چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

مجموعه : تقویم تاریخ
شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

تونل زمان این بخش را با وبسایت سرگرمی ناز وب شروع می کنیم. گذری بر تاریخ و مخوف ترین روش های اعدام در تاریخ جهان مو به تن انسان سیخ می کند! غیرباورترین روشهای صادر شده برای اعدام انسان ها برای عبرت دیگران!

 

The Tunnel will start this section with the Cute Web Entertainment website

از افرادی که بیماری قلبی دارند تقاضا میشود از دیدن و خواندن مخوف ترین روش های اعدام که در این بخش گنجانده شده صرفنظر کنند.

 

نگاهی داریم به روش های وحشتناک اعدام با پاره ای از توضیخات که هر کدام مربوط به کدام عصر و پادشاهان و حاکمان می باشد.

 

 یکی از خبرهای مهم و شوکه کننده روزهای گذشته اعدام execution یکی از متخلفان اقتصادی به نام «حمید رضا باقری درمنی» معروف به «سلطان قیر» بود که یکباره خبر رسید در سپیده دم روز اول دی ماه به خاطر ایجاد اختلال در سیستم اقتصادی کشور و اختلاس به دار مجازات آویخته شده است.

بدین ترتیب با توجه به اینکه در کشور از این سلاطین کم نداریم می توان گفت که در عصر اعدام «سلطان ها» بعید نیست که در آینده ای نزدیک شاهد اعدام مهمی دیگر باشیم. اما این که چطور کسانی توانسته اند در طی سال ها به مقام سلطانی برسند و کسی متوجه این ترقی ها نشده است!

 

The passing of history and the most horrific methods of execution in the history of the world are raging on human tone! The most unconventional methods used to execute humans for the sake of others!

 

خود سوال بزرگی است که کمتر کسی می خواهد آن را بشنود یا به آن پاسخ دهد. از این موضوعات خطرناک می گذریم و به موضوع اصلی مطلب باز می گردیم!مجازات مرگ یا همان اعدام، نهایت مجازاتی است که در طول تاریخ در انتظار جنایتکاران بوده است.

 

اگر چه در دهه های اخیر میزان استفاده از این روش تنبیهی به شدت کاهش یافته است اما در برخی از کشورها هنوز از این روش برای مجازات مجرمان استفاده می شود.

در روزگار کنونی اعدام کردن نیز شیوه ای انسانی تر (نسبت به گذشته) پیدا کرده و بجز چند کشور معدود مانند کره شمالی که روش های خلاقانه ای برای این کار دارند، در مابقی کشورهایی که هنوز اعدام را انجام می دهند از روش هایی مانند دار زدن یا تزریق مواد کشنده استفاده می شود.

 

 

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

 

در سراسر جهان، کشورهای مختلف روش هایی خلاقانه برای پایان دادن به زندگی مجرمان و محکومین به مرگ داشتند.

هدف اصلی در اغلب موارد این بود که طرز اعدام کردن باید طوری باشد که فرد اعدامی بدترین درد و شکنجه Torture را برای طولانی ترین مدت ممکن تجربه کند. در برخی موارد نیز شیوه اعدام نمادی سمبولیک از چیزی خاص بود.

در ادامه این مطلب از تونل زمان ناز وب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از دردناک ترین و بیرحمانه ترین روش های اعدام در طول تاریخ آشنا کنیم. با ما مثل همیشه همراه باشید.

 

۱-لینگچی(قصابی کردن آرام)

 

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

 

«لینگچی» (Lingchi) یکی از بیرحمانه ترین روش های اعدام بود که در چین انجام می شد. در این روش، قربانی در اثر برش های متعددی که آرام آرام و در زمانی طولانی در بدنش ایجاد می شد درد و رنجی غیرقابل تصور را تجربه کرده و در نهایت در اثر خونریزی زیاد جان می داد.

متصدیان و اجرا کنندگان اعدام باید تا جایی که می توانستند برش های بیشتری در بدن فرد اعدامی ایجاد کرده و بدون این که باعث مرگ سریع او شوند تکه های از گوشت بدن او را مانند قصابی جدا کنند.

 

این روش اعدام با عنوان «مرگ با هزار برش» نیز شناخته می شد. روش اعدام لینگچی در قرن دهم میلادی ابداع شده و تا سال ۱۹۰۵ استفاده می شد که در نهایت توسط دولت مرکزی ممنوع گردید.

 

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

 

از آنجایی که این روش اعدام تا آغاز قرن بیستم نیز انجام می شد، یکی از تنها روش های اعدام موجود در این فهرست است که هنوز تصاویری واقعی از آن وجود دارد. هیچ فرآیند خاص و تعیین شده ای در مورد لینگچی وجود نداشت.

شدت تجربه این اعدام دردناک برای قربانی به فاکتورهای متعددی مانند مهارت و شفقت فرد اعدام کننده و میزان بد بودن جرمی که فرد محکوم مرتکب شده بود بستگی داشت.

بر اساس مدارکی که از دوران سلسله مینگ در چین بجای مانده، می توان گفت که برخی از قربانیان تا پیش از مرگ بیش از ۳٫۰۰۰ برش در بدنشان دیده اند در حالی که در برخی موارد این شکنجه تنها ۱۵ دقیقه به طول می انجامید و قربانی بسیار زودتر از موارد دیگر جان می داد.

 

 

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

 

در برخی از موارد به قربانی تریاک خورانده می شد اما معلوم نیست که این کار برای کاهش یا افزایش رنج آن ها انجام می شده است زیرا تریاک در کنار کاهش درد آن ها، می توانست مدت زمان بیشتری قربانیان را بهوش نگه دارد.

لینگچی یکی از سخت ترین روش های موسوم به «۵ مجازات» بود که سخت ترین و دردناک ترین روش های اعدام و شکنجه محسوب می شدند و هر یک درجاتی از دیگر روش سخت تر و بیرحمانه تر بودند. این رده بندی شامل قطع بینی یا پا، تبعید، تتو کردن یا حتی اخته کردن می شد.

 

2- اره کردن

در دوران قرون وسطی در اروپا، قربانیان معمولاً به خاطر جرم Crime هایی مانند جادوگری، زنا، قتل، کفرگویی و ارتداد و دزدی theft کردن به مرگ با شیوه اره کردن محکوم می شدند.

در دوران روم باستان معمولاً محکومین را به صورت افقی و با استفاده از اره به دو نیم تقسیم می کردند در حالی که چینی ها خلاقانه تر عمل می کردند. آن ها قربانی را از پاهایش آویزان کرده و سپس بدن او را به صورت عمودی به دو تکه تقسیم می کردند.

این روش باعث رنج و شکنجه بیشتری می شد زیرا با آویزان کردن فرد جریان خون بیشتر و بهترین به سمت مغز وجود داشت و بدین ترتیب فرد برای مدت بیشتری هوشیاری خود را حفظ می کرد.

 

بر اساس مدارکی که از دوران جنبش انقلابی هوسیت در چک بدست آمده، در این کشور ابتدا دست ها و پاهای فرد اعدامی را بریده و سپس زخم های او را با آتش می سوزاندند.

بعد از آن بود که فرد را با اره به دو نیم تقسیم می کردند. در دوران روم باستان نیز گفته می شد که امپراطور کالیگولا هنگام اره کردن قربانیان حضور داشته و همزمان با تماشای درد و رنج افراد غذایش را میل می کرد زیرا این کار باعث می شد اشتهای او تحریک شده و لذت بیشتری از خوردن غذا ببرد.

 

3- اعدام با استفاده از فیل

 

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

 

این روش اعدام که با عنوان «گونگا رائو» (gunga rao) نیز شناخته می شد اغلب در آسیا و هند مورد استفاده قرار می گرفت اما در موارد معدودی نیز در کشورهای غربی به کار گرفته شده است.

این روش اعدام در دوران قرون وسطی در هند استفاده می شد. قربانیان معمولاً سربازان دشمن یا مردم عادی بودند که مرتکب جنایاتی از قبیل دزدی، نپرداختن مالیات و شورش شده بودند.

اگر چه امکان استفاده از حیوانات زیادی برای کشتن Killing محکومین وجود داشت اما از فیل ها برای این کار استفاده می شد زیرا آن ها را طوری آموزش می دادند که قربانیان را شکنجه کرده و سپس به زندگی او پایان دهند.

 

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

 

برای مثال فردی که فیل را هدایت می کرد می توانست به او دستور دهد که ابتدا اعضای بدن قربانی را خرد کند و در نهایت با فشار دادن پای خود روی سر قربانی، سر او را خرد نماید.

یک روش اعدام دیگر با استفاده از فیل ها نیز توسط یک جهانگرد فرانسوی به نام فرانسوا برنیه روایت شده که در آن فیل با استفاده از چاقوهایی که به خرطومش وصل شده بود اعضای بدن فرد محکوم را می برید و در نهایت فرد در اثر خونریزی یا ضربات فیل جان می باخت.

 

 

4-دار زدن، کشیدن روی زمین و چهار قسمت کردن

 

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

 

بر اساس قوانین بریتانیای قدیم، این روش اعدام آخرین و بدترین مجازاتی بود که برای افراد متهم به خیانت Cheat اعمال می شد. زنانی که به خیانت متهم شده بودند برای جلوگیری از لکه دار شدن عفت عمومی زنده زنده سوزانده می شدند.

تا سال ۱۸۷۰، کسانی که در بریتانیا به خیانت به کشور یا ملکه متهم شده بودند به یک نرده یا سورتمه بسته شده و توسط اسب به محل اعدام کشیده می شدند.

 

در آنجا فرد را دار می زدند اما بدون این که او به یکباره زیر پای او را خالی کنند. بدین ترتیب فرد فقط در شرایط خفگی قرار می گرفت بدون این که گردن او خرد شود.

در حالی که قربانی آخرین نفس های خود را می کشید او را پایین آورده و اعضای تناسلی او را قطع کرده و شکم او را پاره می کردند.

 

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

 

سپس اندام های داخلی بدن او بیرون کشیده شده و سر از تنش جدا می کردند. در نهایت جنازه بدون سر او را به چهار قسمت تقسیم می کردند.

معمولاً سر و دست و پاهای قطع شده را نصفه نیمه می جوشاندند تا از فاسد شدن آن ها جلوگیری کنند و در ادامه در دروازه شهرها به نمایش می گذاشتند تا مایه عبرت شاهدان شود.

این روش شکنجه و اعدام سادیستیک ابتدا در سال ۱۲۴۱ برای اعدام ویلیام مائوریس به کار گرفته شد که به علت دزدی دریایی به مرگ محکوم شده بود.

 

قانون Law مربوط به خیانت در سال ۱۸۱۴ این روش اعدام را ممنوع کرده و دار زدن و قطع کردن سر و اعضای بدن بعد از مرگ را جایگزین آن کرد.بیشتر بخوانید: با ۳ داروی تزریقی کشنده ای آشنا شوید که برای اعدام محکومین به مرگ به کار می روند.

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

 

5- در غل و زنجیر کردن و دار زدن

 

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

 

در اسکاتلند قدیم، این روش اعدام بیشتر برای کسانی که مرتبط قتل Murder شده بودند به کار گرفته می شد. بر اساس قانون کشور در مورد قتل که در سال ۱۷۵۲ به تصویب رسیده بود، جنازه قاتلان اعدام شده تکه تکه شده یا در غل و زنجیر از جایی بلند آویزان می شد.

این روش اعدام در اواخر دهه ۱۷۷۰ منسوخ شد اما تا سال ۱۸۳۴ همچنان در قانون کشور برای مجازات قاتلان وجود داشت. یکی از دلایل کاهش استفاده از این روش اعدام این بود که جنازه افراد اعدام شده در محل های عمومی نگه داشته می شد که مشکلات متعددی را برای مردم عادی ایجاد می کرد.

 

 

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

 

مشهورترین مورد از این نوع اعدام مربوط به الکساندر گیلان بود. او کارگر یک مزرعه بود که به تجاوز Rape و قتل یک دختر ۱۱ ساله به نام السپت لمب در سال ۱۸۱۰ متهم شد. او در حال چراندن گله گاو پدرش بود که مورد تجاوز قرار گرفته و بقتل رسید.

هیئت قضات آن دوره می خواستند روش اعدامی را در مورد قاتل The Murderer به کار بگیرند که با شدت جنایت Crime گیلان متناسب بوده و برای دیگران مایه عبرت شود.

از این رو تصمیم گرفته شد که او را در همان محلی که جنازه دخترک بیچاره پیدا شده بود اعدام کرده و جنازه او را در غل و زنجیر آویزان کنند تا عبرتی برای کسانی باشد که قصد ارتکاب قتل را دارند.

 

آرزو می کنیم روزی برسد که در هیچ دوره ای از زمان در جهان دیگر شاهد وحشیانه ترین خشونت های انسانی نباشیم و برای انسان بودن یکدیگر ارزش قائل شویم و این گونه مجازات های حیوان صفت در جهان ازبین برود.

 

شوکه کننده و غیرباورترین روش های اعدام در جهان/ تونل زمان

The most shocking and unbelievable death penalty in the world / Time Tunnel

 

جنجال وحشتناک ترین قتل دنیا توسط یک دوست (18+)

وحشتناک ترین شکنجه این زن در قرن اخیر! عکس

خون آشام های شمال ایران اعدام شدند + تصاویر

وحشتناک ترین عکس های تاریخ بشر 18+

تونل زمان نازوب با تصاویر بکر و دیدنی (2)


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
عجیب ترین مدل تخم مرغ چین در بازار (عکس)
عجیب ترین مدل تخم مرغ چین در بازار (عکس)
مشاهده بیشتر