها «معمای شاه» را در نوبت پخش دارد.

* تحلیل:حاشیه ها همیشه همراه نرگس محمدی بوده و بعد از سفرش به برزیل به اوج رسید. خیلی خوب می داند شهرتش را مدیون تلویزیون و نقش ستایش است پس باید از موارد حساسیت زا به شدت اجتناب کند.

وضعیت اینستاگرام او به خوبی موید این نکته است که نمی خواهد به هر قیمتی در این فضا حضور داشته باشد و نهایتا متضرر شود.

 

 

سحر قریشی

 

عکس و ماجرای ممنوع التصویری بازیگران زن سینمای ایران

 

* فعالیت در اینستاگرام:به طور متوسط در هر هفته 10 تا پست می گذارد. مثلا در هفته اخیر 9 پست گذاشته که از این تعداد، هفت عکس از پرتره خودش است.

 

* آخرین سریال پخش شده:«دلنوازان» سال 88 با بازی او روی آنتن رفت.

* آخرین سریالی که بازی کرده:بعد از «دلنوازان» دیگر اجازه حضور در سریال های تلویزیونی را پیدا نکرد. حتی حسین سهیلی زاده (دلنوازان) در سریال های بعدی اش رایزنی های زیادی برای رفع مشکل او کرد که به نتیجه نرسید.

گفته می شد مسئولان تازه تلویزیون با بازی قریشی در سریال «پریا» موافقت کرده اند اما حالا و با اعلام نام لادن مستوفی به عنوان بازیگر نقش یک، حضور قریشی باز هم منتفی است.

 

* تحلیل:سحر قریشی از سال 88 ممنوع التصویر بوده. هنوز مشخص نیست کی می تواند در سریالی بازی کند. او به نسبت دیگر بازیگرانی که در این گزارش به آنها اشاره شده، در اینستاگرام حضور راحت تری دارد.

 

 

لیندا کیانی

 

عکس و ماجرای ممنوع التصویری بازیگران زن سینمای ایران

 

* فعالیت در اینستاگرام:فعالیت زیادی دارد. مثلا در همین یک هفته اخیر 12 پست گذاشته. بیشتر پست ها، تصاویری از خودش هستند؛

گاهی پرتره و گاهی هم کنار کارگردان و دوستان. یکی از پست های اخیرش، عکسی سر صحنه سریال «پشت بام» تهران است.

* آخرین سریال پخش شده:سال پیش «سال های ابری» مهدی کرم پور با بازی او روی آنتن شبکه دو رفت.

* آخرین سریالی که بازی کرده:بازیگر پرکاری است و او به طور همزمان سریال «نفس گرم» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور و مجموعه «پشت بام تهران» به کارگردانی بهرنگ توفیقی را در دست تولید دارد.

 

* تحلیل:فضای اینستاگرام لیندا کیانی حاشیه برانگیز نیست و موارد منشوری در آن یافت نمی شود. پس از این منظر نمی توان بهانه ای برای ممنوع التصویری اش یافت. ضمن این که همانطور که خواندید او در دو سریال مشغول بازی است.

«نفس گرم» بعد از دهه محرم روی آنتن می رود و خود به خود شایعه ها پیرامون خانم کیانی از بین می رود. شاید به همین پشت گرمی است که او حتی به صرافت تکذیبیه هم نیفتاده است.

 

 

حدیث میرامینی

 

عکس و ماجرای ممنوع التصویری بازیگران زن سینمای ایران

 

* فعالیت در اینستاگرام:هفته ای دو سه تا عکس منتشر می کند. اتفاقا در میان عکس هایش خیلی کم پرتره ای از خودش دیده می شود و بیشتر عکس هایش، مناظر مختلف طبیعی است.

* آخرین سریال پخش شده:در شب های قدر ماه رمضان امسال سریال «نیاز» را روی آنتن داشت.

 

* آخرین سریالی که بازی کرده:

خبری تایید نشده در یکی از رسانه ها منتشر شده که حدیث میرامینی یکی از بازیگران اصلی سریال سهیلی زاده یعنی «پریا» خواهد بود. از اینکه بگذریم این بازیگر چندی پیش میهمان برنامه مثبت 17 شبکه یک شد.

 

* تحلیل:کلا بازیگر بی حاشیه ای است. تنها جنجال او مربوط به «ستایش 2» است که به خاطر ضعف فیلمنامه و کمرنگ شدن نقشش به کارگردان اعتراض کرد.

همانطور که از احوال صفحه شخصی اش در اینستاگرام برمی آید او جنبه احتیاط را رعایت می کند و نمی خواهد بهانه ای برای ممنوع التصویری خود جور کند.

وانگهی اخیرا سریال روی آنتن داشته و خودش به ضرس قاطع شایعه ممنوع التصویری را تکذیب کرده.

 

 

بهاره افشاری

 

عکس و ماجرای ممنوع التصویری بازیگران زن سینمای ایران

 

* فعالیت در اینستاگرام:معمولا روزی یک پست در اینستاگرام می گذارد. پرتره هایی از خودش، عکس هایی کنار برخی بازیگران و پشت صحنه فیلم و نمایشی که در حال کار و تمرین آنهاست.

* آخرین سریال پخش شده:از بهاره افشاری در شب های قدر رمضان اخیر، سریال مناسبتی «نیاز» حسین سهیلی زاده روی آنتن شبکه یک رفت.

به همین خاطر هم در برنامه «امشب» میهمان علی ضیا شد و درباره این سریال صحبت کرد.

* آخرین سریالی که بازی کرده:

بعد از «نیاز» در سریالی بازی نکرده. او مشغول بازی در فیلم سینمایی «عطر شیرین، عطر تلخ» هم هست.

* تحلیل:بر اساس داده های بالا فرضیه ممنوع التصویری افشاری منتفی است. او هم به تازگی سریال بازی کرده، هم میهمان برنامه زنده شده و هم جنس فعالیتش در اینستاگرام منشوری نیست.

 

 

نجمه جودکی

 

عکس و ماجرای ممنوع التصویری بازیگران زن سینمای ایران

 

فعالیت در اینستا بسیار کم.اما با وجود این در فضای مجازی بسیار پرحاشیه است. نجمه جودکی مجری و گوینده رادیو که بیشتر او را با برنامه سین مثل سریال و هفت ترانه میشناسیم چند سالی است ممنوع التصویر شده و در گفت و گویی درباره این موضوع توضیح داد.

او در سن 14 سالگی اولین اجرای خود را به طور کاملا اتفاقی انجام داد و از آن جا بود که دنبال علاقه اش رفت. درست در زمانی که سودای حضور در تلویزیون را داشت به گفته زنده یاد مهران دوستی عمل کرد و در رادیو به گویندگی پرداخت.

 

از «کمی متفاوت» می توان به عنوان کارهای شاخصش یاد کرد، در همان سال یعنی 1390 بود که به عنوان مجری بر تر شبکه یک انتخاب شد.

 

در «سین مثل سریال» در کنار محمد سلوکی ترکیب بندی زیبایی از خود به جای گذاشت و در حال حاضر «مثبت 17» را روی آنتن دارد. با نجمه جودکی درباره تجربه اجرا در برنامه های تلویزیونی به گفت وگو نشستیم.

رسانه ملی به نظر مخاطب اهمیت می دهد و با مجری که بخواهد اشتباه کند برخورد می کند. در این شرایط چه می کنید؟
کسی باید مجری شود که ادب و شخصیتش در راستای رسانه ملی باشد.

من اگر بی ادبانه رفتار کنم، بیننده با این اشتباه من برخورد خواهد کرد. من در تنهایی خودم هم هیچ وقت با آدم ها نا محترمانه صحبت نمی کنم، کسی باید به این حیطه وارد شود که این چهارچوب ها را رعایت کند، چون او در قبال جامعه مسئول است.

 

دلیل این که دید مردم ما نسبت به قبل بسیار حساس تر شده است، چیست؟
من احساس می کنم مردم ما آرام نیستند، من در این مدت که دوباره به تلویزیون بازگشتم، از فضای مجازی متنفر شدم، مدام مردم دنبال ایراد گرفتن هستند.

قبلا فضای مجازی نبود و مردم راحت تر با مسائل برخورد می کردند، ولی در حال حاضر صبر مردم هم خیلی کم شده است و فقط منتظر سوتی و گاف هستند، این واقعا اشتباه است.

 

در شرایطی که فضای مجازی در بین مردم فراگیر شده است برای کم کردن حساسیتشان چه باید کرد؟
همه آدم ها خطا می کنند ولی ما مجری ها چون در اولویت دید هستیم، خطایمان هم در جلوی چشم قرار می گیرد. از کاه برایمان کوه می سازند. من نمی دانم چه باید کرد.

 

 

روناک یونسی

 

عکس و ماجرای ممنوع التصویری بازیگران زن سینمای ایران

 

* فعالیت در اینستاگرام:فعالیت متوسطی دارد و می شود گفت به طور میانگین هفته ای پنج عکس منتشر می کند؛ عکس هایی از خودش، پسر و همسرش.

 

* آخرین سریال پخش شده:سال پیش «آخرین بازی» را روی آنتن شبکه پنج داشت و این شب ها «خانه بی پرنده» او از سیمای کردی شبکه سحر بازپخش می شود.

اردیبهشت امسال هم به مناسبت روز مادر به برنامه «جمعه ها با رادیو» آمد. در ماه رمضان هم میهمان برنامه «جشن رمضان» شبکه پنج شد.

 

* آخرین سریالی که بازی کرده:خودش می گوید:«در این مدت پیشنهادهای تلویزیونی که داشتم را دوست نداشتم و آنقدر جذاب نبود تا نظرم را جلب کند.

تا زمانی هم که پیشنهاد خوبی نشود و نقش و فیلمنامه ای مرا جذب نکند، به این روند ادامه خواهم داد؛ هر چند که یکسری حواشی را هم به دنبال خواهد داشت.»

* تحلیل:با این نشانه ها ممنوع التصویری روناک یونسی هم محلی از اعراب ندارد.

 

عکس هایی که پریناز ایزدیار را ممنوع التصویر کرد

تهدید کتایون ریاحی به ممنوع التصویری در دورهمی بخاطر پوشش او + عکس

باران کوثری ممنوع التصویر شد چرا ؟

علت ممنوع التصویر شدن مصطفی زمانی در تلویزیونبرچسبها:

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
دستگیری 70 دختر و پسر عریان در آغوش هم در یک خانه ! عکس
دستگیری 70 دختر و پسر عریان در آغوش هم در یک خانه ! عکس
مشاهده بیشتر