لاغری با نازوب

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مهارت و ترفندهای زندگی وبسایت ناز وب

راه رفع تیرگی لبه های واژن، رحم و خوشبو شدن واژن

مجموعه : زنان و زایمان
راه رفع تیرگی لبه های واژن، رحم و خوشبو شدن واژن

سیاه و تیره بودن واژن و لبه های رحم هم چنین بد بو بودن دستگاه تناسلی خانم ها یکی از مهم ترین موارد بهداشتی و ضروری است که باید حتما به درمان آن اهمیت دهید.  بسیاری از خانم ها با این مشکلات روبرو هستند که این امر خود علاوه بر اثر منفی در روابط جنسی سلامت خانم ها را نیز تهدید می کند

به همین منظور در این بخش پزشکی بهداشتی و زناشویی وبسایت ناز وب بهترین راه های رفع تیرگی لبه های واژن (رحم) و خوشبو شدن واژن با راهکارهای ساده و خانگی به شما ارائه می شود با ما همراه باشید.

 

راه رفع تیرگی لبه های واژن، رحم و خوشبو شدن واژن

 

دلیل سیاه شدن لبه های واژن

بیشتر زنان علاقه مند به پوشیدن شلوار و یا لباس زیر تنگ هستند کــــه این موضوع یکی از مهم‌ترین علل سیاه شدن لبه های واژن اســــت.

اگر خانمی به طور مداوم از ژیلت و تیغ برای اصلاح موهای ناحیه واژن بهره ببرد پس از مدتی با تیرگی و سیاه شدن پوست آن مواجه خواهد شد.از دیگر عوامل دخیل در تیرگی ناحیه ژنیتال می‌توان به پیاده روی و راه رفتن زیاد نام برد.

اســــتفاده از تیغ‌ها و ژیلت‌های کــــهنه برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه موجب تیرگی آن می‌گردد.

 

دلیل تیرگی و سیاه بودن لبه های واژن چیست؟

بسیاری از خانم ها از تیرگی آلت تناسلی شان ناراحت هستند. بارداری و افزایش رنگدانه‌های پوست بر اثر افزایش هورمون انسولین در بدن می‌تواند موجب تیره شدن واژن شود.در برخی افراد با نزدیک شدن به دوران یائسگی، پوست واژن به تدریج تیره می‌شود کــــه این موضوع، امری طبیعی اســــت.

تولید بیش از حد ملاتونین در واژن، چاقی و اســــتفاده مداوم از پودر تالک نیز از دیگر علت‌های تیرگی ناحیه ژنیتال هستند.البته عوامل دیگری مانند اختلالات هورمونی، مصرفی برخی داروهای خاص و یا اســــتفاده از لباس زیر با جنس نامناسب نیز می‌توانند بر پوست حساس این ناحیه تأثیر گذار باشند.

 

راه رفع تیرگی لبه های واژن، رحم و خوشبو شدن واژن

 

درمان سیاه شدن لبه های واژن

راه‌ها و روش‌های متفاوتی برای رفع تیرگی واژن و شفافیت و جوان سازی ناحیه تناسلی وجود دارد کــــه در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.درمان سیاه شدن لبه های داخلی واژن به روش خانگی معمولاً با اســــتفاده از دو ماسک زیر انجام می‌گیرد.

 

اســــتفاده از آبلیمو و زردچوبه

اســــتفاده از ماسک ماســــت و پرتقال

 

کرم رفع تیرگی واژن

یکی از کرم های موثر برای درمان تیرگی واژن کرم سفید کننده واژن بیوبالانس است که دارای ترکیبات گیاهیی بوده و از ماده شیمیایی مضر هیدروکینون در آن استفاده نشده

 

 

درمان سیاه شدن لبه های واژن با صابون

برخی از خانم‌ها، از کرم برای سفید کردن ناحیه تناسلی اســــتفاده می‌کنند. کرم‌هایی کــــه به این منظور به کار می‌روند، دارای ترکیبات طبیعی (گیاهی) یا شیمیایی هستند.

کرم‌های طبیعی شامل عصاره گیاهانی مانند خیار، آلو ورا، جلبک دریایی یا آربوتین (گرفته شده از یک نوع قارچ حاوی کوجیک اسید و گیاه شیرین بیان و توت) هستند.

 

مواد مغذی اصلی در این نوع کرم‌ها، ویتامین A، ویتامین C و ویتامین E اســــت. این کرم‌ها علاوه بر عصاره‌های گیاهی ذکر شده، دارای مواد دارویی دیگری مانند هیدروکینون نیز هستند.

مصرف هر گونه کرم بدون تجویز پزشک ممنوع می‌باشد.خانم‌ها راه‌های مختلفی را برای سفید کردن ناحیه تناسلی، امتحان می‌کنند.

 

برخی از خانم‌ها از صابون‌های خاصی برای رفع سیاه شدن ناحیه تناسلی اســــتفاده می‌کنند؛ اما این صابون‌ها حاوی مواد شیمیایی مضری هستند کــــه باعث به هم خوردن تعادل pH واژن می‌شود. به هم خوردن تعادل pH واژن، باعث سیاه شدن لبه های واژن می‌شود.

 

درمان دائمی سیاه شدن لبه های واژن با لیــــزر

لیــــزر مونالیزا تاچ یک سیستم لیــــزری غیر جراحی واژن اســــت. در این روش، لیــــزر Co2 به صورت پالس‌های بسیار کوچکی به سطح واژن و عمق آن برای تحریک مخاط و بافت واژن تابانده می‌شود.

این روش در زمانی بسیار کوتاه انجام می‌شود و حداکثر ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. سفید کردن واژن با لیــــزر مونالیزا، یک درمان موقتی نیست؛ بلکــــه این روش بافت‌های تیره را برای همیشه از روی پوست حذف می‌کند.

 

راه رفع تیرگی لبه های واژن، رحم و خوشبو شدن واژن

 

چه کسانی می‌توانند از لیــــزر اســــتفاده کنند؟

محدودیت خاصی برای اســــتفاده از این نوع لیــــزر وجود نداشته و تقریباً تمامی زنان می‌توانند از آن برای سفیدی دائمی پوست واژن خود اســــتفاده کنند. البته افرادی کــــه دارای بیماری‌های سیستمیک یا موضعی حاد هستند نمی‌توانند از این روش اســــتفاده کنند.

در برخی از موارد نیاز به ۲ ماه اســــتراحت ناحیه واژن هست و پس از این مدت می‌توانند به انجام مقاربت جنسی بپردازند، اما در برخی موارد نیاز به سه تا چهار روز اســــت سپس بیمار می‌تواند به آمیزش جنسی بپردازد.

 

دوره اســــتفاده از لیــــزر مونالیزا تاچ چقدر اســــت؟

بهترین نتایج از لیــــزر مونالیزا بعد از ۳ جلسه طی ۸ تا ۱۲ هفته بدست می‌آید. گرچه بیشتر افراد بعد از یک جلسه درمان، بهبودی قابل توجهی دارند اما با ادامه جلسات درمانی، موثرترین نتیجه به صورت طولانی مدت بدست خواهد آمد.

 

درمان سیاه شدن لبه های داخلی واژن با لیــــزر مونالیزا تاچ

عدم نیاز به بیهوشی

سرپایی بودن و عدم نیاز به بستری شدن

هزینه بسیار کمتر از جراحی زیبایی واژن

مشاهده تغییرات بلافاصله پس از لیــــزر

پس از سه جلسه نتیجه مطلوب حاصل می‌شود

بدون درد

بدون خونریزی

 

 

آیا اســــتفاده از لیــــزر برای رفع تیرگی واژن خطرناک اســــت؟

لیــــزر مونالیزا، یک روش لیــــزر واژن بدون درد اســــت و نیازی به بی‌هوشی یا بی‌حسی ندارد.

زنانی کــــه سستی، سوزش، خشکی واژن و خارش واژن و… دارند می‌توانند از این روش بهره ببرند.

این فناوری جدید پزشکی این روزها در کشورمان بسیار گسترده شده و در شهر‌های مختلف اســــتفاده از آن به طور شایع صورت می‌گیرد. به طور مثال اســــتفاده از لیــــزر مونالیزا در اصفهان برای درمان بیماری‌هایی مانند افتادکی رحم یا زیبایی ناحیه تناسلی زنان مورد اســــتقبال قرار گرفته اســــت.

 

 

مراقبت‌های بعد از انجام لیــــزر چگونه اســــت؟

آلت تناسلی دو تا چهار روز بعد از لیــــزر جوان سازی، باید خشک و پاکیزه نگه داشته شود. در صورت صلاحدید پزشک، آنتی بیوتیک خوراکی و موضعی برای پیشگیری از عفونت تجویز می‌شود.

حساس بودن و درد اندکی ممکن اســــت تا یک هفته بعد از لیــــزردرمانی، در اطراف آلت تناسلی خانم‌ها ادامه پیدا کند.بعد از لیــــزردرمانی، پوست ناحیه تناسلی تازه و حساس اســــت؛ برای مقابله با احساس سوزش و التهاب، در صورت نیاز پزشک کرم‌های موضعی تجویز می‌کند.

 

تا 10 روز بعد از لیــــزر واژن، باید از ورزش و فعالیت شدید اجتناب شود.

تا پایان دوره مراقبت، دقت کافی را در پاکیزگی و بهداشت آلت تناسلی لحاظ کنید.

 

 

راه رفع تیرگی لبه های واژن، رحم و خوشبو شدن واژن

 

علت سیاه شدن لبه های داخلی واژن

سیاه شدن لبه های واژن زنان همانطور کــــه در بالا نیز گفته شد به روشهای مختلفی درمان می شود و شما می توانید با توجه به سلیقه تان یکی از بهترین راههای درمان سیاه شدن لبه های واژن را انتخاب کنید.

دستگاه تناسلی زنان همواره مورد توجه خانم ها اســــت و همیشه دنبال راهی میگرند کــــه تیرگی پوست ناحیه واژن را کمتر کنند و این ناحیه را روشن تر کنند .

 

در این مقاله 7روش خانگی برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی زنان پیشنهاد میشود:

– اما نکته اول این اســــت کــــه واژن برای زیبا به نظر رسیدن طراحی نشده اســــت. پوست خشن، موهای زبر و حتی بوی متفاوت آن منحربه فرد اســــت.

اما این منحصر به فرد بودن بی دلیل نیست. همانطور کــــه موی بینی مانع از ورود آلرژنها و گرده ها به سیستم می شود، موی ناحیه تناسلی نیز باکتری ها را گیر می اندازد و مانع از ورود آن ها به مهبل (واژن) می شود.

 

– واژن دارای باکتری خوب و بد اســــت. باکتری خوب، محیط را قلیایی می کند و میکروب ها را از بین می برد و یک محیط سالم ایجاد می کند و بوی مشخصی ایجاد می کند. هنگامی کــــه بوی ناحیه تناسلی تغییر می کند و بوی عجیبی حس می کنید، تعداد باکتری های بد زیاد شده اســــت!

 

– بافت پوست این ناحیه زبر و خشن اســــت ( این مقاله را بخوانید: چگونه موهای زائد ناحیه تناسلی را از بین ببریم) و این بافت به علت سایش ران و لباسهای تنگ اســــت. و رنگ پوست شما در این منطقه لزوما نباید با بقیه بدن شما مطابقت داشته باشد. حتی برخی خانم های بور نیز گاهی اوقات ناحیه تناسلی تیره ای دارند!

– بین محصولات شیمیایی و داروهای طبیعی، توصیه می کنیم از مواد شیمیایی سمی در نزدیکی واژن اســــتفاده نکنید. بنابراین، در اینجا 7 درمان طبیعی برای روشن شدن پوست در ناحیه تناسلی ارائه شده اســــت.

 

راه رفع تیرگی لبه های واژن، رحم و خوشبو شدن واژن

 

آب لیمو و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان

احتمالا این یکی از ایمن ترین روش های روشن کردن پوست در ناحیه تناسل (واژن) اســــت. اسید سیتریک و ویتامین C در لیمو دو کار انجام می دهد – جلوگیری از تغییر رنگ و از بین بردن باکتری ها.

مواد لازم

2 قاشق غذاخوری آب لیمو
10 قطره گلاب

روش تهیه

آب لیمو رقیق را در مقدار مشخصی گلاب بریزید. یک پنبه را در محلول غوطه ور کنید. فشار دهید و مایع اضافی را خارج کنید سپس به آرامی آن را بر روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. بگذارید ۳ تا ۵ دقیقه بماند و سپس بشویید. این روش را سه بار در روز انجام دهید.
احتیاط – موها را بزنید و ناحیه را بخوبی تمیز کنید و قبل از اســــتفاده از محلول، ناحیه را خشک کنید. اگر احساس سوزش می کنید، بلافاصله محل را بشویید.

 

 

آلوئه ورا و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان

این ماده برای روشن کردن پوست در ناحیه تناسلی (واژن) مناسب اســــت. آلوئه ورا با آنتی اکسیدان ها به تنظیم تولید ملانین می پردازد، کــــه سبب تسکین پوست می شود.

مواد لازم

زردچوبه

1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا

روش تهیه

برگه الوئه ورا را نصف کنید و ژل آن را اســــتخراج کنید. در یک کاسه، ژل آلوئه ورا را با زردچوبه مخلوط کنید. منطقه را کاملا تمیز کنید. سپس آن را خشک کنید. خمیر را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی محل بگذارید. سپس محل را شستشو دهید و پاک کنید. این روند را 3 بار در روز تکرار کنید. با گذشت زمان فاصله بین اســــتفاده از ماسک را کاهش دهید.

 

 

لیمو + زردچوبه + پودر برنج + ماســــت و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان

پودر برنج سلول های مرده پوست را از بین می برد. اسید لاکتیک در ماســــت پوست را روشن می کند. طبیعت اسیدی لیمو به عنوان یک سفید کننده طبیعی عمل می کند و همچنین بو را از بین می برد. آنتی اکسیدان های غنی موجود در زردچوبه باعث تحریک جریان خون می شوند و باعث بهبود پوست می شوند.

 

مواد لازم

1 قاشق غذاخوری زردچوبه

1 قاشق غذاخوری پودر برنج

1 قاشق غذاخوری ماســــت

½ قاشق چای خوری لیمو

روش تهیه

تمام مواد تشکیل را در یک کاسه مخلوط کنید. هم بزنید تا زمانی کــــه یک کرم درست شود. برای رسیدن به ماده مطلوب گلاب نیز به آن بیفزایید. مخلوط را روی ناحیه تناسلی قرار دهید. بگذارید 20 دقیقه بماند. آن را در جهت حرکت دایره مالش دهید. سپس شستشو کنید و خشک نمایید.

 

چوب صندل + پوست پرتقال و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان

خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری چوب صندل پوست را از ناخالصی ها پاک می کند، سلول های مرده پوست را از بین می برد و پوست را روشن می کند.

از سوی دیگر، پوست پرتقال با ویتامین C عامل سفید کننده پوست اســــت. این درمان موثر برای روشن کردن پوست ناحیه تناسلی (واژن) مفید اســــت و پس از هفت روز به نتیجه می رسید.

 

مواد لازم

۱ قاشق غذاخوری پودر چوب صندل

۱ قاشق چایخوری پودر پوست پرتقال

روش تهیه

تمام ترکیبات را با هم مخلوط کنید و یک خمیر تهیه کنید. منطقه تناسلی را با آب بشویید. منطقه را کاملا خشک کنید. مخلوط را به منطقه واژن بمالید. بگذارید 20 دقیقه بماند. سپس شستشو کنید و خشک نمایید.

 

 

ماســــت و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان

اگر زمان زیادی ندارید و می خواهید سریع پوستتان سفید شود از ماســــت اســــتفاده کنید. این ماده نه تنها رنگ پوست را روشن می کند، بلکــــه پوست را خنک و آرام می کند.

روش تهیه

هر روز به مدت ۵ دقیقه ناحیه تناسلی را با لایه ای نازک ماســــت ماساژ دهید. بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. سپس آن را بشویید. سپس روغن اسطوخودوس برای از بین بردن بوی عطری ماســــت اســــتفاده کنید.

 

 

سفیده تخم مرغ و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان

سفیده تخم مرغ دارای خواص سفید کننده پوست اســــت، به علاوه به خاطر پروتئین داخل آن، باعث روشن شدن و آرامش پوست می شود.

روش تهیه

یک سفیده تخم مرغ را در یک کاسه بریزید و هم بزینید. سپس آن را بر روی ناحیه تیره قرار دهید. اجازه دهید تا زمانی کــــه کشش در پوست حس نکرده اید بماند. سپس با یک پارچه مرطوب آن را تمیز کنید.

 

راه رفع تیرگی لبه های واژن، رحم و خوشبو شدن واژن

 

روغن نارگیل و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان

روغن نارگیل به دلیل خواص ضدقارچ و ضد باکتری شناخته شده اســــت و باعث حذف رنگدانه و عفونت باکتری می شود!

روش تهیه

موهای ناحیه تناسلی را بزنید و منطقه را با یک محلول ملایم پاکسازی کنید. روغن نارگیل را در منطقه آسیب دیده اعمال کنید. از پوشیدن لباس زیر بپرهیزید. اجازه دهید روغن به طور طبیعی توسط پوست جذب شود. این روش را هر روز تکرار کنید تا نتیجه را ببینید.

 

اینک راه های خانگی و ساده رفع بوی بدن واژن و خوشبو شدن آن را به شما خانم های عزیز آموزش میدهیم . برای سلامت جسم و روح خودتان ارزش قائل شوید.

به طور طبیعی اکثر خانمها بوی نامطبوع واژن را تجربه می کنند ، می توان گفت بدو بویی واژینال یک مسئله نرمال است مگر اینکه همراه با زخم و درد همراه باشد.

عضو تناسلی واژن به دلیل قرار گرفتن بین ران ها و جریان نداشتن هوا در این بخش از بدن مستعد ایجاد و رشد میکروب و عفونت های مختلف است ،عفونت هایی که گاهی ایجاده بوی نامطبوع می کنند.

در این بخش از سلامت نا زوببرای افرادی که علاقه چندانی به استفاده است نسخه های طب مدرن دارند چند پیشنهاد ساده و خانگی برای از بین بردن بوی واژن داریم.

 

راه رفع تیرگی لبه های واژن، رحم و خوشبو شدن واژن

 

داروهای گیاهی و خانگی برای بوی بد واژینال

بهترین داروهای گیاهی و خانگی برای رفع بوی بد واژن

ترکیباتی که از مواد اولیه طبیعی تشکیل شده اند را طبق دستور اماده کنید و مورد استفاده قرار دهید.

درمان بویبد واژن با برگ لیمو و آب:

5 عدد برگ لیمو را یک لیوان آب بجوشانید. پس از چند دقیقه جوشیدن حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید تا مایع خوب سرد شود. 30 دقیقه بعد برگهای لیمو را برداشته و واژن را با آن شستشو دهید.

 

ترکیب برگ لیمو و روغن بابونه برای رفع بوی بد واژن:

برای رفع بوی بد واژن به یک فنجان آب دو قطره روغن بابونه اضافه کنید و مقداری برگه لیمو داخل آن بیاندازید. ترکیب را روی حرارت بجوشایند و پس از 5 دقیقه شعله را خاموش کنید.

اجازه دهید محلول شما در فضای اتاق خنک شود یعنی برای خنک شدن آن از یخچال استفاده نکنید.

از این نسخه گیاهی می توانید هفته ای یک مرتبه استفاده کنیم.به یاد داشته باشید هنگام شستشو باید واژن خشک باشد.

 

روغن بابونه برای بوی بد واژن

 

 

راه رفع تیرگی لبه های واژن، رحم و خوشبو شدن واژن

 

آلوئه ورا و ماست برای رفع بوی بد واژن:

ژل آلوئه ورا را با یک قاشق چایخوری ماست به خوبی مخلوط کنید،خوشبوکننده شما آماده است.

برای رفع بوی نامطبوع واژینال این ترکیب را به مدت 5 دقیقه روی آن قرار دهید سپس به خوبی آبکشی کنید.

 

رهایی از بوی بد واژن با روغن نارگیل ، گلاب و روغن گلهای لاوندر:

یک دوم فنجان گلاب را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل و سه قطره روغن گلهای لوندر را خوب مخلوط کنید تا جایی که یک ترکیبی یکدست داشته باشیم.

 

راه رفع تیرگی لبه های واژن، رحم و خوشبو شدن واژن

 

مواد را داخل یک بطری ریخته و اجازه دهید 24 ساعت از آماده سازی آن بگذرد.

روز بعد می توانید به راحتی واژن را با این ترکیب فوق العاده شستشو دهید تا بوی نامطبوع آن به کل از بین برود.

 

روغن نارگیل و روغن درخت چای برای خوشبو شدن واژن:

یکی از قویترین ترکیبات ضد باکتری که برای رفع بوی بد و عفونت تناسلی زنان مورد استفاده قرار می گیرد.

یک قاشق چایخوری روغن نارگیل را با 10 قطره روغن درخت چای مخلوط کنید.

برای رفع بوی نامطبوع واژینال 10 دقیقه این ترکیب را روی آن قرار دهید و سپس با دقت بشویید.

 

راه رفع تیرگی لبه های واژن رحم و خوشبو شدن واژن

The way to fix the vaginal edges of the vagina and vaginal freshness

 

سفید شدن واژن/ رفع تیرگی دستگاه تناسلی زن و مرد

راه های خوشبو و بهداشت واژن خانم ها

تغییرات واژن در دهه های 30،40،50،60 (تصاویر 18+)

رفع تیرگی واژن (آلت تناسلی زنان)

ورزش مناسب برای تپل شدن واژن |چاق شدن اندام شرمگاهی خانم هابرچسبها:

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
عکس های خوشگل ترین زنان هالیوود بدون نقاب زیبایی
عکس های خوشگل ترین زنان هالیوود بدون نقاب زیبایی
مشاهده بیشتر