لاغری با نازوب

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مهارت و ترفندهای زندگی وبسایت ناز وب

دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

We all know that beauty is one of the complex and abstract philosophical and conceptual concepts. The beautiful word alone gives everyone a sense of great pleasure. Beauty can be one of the characteristics of man, animal, place, object, or idea that creates an experience of perception of pleasure or satisfaction in ourselves and others.

 

همه ما می دانیم که زیبایی یکی از مفاهیم فلسفی و مفهومی پیچیده و انتزاعی است. کلمه زیبایی به تنهای حس بسیار دلنشینی به همه افراد می دهد. زیبایی می‌تواند یکی از ویژگی‌های انسان، حیوان، مکان، شی، یا ایده باشد که یک تجربه ادراکی از لذت یا رضایت را در خودمان و دیگران ایجاد می‌کند.

 

بد نیست بدانید که:

انقلاب کانت در فلسفه که به چرخش کپرنیکی کانت مشهور است، توجه به زیبایی را از ابژه به سوژه تغییر داد. در واقع مهم‌ترین تفاوت زیبایی‌شناسی مدرن با زیبایی‌شناسی کلاسیک در همین مسئله است که در دوران مدرن زیبایی از ویژگی‌های ذهن نگرنده شناخته شد نه یکی از ویژگی‌های ابژه.

سرشت زیبایی یکی از پایدارترین و بحث‌انگیز موضوعات در فلسفه غرب است و به‌همراه چیستی هنر یکی از دو موضوع اساسی در زیبایی‌شناسی فلسفی می‌باشد.

زیبایی به‌طور سنتی جزو ارزشهای نهایی از جمله خوبی، حقیقت و عدالت شمرده شده‌است.

 

دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

 

گروه مجله نازوب با توجه به اهمیت زیبایی جالب ترین دانستنی های آرایش، ماتیک یا همان رژ لب، ضدآفتاب را برای شما علاقمندان گردآوری کرده است با ما همراه باشید.

 

دانستنی های ماتیک یا رژ لب

آیا شما هم از آن دسته خانم هایی هستید که اغلب لب‌هایتان را آرایش می‌کنید ولی نمی‌دانید که چگونه از تمام جلوه های یک رژ لب برای داشتن نهایت زیبایی استفاده نمایید؟ پس با نازو ب همراه باشید.

 

1– آرایش همزمان چشم ها و لب ها

خانم‌هایی که آرایش از آرایش سنگین چشم و رژ لب تیره استفاده می‌کنند ظاهر ناخوش آیندی پیدا می‌کنند. اگر قصد دارید رژ لب قرمز بزنید، سایر آرایش صورتتان را سبک نگاه دارید. برای مثال یک خط چشم سبک یا یک تاچ ریمل به طور کامل آرایش چشمتان کافی خواهد بود.

 

2– نحوه رژ لب زدن

روش های گوناگونی برای استفاده از رژ لب وجود دارد و الزاما روش خاصی در این بین مطرح نیست. درصورتی که بر استفاده ی حرفه‌ای از رژ لبتان تأکید دارید می‌توانید با یک آرایشگر ماهر در باره استفاده از آن مشورت نمایید، در غیر اینصورت به آسانی رژ خود را مستقیمان به لب‌هایتان بزنید.

 

دانستنی های جالب رژ لب ،دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

 

دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

 

3 – رژ لب‌های تست

هیچ گاه نباید از رژ لب تست مستقیما روی لبهایتان استفاده کنید، حتی یک بار! این عمل کاملا غیر بهداشتی است. توصیه ما این است که، رژ را روی نوک انگشتانتان امتحان کنید. بافت نوک انگشتان بیشتر از سایر نواحی بدن به بافت لب‌هایتان نزدیک است.

 

4– بهترین زمان استفاده از خط لب

بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند ابتدا خط لب بکشند، با این منطق که شما قادر نخواهید بود بعد از استفاده از رژ لب، خط طبیعی لب‌هایتان را ببینید.

ولی بعضی ها هم ترجیح می‌دهند پس از اینکه از رژ لب استفاده کردند، خط لبشان را بکشند. از هر دو روش استفاده کنید و ببینید کدام یک برای شما مناسب تر است.

 

5– رژ روشن، خط لب تیره

مشخص بودن ناحیه لب خیلی خوب است، ولی دقت داشته باشید که خط لبتان با رژ یا برق لبتان همخوانی داشته باشد. ترکیب خط لب تیره با رژ لب روشن، چهره تان را رنگ و رو رفته نشان خواهد داد.

دانستنی های جالب رژ لب

 

دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

 

6 – مانع مالیدن رژ لب به دندان‌ها یا لیوانتان شوید

با کمی زبان زدن به لبتان قبل از آنکه جرعه ای از نوشیدنی تان را بنوشید، از مالیده شدن رژ لبتان بر لیوان جلوگیری کنید! همچنین جهت مانع شدن از مالیده شدن رژ لب به دندان هایتان، بعد از استفاده از رژ، انگشت اشاره ی خود را در دهانتان گذاشته سپس لب‌هایتان را ببندید و انگشتتان را بیرون بکشید. به کمک این روش رژ اضافه، در عوض دندان ها به انگشتتان مالیده می‌شود.

 

7– رابطه رژ لب و رنگ پوست

شاید شما از یک رژ لب خاص خوشتان بیاید، ولی احتمال دارد روی لب‌های شما زیبایی پیدا نکند. با یکی از متخصصان فروشگاه لوازم آرایشی مورد نظرتان در باره رنگ پوست و رنگ رژ لب‌های خودتان صحبت نمایید.

 

***

دانستنی هایی زیبایی و پوست

 

دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

 

– در رنگ بندی یا تعیین انواع پوست، کدام رنگ از پوست حساس‌تر هستند؟

انواع پوست‌ها در گروه‌بندی به شش دسته تقسیم بندی می‌شوند اما به طور کلی سه گروه از پوست‌ها بیشتر در معرض آسیب هستند.

پوست‌های روشن در معرض نور مستقیم خورشید دچار کک و مک می‌شوند و بیشتر از خود واکنش پوستی یا التهابی نشان می‌دهند.

زنانی که پوست‌های تیره دارند اگر در نواحی از پوست شان در اثر مواد آرایشی لک ایجاد شود دیرتر به درمان پاسخ می‌دهند.

 

خطرناک‌تر از همه ؛ ریمل
ریمل خطرناک‌ترین لوازم آرایشی است که باید زود به زود دور انداخته شود. این لوازم آرایشی محل اسکان انواع باکتری است

که در محیط گرم و تاریک درون آن، جا خوش کرده‌اند و با هر بار استفاده می‌توانند به چشم‌ها انتقال یابند. از عوارض آن، عفونت‌های چشمی و در موارد شدیدتر، نابینایی است.

ریمل باید هر چند ماه یکبار(در حالت ایده‌آل ۲ تا ۳ ماه و نهایتا ۶ ماه) عوض شود،با باز شدن درریمل اکسیژن روی مواد تشکیل‌دهنده ریمل تاثیر گذاشته و کاری می‌کند که باکتری‌ها درون آن جمع شوند.

وقتی باکتری‌ها درون ریمل تجمع کنند، می‌توانند باعث قرمزی، خارش یا حتی گاهی ورم ملتهبه و گل‌مژه در ناحیه چشم‌ها شود.

از طرف دیگر هربار که برس ریمل را بیرون می‌آورید، از آن استفاده می‌کنید و دوباره آن را سر جایش برمی‌گردانید، در این مسیر برس تعدادی باکتری جذب می‌کند و آن را درون ریمل می‌برد.

– برخی از انواع رژها سرب دارند؟
امروزه سعی براین شده که میزان سرب موجود در رژلب ها را به حداقل برسانند اما همچنان بسیاری از انواع رژلب ها که مقادیر بالایی سرب دارند.

خوردن رژلب باعث می شود، سرب به درون بدن نفوذ کرده و خطراتی را به دنبال داشته باشد. (FDA) اعلام کرده، سرب بالای موجود در برخی از رژلب ها می تواند نگرانی های جدی را به دنبال داشته باشد.

دانستنی های جالب در مورد مضررات لوازم آرایشی خانم ها

 

– بهترین روش برای پاک کردن آرایش از روی پوست صورت چیست؟
استفاده از محلول‌های شست‌وشوی آرایش باید مطابق با نوع پوست صورت خریداری شود.بهتر است برای پوست‌های خشک از لوسیون شست‌وشو دهنده،صابون مخصوص یا ژل شست‌وشو استفاده شود

همچنین محلول‌ها و تونیک‌های شست‌وشو یا صابون‌های گلیسیرینه یا کرم دار آسیب کمتری به پوست وارد می‌کنند از این رو بهترین گزینه برای پاک کردن آرایش صورت هستند.

برخی زنان برای پاک کردن آرایش صورت از دستمال یا پنبه استفاده می‌کنند که این روش به دلیل ایجاد اصطکاک میان پوست صورت و پنبه یا دستمال پوست را ضخیم و در دراز مدت چین و چروک ایجاد می‌کند.

اگر استفاده از لوازم آرایش درست و در حد اعتدال باشد پیری زودرس ایجاد نخواهد شد همچنین زنان می‌توانند از کرم‌های ضد آفتاب رنگی به جای کرم پودر استفاده کنند.

 

 

– برخی از محصولات آرایشـــی چشم مقادیر خطرناکی سرب دارند؟
خط چشم یکی از پرطرفدارترین لوازم آرایشی است که به میزان بالایی سرب دارد. باید استفاده از این محصول آرایشی را به حداقل برسانید و هنگام خرید آن به یک مرکز معتبر مراجعه کنید.

بسیاری از خط چشم هایی که به صورت تقلبی در بازار عرضه می شوند، می توانند سلامت چشم های شما را به خطر بیندازند.

 

– پنکیک پودری بیشتر از همه عمر می‌کند
هر پنکیک پودری را حداقل می‌توان ۲ تا ۳ سال استفاده کرد به شرط آنکه در محیطی خشک و خنک نگهداری شوند اما پنکیک‌هایی که منشا گیاهی دارند چون مقدار بسیار کمی آب در آنها وجود دارد درنتیجه رشد باکتری‌ها در آنها محتمل است.

بنابراین اول از همه به برچسب پنکیک‌تان نگاه کنید اگر روی آن عبارت گیاهی << botanical>> وجود داشت یا نوشته بود که دارای موادی چون بابونه، آلوورا، بامبو، چای سبز یا…. است، باید در نگهداری آن دقت بیشتری کنید.دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

چون در آنها مقداری آب وجود دارد. پودرهای فشرده تا ۲ سال و پودرهای نرم را تا ۳ سال می‌توانید استفاده کنید.

 

– سازمان بهداشت جهانی برچسب تایید روی تمام محصولاتی که به بازار عرضه می شوند، می زند؟

فراموش نکنید که بسیاری از تولید کنندگان لوازم و محصولات آرایشی و بهداشتی حتی بدون مجوز در حال تولید و پخش محصولات هستند چه برسد به این که این محصولات بخواهند مجوز سازمان های معتبر نظارتی را داشته باشد.

مسئولیت شما چند برابر است. این شما هستید که باید سراغ محصولات مورد تایید بروید.دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

 

– برس را بشویید تا سالم بماند
دقیقا همان قانونی که درباره پنکیک‌ها وجود داشت در مورد رژگونه‌های پودری هم صدق می‌کند یعنی اگر در مواد تشکیل‌دهنده آن آب وجود نداشته‌ باشد

می‌توانید تا مدت‌ها یعنی ۲ تا ۳ سال از آن استفاده کنید البته اگر رژگونه کرمی باشد، باید هرسال آن را عوض کنید. اگر می‌خواهید عمر رژگونه را زیاد کنید

به طور مرتب برس آن را بشویید و رژگونه را در محیطی تاریک و خشک نگهداری کنید.اگر رژگونه‌تان مرطوب یا نم‌دار شود احتمال رشد باکتری‌ها در آن تسریع می‌شود.

 

– کدامیک از موارد زیر شایع ترین نوع عارضه به دلیل استفاده از محصولات آرایشی محسوب می شود؟

ایجاد حساسیت و آلرژی
آسیب دیدن ناخن ها به دلیل ناخن مصنوعی و لاک
خراشیدگی چشم به دلیل لوازم آرایشی چشم.

یکی از شایع ترین خطرات، خراشیدگی قرنیه چشم است. این امر می تواند، منجر به عفونت های بسیاری شود. چنانچه این خراشیدگی را پشت گوش بیندازید حتی می تواند به سطح بینایی شما نیز آسیب بزند. در بسیاری از مواقع آسیب به چشم منجر به ریزش مژه ها، ایجاد زخم و التهاب و در مواردی کورشدن می شود.

 

– شواهدی مبنی بر این که استفاده از لوازم آرایش منجر به سرطان می شود، وجود ندارد؟

طبق آخرین تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته، شواهد زیادی برای اثبات این امر وجود ندارد اما برخی از آزمایش ها احتمال رشد سلول های سرطانی را به دلیل برخی از ترکیبات سمی و خطرناک موجود در لوازم آرایش های غیراستاندارد نشان می دهد. همچنان تحقیقات بسیاری برای اثبات این مسئله در حال انجام شدن است.

 

– رژلب‌ها را شریک نشوید
از آنجا یی که رژلب‌ها مدام با لب‌ها در تماس هستند، بهتر است هر سال عوض شوند البته در رژلب‌ها آبی وجود ندارد بنابراین احتمال فاسد شدن آنها بسیار کمتر است، البته اگر اخیرا بیمار بوده‌اید بهتر است رژ خود را دور بیندازید.هیچ‌گاه رژلب خود را به کسی قرض ندهید یا از رژ کسی استفاده نکنید چون احتمال سرایت بیماری از این راه بسیار است.

 

***

دانستنی ها و اهمیت استفاده از کرم ضدآفتاب در فصل تابستان
کرم های ضدآفتاب اهمیت ویژه ای داشته از آسیب های پوستی و آفتاب سوختگی ناشی از نور خورشید جلوگیری می کنند.

در ادامه به 8 واقعیت جالب راجع به کرم های ضدآفتاب اشاره می کنیم :

خیلی از این موارد را شما شما ندانید پس با دقت بخوانید. دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

ضدآفتاب و دانستنی‌های مهم آن

 

دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

 

قبل از استفاده از کرم های ضدآفتاب این نکات را بخوانید

ضدآفتاب را نیم ساعت قبل از این که در مقابل نور خورشید قرار بگیرید به پوست خود بزنید در غیر این صورت تاثیری ندارد.
پوست سر و مو هم نیاز به ضدآفتاب دارند.
ضدآفتاب را باید به صورت ضخیم بزنید در غیر این صورت تاثیر چندانی ندارد.
اگر کرم ضد آفتاب باکیفیت داشته باشید در طول روز نیاز به تمدید دوباره ندارید و در طول روز از پوست شما محافظت می کند.
کرم ضدآفتاب با استخر و دریا پاک نمی شود ضدآفتاب کرمیست که در مقابل آب مقاومت می کند.

 

دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

 

پوست های تیره هم مانند پوست های سفید نیاز به ضدآفتاب دارند.
برای کودکان زیر 6 سال نباید ضدآفتاب استفاده کرد.

 

دانستنی های جالب ماتیک، زیبایی و خوشگلی

Awesome beauty, beauty and beauty


 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
اقدام عجیب این زن و شوهر برای نجات فرزندشان + تصاویر
اقدام عجیب این زن و شوهر برای نجات فرزندشان + تصاویر
مشاهده بیشتر