چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

ماده خطرناک در ماکارونی برای پسران/ هشدار، فتالات

مجموعه : تغذیه مناسب
ماده خطرناک در ماکارونی برای پسران/ هشدار، فتالات

پاستا یا ماکارونی یکی از محبوب ترین غذاهای بین ایرانی ها به ویژه کودکان است ماکارونی که از خانواده پاستا است علاوه بر داشتن خواص بیشمار دارای یک ماده خطرناک و تازه کشف شده است که تنها برای پسران مضر و خطر آفرین است در ادامه این بخش از تغذیه مناسب وب سایت ناز وب این ماده خطرناک را بشناسید و از مصرف پسران حتی الامکان پرهیز کنید.

 

Macaroni is one of the most popular foods among the Iranians, especially children. The macaroni that is made from the pasta family, in addition to having many properties, has a dangerous and newly discovered substance that is only harmful to males.

 

متاسفانه بیشتر غذاهایی که کودکان به آنها علاقمند هستند یا مغذی نبوده و یا اینکه خطر مشکلات بهداشتی دارند.

غذای کودک تاثیر زیادی بر روی رشد ذهنی و جسمی آن دارد. به تازگی دانشمندان توانسته اند پی ببرند که برخی از غذاها بر روی هورمون هایی از بدن کودک تاثیر دارند که آنها می توانند نقش یادگیری کودک را قوی تر بسازند.

 

ماده خطرناک در ماکارونی برای پسران/ هشدار، فتالات

 

ماده خطرناک در ماکارونی برای پسران/ هشدار، فتالات

مشکلات هورمونی در کودکان با ماکارونی

بیشتر کودکان از غذاهایی همانند ماکارونی و یا غذاهایی که شامل پنیر هستند لذت می برند و یا یک سری فست فود های چرب با روغن های ترانس بالا وجود دارند که مورد علاقه آنها است.

در این نوع غذاها معمولا فتالات به وفور یافت می شود. فتالات می تواند هورمونهای مردانه را مختل کند.

این عنصر می تواند نقص هایی در هورمون پسران حتی نوزادان پسر ایجاد کند. در ضمن فتالات برای زنان باردار نیز بسیار مضر است.

 

 

فتالات و کودکان

پودر پنیر و همچنین مواد تشکیل دهنده ماکارونی حاوی فتالات بسیاری است.

طی تحقیقات و آزمایشات دانشمندان از هر ۳۰ بسته پنیر ۲۹ بسته حاوی فتالات بوده است. که حتی میزان خیلی کمی از این عنصر نیز می تواند تخریبات بسیاری را انجام دهد.

به این ترتیب بیشتر پنیرهای موجود در بازار برای مصرف کودکان نه تنها مفید نیست بلکه مضرات جبران ناپذیری نیز دارد.

حتی می توان گفت که خرید پنیر یا ماکارونی های ارگانیک نیز به این مسئله کمکی نخواهد کرد. چرا که عنصر فتالات در آنها نیز یافت شده است.

 

ماده خطرناک در ماکارونی برای پسران/ هشدار، فتالات

 

برای آنکه کودکانتان دچار مشکل پس از مصرف پنیر و ماکارونی نباشند هنگام خرید مواد غذایی برچسب روی آن را مطالعه کنید، در صورتی که عنصر فتالات در آن وجود داشت هرگز آن را خریداری نکنید.

این ماده شیمیایی در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد و سبب بروز بیماری های بسیاری مخصوصا در کودکان پسر می شود.

Further, this section of nutrition Meet the cute web site of this dangerous item and avoid boys getting as much as possible

فتالات چیست؟

فتالات ها گروهی از دی استرهای اسید اورتو ـ فتالیک اسید هستند که به دو گروه فتالات ها با وزن مولکولی بالا و پایین طبقه بندی می شوند.

فتالات ها با وزن مولکولی بالا ازقبیل ۲ اتیل هگزیل فتالات یا DEHP عمدتا بعنوان ترکیباتنرم کننده جهت افزایش انعطاف پذیری شفافیت و افزایش عمر ماندگاری به پلاستیک ها و غالبا درتولید محصولات PVC افزوده می شوند.

 

Dangerous substance in spaghetti for boys / Alert, Phthalate

 

درحالیکه فتالات ها با وزن مولکولی پایین از قبیل دی اتیل فتالات DEP ٚ BBzP بطور گسترده ای بعنوان حلال و در تولید عطر و لوازم بهداشتی و ارایش کاربرد دارند.

 

ماده خطرناک در ماکارونی برای پسران/ هشدار، فتالات

 

یکی از پرکاربردترین استرهای فتالاتی DEHP میباشد که بطور گسترده ای درصنعت بسته بندی مورد استفاده قرارمی گیرد از انجایی که DEHP ازنظر شیمیایی به پلیمر متصل نمی شود ودر زمان تولید و استفاده براحتی از پلیمر جدا شده و وارد محیط اطراف می شود

این آلودگی محیطی خود بعنوان یکی ازمهتمرین منابع ورود فتالات ها به غذا علاوه برمسیرهای دیگر میباشد لذا فتالات ها از چندین مسیر وارد بدن انسان میشود

که یکی از مهمترین مسیرهای تماس انسان با استرهای فتالات درجمعیت های عمومی مصرف موادغذایی آلوده به آنها عنوان شده است بطور کلی تولیدات خام کشاورزی حاوی مقدارجزئی ازفتالات ها بوده و آنها اکثرا بصورت غیرعمدی از طریق بسته بندی یا فرایند تولید وارد موادغذایی میشود.

 

ماده خطرناک در ماکارونی برای پسران/ هشدار، فتالات

 

در ادامه این مبحث تغذیه ای بسیار مهم به خواص و فواید ماکارونی نیز اشاره ای داریم و تنها نباید با فتالات موجود در این خوراکی خوشمزه و پرطرفدار زوم کرد می توان پسران و نوجوانان پسر را از خوردن آن منع یا در مصرف آن بسیار بیشتر پرهیز کنند.

 

1-ماکارونی سرشار از ویتامین می‌باشد

2-ماکارونی به رشد مو کمک می‌کند

ماکارونی گندم کاملی است، و سرشار از اسید فولیک است

3- ماکارونی برای سلامت قلب و عروق مفید است

ماکارونی غنی از پتاسیم است و به بهبود سلامت قلب و عروق کمک می‌کند. برای کاهش کلسترول بالا در بدن کمک میکند و مانع بیماری قلبی می‌شود.

4- ماکارونی برای سلامتی عضلات خوب است

سرشاراز پتاسیم است برای سلامت عضلات خوب است. مصرف منظم ماکارونی برای جلوگیری از مشکل سفتی عضله بدن خوب است. همچنین به آرامش اسپاسم هاعضلانی و درد عضلانی کمک می‌کند.

5- ماکارونی بهترین منبع برای افزایش وزن است

ماکارونی سرشار ازکربو هیدرات است و به افزایش وزن کمک می‌کند. هر صد گرم حدود ۵۰ گرم کربوهیدرات دارد و بهترین منبع برای افزایش وزن سالم است.

6- ماکارونی مفید برای کم خونی است

پاستا غنی از آهن است

7- ماکارونی برای سلامت استخوان‌ها مفید است

ماکارونی غنی از اسید‌های آمینه و پروتئین است.

 

ماده خطرناک در ماکارونی برای پسران/ هشدار، فتالات

Dangerous substance in spaghetti for boys / Alert, Phthalate


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
تصاویر جنجالی و حیرت انگیز از پیدا شدن کشتی نوح!
تصاویر جنجالی و حیرت انگیز از پیدا شدن کشتی نوح!
مشاهده بیشتر