“بهترین روغن” برای رشد مو حتی افراد طاس+ دستور مصرف

“بهترین روغن” برای رشد مو حتی افراد طاس+ دستور مصرف

در این بخش بسیار مهم و کاربردی به معرفی بهترین روغن برای رشد سریع مو و حتی افراد طاس پیشنهاد می شود این روغن معجزه آسا روغن کرچک نام دارد. که در ادامه این بخش از مجله پزشکی ناز وب به تمامی آنچه که باید در مورد روغن کرچک بدانید گنجانده شده است.

 

روغن کرچک، گیاه کرچک و دانه کرچک چیست؟

روغن کرچک نوعی روغن نباتی است که از دانه‌های گیاه کرچک به دست می‌آید. این روغن موارد استفادهٔ زیادی داشته و دارای ترکیب بی‌نظیری است. ۹۰ درصد روغن کرچک، از اسیدهای چرب ریسینولیک که اشباع‌نشده هستند تشکیل یافته‌است.

روغن کرچک و مشتقات آن را در تهیهٔ سوپ، روغن هیدرولیک و روغن ترمز، رنگ، جوهر، انواع آستر، پلاستیکهای مقاوم در برابر سرما، واکس و دیگر مواد براق‌کننده، نایلون، عطر و … به کار می‌برند.

 

"بهترین روغن" برای رشد مو حتی افراد طاس+ دستور مصرف

 

گیاه کرچک میزبان و پذیرای پروانه مشهور کرچک به نام (Ariadne merione) و همچنین گونه‌ای از کرمهای ابریشم و تعدادی از حشرات دیگر می‌باشد. برگ‌های گیاه برای تغزیه لارو حشرات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سم ریسین، از فراورده‌های جانبی است که ضمن تهیهٔ روغن کرچک به دست می‌آید.
تنها یک درصد از روغن کرچک تولید شده در سراسر جهان را صرف مصارف دارویی یا تولید فراورده‌های مفید برای سلامتی می‌کنند.

از روغن کرچک برای درمان یبوست و همچنین، به عنوان مادهٔ استفراغآور استفاده می‌شود (در مواردی که لازم است فرد استفراغ نموده و محتویات معده خود را به هر دلیل تخلیه نماید).

مصرف زیاد روغن کرچک در زنان باردار می‌تواند سبب زایمان زودرس در آن‌ها شود. البته مصرف بسیار زیاد آن (مثلاً یک بطری روغن) می‌تواند کشنده باشد. روغن کرچک بدبو و بدمزه است و از این رو مشهور است.

در صنایع غذایی، روغن کرچک (خوراکی) در افزودنی‌های مواد غذایی، طعم دهنده‌ها، آب نبات به عنوان یک مهارکننده غالب و در بسته‌بندی استفاده می‌شود.

روغن کرچک پلی اکسی اتیل همچنین در صنایع غذایی استفاده می‌شود. در هند، پاکستان، نپال و بنگلادش، دانه‌های روغنی با استفاده از روغن کرچک حفظ می‌شوند.

روغن کرچک، برنج، گندم و حبوبات را از پوسیدن حفظ و متوقف می‌کند. برای مثال دالون تور حبوبات معمولاً در دسترس پوشش داده شده در روغن برای ذخیره‌سازی طولانی است.

 

و به طور کلی و خلاصه از خواص روغن کرچک می توان این گونه بیان کرد:

خواص روغن کرچک اصل بسیار گسترده بوده، خاصیت ملین بودن و تقویت و زیبایی پوست و مو از شناخته شده‌ترین و مهمترین خواص این روغن است. سایر خواص دارویی روغن کرچک به طور خلاصه عبارتند از:

درمان یبوست، آنتی باکتریال برای زخمها، ضد چین و چروک پوست، تسکین درد مفاصل، افزایش گردش خون، رفع موخورده و تقویت رشد مو، ابرو و مژه‌ها، کمک به التیام زخمها و عفونت‌های قارچی پوست است.

گروه وبسایت ناز وب به علت گسترش استفاده از این روغن روش تهیه روغن کرچک و هم چنین روش های تشخیص روغن اصل از تقلبی را برای شما کاربران عزیز گردآوری کرده است با ما مثل همیشه همراه باشید.

 

"بهترین روغن" برای رشد مو حتی افراد طاس+ دستور مصرف

 

تشخیص روغن کرچک اصل

روغن‌های گیاهی که تحت عنوان روغن خوراکی یا غیر خوراکی عرضه می‌شود تقریبا در بیشتر موارد تقلبی هستند و دلیل آن هم این است که این روغن‌ها به هیچ‌وجه جنبه مصرف خوراکی ندارد و اگر فردی آن را مصرف کند به امراض مختلفی مانند:

معده‌درد دچار می‌شود در حالی که روغن اصلی، اساسا خوراکی و غیرخوراکی ندارد و در همه موارد می‌توان آن را خورد. به گفته کارشناسان، روغن‌های گیاهی نباید ارزان‌تر از خود میوه و گیاه آن باشند.

همچنین نباید از روغن‌های دست‌ساز به هیچ‌وجه استفاده کرد، چرا که پارافین و انواع اسانس‌ها محتوای اصلی این روغن‌هاست که نه تنها سودمند نیست بلکه عوراض زیادی را هم به همراه دارد. همچنین ذکر این نکته ضروری است؛

که روغن‌های گیاهی خوراکی و غیرخوراکی اگر بیشتر از شش ماه بمانند نه تنها دیگر مفید نیستند بلکه سمی و مضر می‌شوند پس باید به‌تازگی آنها توجه داشت.

 

 

"بهترین روغن" برای رشد مو حتی افراد طاس+ دستور مصرف

 

طرز تهیه روغن کرچک اصل

قسمت‌های مورد استفاده گیاه کرچک برگ و دانه‌های کرچک است و به طور کلی روغن کرچک اصل با فشار دادن دانه‌های کرچک استخراج می‌شود.

از مرحله اول فشردن دانه‌های بدون پوسته‌ این گیاه در سرما روغنی به دست می‌آید كه پس از تصفیه، بی‌رنگ كردن و عبور بخار آب، روغن كرچك دارویی (Pharmaceutical Castor Oil) نامیده می‌شود و باقیمانده‌ روغن دانه را به روش‌های دیگر استخراج و به مصارف صنعتی می‌رسانند.

لازم به توضیح است تنها 1 درصد از روغن کرچک تولید شده در جهان را صرف مصارف دارویی یا تولید فراوردههای مفید برای سلامتی میکنند.
روغنهای با طبیعت گرم، خوراکی و روغنهای با طبیعت سرد، صنعتی بوده و برای روغن کاری و روان سازی چرخ و لولا و… به کار می‌روند.

 

روغن صنعتی کرچک، در برابر گرما مقاوم نیست و در گرمای ۶۰ درجه می‌سوزد و دود می‌کند و خاصیت چسبندگی به جامدات را پیدا می‌کند ولی در برابر سرما تغییری از خود نشان نداده و اگر میخ آهنی را مدتی دراین روغن قرار دهید، زنگ میزند.

مصرف روغن صنعتی، باعث بالا رفتن چربی خون و ایجاد چربی بد و مضر میشود، چون دمای بدن انسان ۴۰ درجه است و این روغنها در این دما آمادگی چسبندگی دارند.

روغن های خوراکی، در سرما منجمد می‌شوند ولی نسبت به گرما مقاومند و نمی‌سوزند و دود نمی‌کنند و باعث زنگ زدن میخ آهنی نمیشوند.

روغنهای خوراکی وقتی در زمان پخت و پز به سطوح مختلف مثل دیوار یا سطح اجاق گاز میپاشند، پس از گذشت چند روز هم به راحتی پاک شده و نمی‌چسبند ولی روغن‌های صنعتی به سختی از سطوح پاک میشوند.

مصرف روغنهای خوراکی اصل در بیماران کبد چرب، موجب از بین رفتن چربیهای اضافی در کبد و تنظیم سطح ترانس آمینازهای کبدی و فعالیت آنها می شود.

 

اکنون که از خواص، روش تهیه و نشانه های تقلبی و اصل بودن این روغن آگاه شدید اینک با استفاده از روش های ذکر شده در زیر برای رفع کم مویی حتی طاسی سر خود اقدام کنید.

بهتر است بدانید ریزش مو در اثر استرس بیش از حد می باشد ، اما پس از ریزش مو همیشه افراد احساس استرس بیشتری می کنند و می توان گفت که فشار بیش از حدی به آنها تحمیل می شود. ریزش مو ، اغلب در اثر استفاده از برخی لازم آرایشی و شیمیایی اتفاق می افتد و باعث ضعیف شدن ریشه مو و فولیکول های مو می شود و به مرور زمان باعث ریزش مو می شود.

بطور کلی طاسی به دو نوع تقسیم می شود و انواع آن عبارت است از:

1- ریزش مو در بالای سر که این نوع مختص آقایان می باشد
2-ریزش مو در قسمت مرکز سر که این مورد هم مختص آقایان و هم خانم ها می باشد.

 

برای جلوگیری از ریزش مو و طاسی توصیه می شود که از نسخه های طب سنتی و قدیمی بهره ببرید. با استفاده از تغذیه مناسب و داروهای تقویت کننده مو ، فولیکول های مو را تقویت کرد تا از ریزش مو جلوگیری کنیم.

در موارد خاص مانند طاسی ناشی از ژنتیک ممکن است که به طور کامل درمان نشود ولی می توان فرایند آنرا کند کرد.

نازوب، توصیه می کنیم حتما این مطلب را دقیق مطالعه بفرمایید چرا که راه حل های عالی و ثابت شده برای درمان ریزش موی سر در ان خواهید خواند.

 

درمان گیاهی ریزش شدید مو و طاسی سر

 

"بهترین روغن" برای رشد مو حتی افراد طاس+ دستور مصرف

 

راهنمای کامل برای تقویت موی سر از ریزش ساده تا درمان طاسی با روغن کرچک
روغن کرچک دارای خواص زیادی می باشد که در تقویت فولیکول های مو حائل اهمیت می باشد.

 

خواص و فواید روغن کرچک برای درمان ریزش و طاسی موی سر

روغن کرچک دارای خواص ضد میکروبی ، ضد باکتری و ضد قارچی است که به شما در مقابله با عفونت های پوستی کمک می کند و از ریزش مو و طاسی جلوگیری می کند.
این روغن نیز همچنان دارای خاصیت جلوگیری از شوره سر را دارد و به شدت می تواند تاثیر بگذارد ، مواد مغذی حیاتی را برای ریشه های مو فراهم میسازد.

لازم به ذکر است که با ماساژ دادن منظم روغن کرچک بر روی پوست سر باعث گردش خون در سرتاسر پوست سر می شود که نتیجه ی این کار باعث جلوگیری از ریزش مو می شودبه این دلیل که سطح PH فولیکول های مو را تعادل می بخشد.

این روغن همانند یک داروی آنتی اکسیدان عمل می کند که از تولید پروتین کراتین حمایت می کند و ب این ترتیب از خشک شدن و ریزش مو جلوگیری می کند.
این روغن یک مرطوب کننده قوی می باشد که باعث تغذیه مو می باشد و از خشک شدن ، خارش و سوزش در قسمت پوست سر و شکستن مو ها جلوگیری می کند.

 

این روغن حاوی امگا – 6، برخی پروتئین ها و ویتامین E می باشد و باعث تسکن پوست می شود.
استفاده از این روغن که یک درمان عالی برای بازیابی رنگ طبیعی مو می باشد و از این طریق از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث تقویت مو می شود.

این روغن حاوی اسید ریسینولئیک (ricinoleic acid) که در تولید پروستاگلاندین (Prostaglandin) کمک می کند که نتیجه این باعث کاهش ریزش مو می شود.

 

چگونگی استفاده از روغن کرچک برای درمان طاسی:
شما می توانید از روغن کرچک در طریق های مختلف استفاده کنید و در درمان طاسی تاثیر گذار خواهد بود که استفاده منظم آن در درمان طاسی بسیار تاثیر گذار می باشد و باعث براقی مو می شود.

 

نسخه تقویت موها و درمان طاسی سر با روغن کرچک:

 

 

"بهترین روغن" برای رشد مو حتی افراد طاس+ دستور مصرف

 

ماهیت چسبناک روغن کرچک و خواصی که در بالای این مقاله به شما گفتیم می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و باعث رشد سریعتر مو می شود.

2 یا 3قاشق غذاخوری روغن کرچک را به مدت 10 الی 15 ثانیه در سرتا سر پوست سر خود ماساژ دهید و لازم بذکر است که توجه داشته باشید این مقدار روغن را در قسمت هایی که مشکل ریزش دارید استفاده کنید و پس ماساژ کافی که مدت آنرا به شما بیان کردیم ، 30 دقیقه آنرا روی پوست سرتان قرار دهید و برای تاثیر بیشتر از یک کلاه استفاده کنید و پس از این مدت سرتان را با آب و شامپو بطور ملایم شستشو دهید.

برای گرفتن نتیجه بهتر توصیه می شود که هفته ایی یکبار این کار را انجام دهید تا تاثیر آن بیشتر نمایان شود.

 

درمان طاسی و ریزش شدید موهای سر با روغن کرچک و نارگیل:
روغن نارگیل می تواند به روغن کرچک در نفوذ بیشتر در ریشه ها کمک کند که نتیجه این کار باعث تقویت و رشد بیشتر مو ها می شود.
2قاشق غذاخوری روغن کرچک و 4 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را در یک طرف مخلوط کنید.

بعداز مخلوط آن ، کمی مخلوط بدست آمده را گرم کنید و سپس آنرا در سرتاسر پوست سرتان به مدت 10 الی 15 دقیقه ماساژ دهید و 30 دقیقه صبر کنید و مو های خود را با شامپو و آب گرم شستشو دهید.
این کار را به طور منظم 3 بار در هفته انجام دهید.

 

پرپشت شدن موها و درمان طاسی با روغن درخت چای و کرچک

 

"بهترین روغن" برای رشد مو حتی افراد طاس+ دستور مصرف

 

در این روش می توانید از روغن بادام یا روغن آرگن یا روغن آووکادو یا روغن زیتون استفاده کنید و همچنان تاثیر مشابه را خواهید دید.

همچنین می توانید 4 الی 5 قطره روغن درخت چای را در قاشق غذا خوری روغن کرچک و روغن نارگیل به خوبی مخلوط کنید.

وآنرا به مدت 10 الی 15 دقیقه روس سرتان قرار دهید و به خوبی ماساژ دهید و 30 دقیقه صبر کنید که تاثیر خود را به نحو احسنت بگذارد و سپس آنرا با آب شستشو دهید .توصیه می شود این کار را 3 بار در هفته انجام دهید.

این هم لازم بذکر می باشد که متناوبا از روغن رزماری برای تقویت فولیکول های مو استفاده کنید که انجام منظم این کار باعث سالم ماندن موهایتان می باشد.

برای استفاده بهتر از این روغن می توانید 4 الی 5 قطره روغن رزماری و 2 قاشق غذا خوری از روغن کرچک و روغن نارگیل را اضافه کنید و سپس به مدت 30ثانیه روی سرتان ماساژ دهید و در آخر آنرا با استفاده از آب و شامپو شستشو دهید.

 

روغن کرچک و روغن اسانس لیمو درمان قوی برای ریزش و طاسی مو

 

 

"بهترین روغن" برای رشد مو حتی افراد طاس+ دستور مصرف

 

روغن اسانس لیمو یک منبع عالی از ویتامین C است که به افزایش کلاژن کمک می کند و باعث رشد مو می شود و همچنین یک مرطوب کننده قوی هم می باشد که می تواند موهایتان را مرطوب سازد و در رشد بیشتر موهایتان کمک خواهد کرد.

-یک قاشق غذاخوری اسانس لیمو و 2 قاشق غذاخوری روغن کرچک مخلوط کنید و اجازه دهید که به مدت چند ثانیه گرم شود.

سپس آنرا روی سرتان به مدت چند دقیقه ماساژ دهید تا مطمین شوید که در سرتاسر سرتان پخش شده است. بعد از 30 الی 45 دقیقه بعد آنرا بشویید و توصیه می شود این روند را به صورت منظم برای 2 تا 3 بار در هفته انجام دهید.

 

روغن کرچک همراه با گیاه هیبیسوس نسخه ای عالی در درمان طاسی و کم پشتی موی سر
با اضافه کردن گیاه هیبیسوس به روغن کرچک باعث افزایش کارایی این روغن پرخاصیت می شود و با استفاده ی به طور منظم این محلول باعث تقویت فولیکول ها مو می شود وهمچنین از شکستگی مو جلو گیری می کند.

برای تاثیر بیشتر می توانید از روغن بادام و روغن نارگیل استفاده کنید. سپس 2قاشق غذا خوری روغن ویتامین E به همراه 10 الی 15 گلبرگ گیاه هیبیسوس به مخلوط اضافه کنید و به مخلوط اجازه دهید که یک شب استراحت کند.

صبح رو بعد این مخلوط را به سرتان بمالید و به مدت 10 الی 15 دقیقه ماساژ دهید و بگذارید که به مدت 45 الی 60 دقیقه روی سرتان بماند و بطور ملایم سرتان را با آب و شامپو بشویید. برای گرفتن نتیجه بهتر این کار را 3 بار در هفته به طور منظم انجام دهید.

 

دستوری برای رشد مو:
شما نیز می توانید از طریق ادامه ی این مطلب که دستوری برای رشد مو می باشد را دنبال کنید و به خواسته ی خود برسید.

 

 

"بهترین روغن" برای رشد مو حتی افراد طاس+ دستور مصرف

 

1 قاشق غذا خوری روغن زیره ، 15 قطره روغن اسطوخودوس، 1/2 قاشق چای خوری روغن رزماری و 1/4 فنجان روغن کرچک در یک بطری شیشه ای اضافه کنید و درب آنرا ببندید و به اندازه کافی هم بزنید تا مخلوط شود و از آن می توانید به عنوان اسپری استفاده کنید و بعد از اسپری کردن آن موهایتان را ماساژ دهید و به وسیله یک حوله یا کلاه آنرا گرم نگه دارید و در تمام شب بگذارید روی سرتان بماند و این کار را هفته ایی دو بار انجام دهید.

شما همچنین می توانید 5 الی7 قطره روغن درخت چای ، 3.5 قطره روغن زیتون ،8 قطره گیاه رزماری ، 10 الی 15 قطره روغن بادام ، 1/2 قاشق چای خوری روغن ویتامین E1 و یک قاشق چایخوری روغن کرچک را با یکدیگر خوب مخلوط کنید و روی سرتان بمالید و به مدت 20 الی 30 دقیقه روی سرتان ماساژ دهید و این کار را 2 تا 3 بار درهفته انجام دهید.

نکات و راهنمایی ها:
یک ترفند ساده مانند اضافه کردن چند قطره روغن کرچک بر روی پوست سرتان باعث مرطوب شدن و تقویت ریشه های آن می شود.
یک رژیم غذایی سالم که حاوی آهن ، کلسیم ، مواد معدنی ، ویتامین ها و امگا 3 و6 باشد ، داشته باشید تا در رشد موهایتان اختلالی وارد نشود.

از مقدار زیادی آب استفاده کنید تا مواد مضر بدن را بشوید و در هضم مواد غذایی کمک کند.

خط پایان این مقاله بسیار مفید: امیدواریم با رعایت اصول مصرف روغن کرچک بتوانید خیلی زود نتیجه آن را در رشد موهای خود ببینید.

 

“بهترین روغن” برای رشد مو حتی افراد طاس+ دستور مصرف

The best oil” for hair growth even bald people + recipes

 

افزایش میل جنسی و برجسته شدن بدن با روغن های خوش بو + آموزش استفاده

روغن آرگان چیست خواص بی نظیر روغن آرگان را بدانید

دلایل ریزش مو و راه های درمان آن

پنج عامل مهم ریزش مو

درمان 100 % ریزش مو با آب پیاز / ماسک های پرپشت شدن مو

بهترین داروی گیاهی برای ریزش موبرچسبها: ،

جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته