مجموعه کامل ماه رمضان

 مجموعه کامل ماه رمضان

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مهارت و ترفندهای زندگی وبسایت ناز وب

تصویر حیرت انگیز زن 25 ساله باردار با گور 3700 ساله!

مجموعه : اخبار گوناگون
تصویر حیرت انگیز زن 25 ساله باردار با گور 3700 ساله!

زن بارداری که باستان شناسان را حیرت زده کرد! کشف بقایای انسانهای مومیایی امری عادی شده اما این که جسدی بدون مومیایی 3700 سال هنوز باقی مانده بسیار تعجب برانگیز است. به گزارش نازوب، مرگ زن باردار و جنین هنگام زایمان در یک گور چند هزار ساله کشف شد. تصویر اسکلت های عجیب این زن و جنین اش را در ادامه همین بخش خبری دنبال کنید.

 

جزئیات مادر و فرزندی که در هنگام وضع حمل درگذشته‌اند

«مصطفی وزیری» دبیر کل شورای عالی آثار تاریخی مصر اعلام کرد این گور باستانی که تقریبا دست نخورده است، در گورستانی کوچک یافت شده که پیش از این توسط کوچ نشینانی مورد استفاده قرار می‌گرفته که از منطقه نوبه در جنوب مصر در دوره دوم میانی مصر (۱۷۵۰ تا ۱۵۵۰ قبل از میلاد مسیح) به آنجا نقل مکان کرده بودند.

مطالعات باستان‌شناسی نشان داده است که این زن باردار در زمان مرگ ۲۵ ساله بوده و زمان بسیار اندکی تا به دنیا آمدن فرزندش باقی مانده بوده است.

 

تصویر حیرت انگیز زن 25 ساله باردار با گور 3700 ساله!

 

اسکلت جنین نیز در ناحیه لگن مادر کشف شده است و سر آن نیز به سمت پائین است که می تواند حاکی از این امر باشد که مادر به همراه فرزندش در هنگام وضع حمل درگذشته‌اند.

همچنین مادر دارای یک شکستگی در ناحیه لگن بوده است که ظاهرا خوب جوش نخورده و به درستی درمان نشده بوده است و این احتمال جود دارد که بر همین اساس در هنگام زایمان دچار مشکل شده است.

 

 

گور ۳۷۰۰ ساله زن باردار و جنین در مصر

 

اسکلت مادر در حالی که در یک چرم پیچیده شده و دو کوزه سفالین نیز در کنار آن قرار داده شده است، توسط باستان‌شناسان کشف شده است.

یکی از این کوزه‌های زیبا مصری است و سال‌ها پیش از آن نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته است اما کوزه دوم که سطح آن براق و قرمز و درون آن به رنگ مشکی است به سبک آثار قبایل نوبه‌ای ساخته شده است.

 

در خبری دیگر از کشف باستان شناسان گور 6000 هزار ساله یک زن به همراه چندین حیوان کشف شد !!! به گزارش بخش خبری نازوب به نقل از هریتیج‌کی، این زن جوان به احتمال فراوان به همراه ده‌ها حیوان یا اسیر جنگی در قالب یک مراسم مذهبی در هزاران سال قبل زنده به گور شده‌اند، اما نکته‌ای که شگفتی باستان‌شناسان را برانگیخته باردار بودن این زن در زمان مرگ است که تا کنون هیچ مورد مشابه آن در قاره اروپا مشاهده نشده است.

 

تصویر حیرت انگیز زن 25 ساله باردار با گور 3700 ساله!

 

 

محوطه تاریخی “وستاری” یکی از قدیمی‌ترین محوطه‌های تاریخی اروپا بوده و تا کنون آثار تاریخی فراوانی در آن کشف شده‌اند که بیشتر آنها در موزه ملی بلغارستان در شهر صوفیه نگهداری می‌شوند؛

هرچند حداکثر قدمت آنها 2500 سال است و این برای نخستین‌بار است که آثاری با قدمت 6 هزار سال در آن کشف می‌شوند که بررسی بیشتر آنها می‌تواند اطلاعات زیادی را در زمینه تاریخ بلغارستان و اروپا در عصر سنگ و عصر آهن در اختیار باستان‌شناسان قرار دهد.

 

هرچند بلغارستان کشوری غنی از نظر داشتن محوطه‌های تاریخی است، اما بیش‌تر محوطه‌های این کشور بدون حفاظت به حال خود رها و به منبع درآمد قاچاقچیان آثار تاریخی تبدیل شده‌اند.

کارشناسان برآورد کرده‌اند در بلغارستان ده‌ها هزار نفر به کاوش غیرقانونی در محوطه‌های تاریخی و قاچاق آثار کشف‌شده مشغول هستند و هر روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

تا کنون در محل کشف بقایای جسد زن باردار صدها اثر تاریخی شامل سلاح و زیورآلات سنگی نیز کشف شده و پروژه‌ی کاوش برای کشف دیگر آثار تاریخی همچنان ادامه دارد.

 

کشف جسد 2 دختر تکه تکه و کاملا عریان در جنگل ملی (عکس)

کشف جسد دختر و پسر حلق آویز در جنگل های ساری | 16+ عکس

کشف راز عجیب مرگ کودکان 500 سال یخ زده!! عکس


 مجموعه کامل ماه رمضان

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
گران ترین عروسی 1 میلیارد دلاری این دختر و پسر ! عکس
گران ترین عروسی 1 میلیارد دلاری این دختر و پسر ! عکس
مشاهده بیشتر