لاغری با نازوب

لاغری با نازوب

خدا

راهنمای اقامت

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

مطالعه یا کتاب خوانی را می توان یک آسیب اجتماعی اطلاق کرد. هر چند در ظاهر امری است شخصی و در حطیه ی جهان خصوصی هر فرد قرار دارد، اما آنچه که باعث آسیب اجتماعی می شود پیوند فرد به جهانی فراتر از حیطه خصوصی است که ناخودآگاه این پیوند بوجود می آید و اثرات کمبود مطالعه را به وضوح نشان می دهد!

Reading or reading can be a social harm. Although apparently it is an individual and in the private domain of each person, but what causes social harm is the fact that the person joins the world beyond the private domain that unconsciously connects to it and clearly highlights the effects of the study’s lack of knowledge. Gives

 

گروه ناز وب در اینبخش به دلایل عدم رغیب افراد به مطالعه می پردازد و سپس شما کاربران عزیز را با پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان آشنا می کند با بخش فرهنگی، کتاب، شعر و داستان وبسایت ناز وب همراه باشید.

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

دلایل عدم رغیب افراد به مطالعه و کتابخوانی

 

– بی‌سوادی و کم‌سوادی

-نارسائی نظام آموزشی

-بی‌توجهی دولت

-ناکافی بودن کتابخانه‌های عمومی

-گرانی کتاب و نشر

-سلطه ارزش‌های کاذب، وجود شبکه و فضاهای مجازی

-سلطه سیاست بر علم و فرهنگ

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

نویسنده و گردآوری: مارنانی/ چه زیباست که بنشینیم و با گشودن یک کتاب وارد دنیای جدیدی شویم، به دورترین نقاط سفر کنیم، همه چیز را از دریچه‌ی چشم نویسنده ببینیم، خودمان را جای قهرمان داستان تصور کنیم و آن وقت چه آسان می‌توانیم عشق، دل‌شکستگی، دوستی، جنگ، بی‌عدالتی‌ اجتماعی و هزاران تجربه‌ی تلخ و شیرین دیگر را به لطف کتاب نظاره‌گر باشیم.

با معرفی کتاب های ارزشمند و جذاب این بخش زندگی را به گونه ای دیگر تجربه کنید شاید برخی کتابها در نگاه اول از سن و سال شما گذشته باشد! اما پس از مطالعه نظر شما عوض می شود.

جمله ای عمیق از جورج آر.آر. مارتین

کسی‌که کتاب می‌خواند، هزاران زندگی را پیش از مرگ خود تجربه می‌کند، اما کسی‌که کتاب نمی‌خواند، فقط یک زندگی را تجربه می‌کند.

شاید دغدعه های روزمرگی فرصتی برای مطالعه نگذارد اما به کمی برنامه ریزی یا تنها با 10 دقیقه هنگام خواب می توانید لذت مطالعه را تجربه کنید.

معرفی پرفروش ترین رمان و کتاب های جهان

۱. بادبادک‌باز نوشته‌ی خالد حسینی

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

خالد حسینی «بادبادک‌باز» را زمانی می‌نویسد که کشور افغانستان یک جوّ سیاسی متغیر را از دهه‌‌ی ۱۹۷۰ تا حملات ۱۱ سپتامبر و پس از آن تجربه کرده است.

بادبادک‌باز داستانِ عجیب و پیچیده‌ی دوستی میان امیر (پسر یک تاجر ثروتمند) و حسن (پسر خدمت‌کارِ پدر امیر) است تا زمانی که اختلافات فرهنگی و طبقاتی و آشفتگی‌های جنگ آن دو را از هم جدا می‌کند.

حسینی سرزمین مادری‌اش را طوری برای‌مان زنده می‌کند که پس از حملات ۱۱ سپتامبر، رسانه‌های خبری هرگز نتوانستند این حقایق را بازگو کنند.

او زندگی مردم عادی را به ما نشان می‌دهد که مانند ما غذا می‌خورند، می‌خوابند، عبادت می‌کنند، عاشق می‌شوند و به دنبال رؤیاهای خود هستند. این داستان روایت‌گر رازهای سربه‌مُهر، عشق پایدارِ دوستی و قدرت دگرگون‌کننده‌ی بخشش است.

 

۲. ستاره‌ها را بشمار نوشته‌ی لوئیس لوری

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

این رمان که در سال ۱۹۹۰ برنده‌ی مدال نیوبِری (Newbery-نخستین جایزه‌ی ادبی کتاب کودکان در دنیا) شد، داستانِ آن‌ماری یوهانسِن (یک دختر ده ساله‌ی دانمارکی) و بهترین دوستش اِلِن است که در دوران جنگ جهانی دوم در شهر کپنهاگ زندگی می‌کنند.

وقتی نازی‌ها شروع به جمع‌آوری نام و آدرس یهودی‌ها می‌کنند و ترسِ فرستاده شدن به اردوگاه‌های اقامت اجباری را به جان همه‌ی یهودی‌ها می‌اندازند، آن‌ماری و خانواده‌اش تصمیم می‌گیرند از خانواده‌‌‌ی اِلِن و هزاران یهودی دیگر محافظت کنند.

رمان لوری یادآور این حقیقت است که تفاوت‌های فرهنگی و مذهبی، دوستان واقعی را از هم جدا نمی‌کند و عشق همواره بر نفرت چیره خواهد شد.

 

۳. غرور و تعصب نوشته‌ی جِین آستین

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

این جمله‌ی نخست رمان «غرور و تعصب» از به‌یادماندنی‌ترین جملات نخست رمان‌های کلاسیک است: «صغیر و کبیر فرض‌شان این است که مرد مجردِ پول‌و‌پَله‌دار قاعدتا زن می‌خواهد» با این‌ حال، معروف‌ترین اثر جین آستین چیزی بیش از یک کُمدی رفتار درباره‌ی بازار ازدواج و شگردهای نفوذ به طبقه‌ی اشراف در انگلستانِ قرن نوزدهم است.

غرور و تعصب همچنان یکی از ماندگارترین آثار در ادبیات انگلستان محسوب می‌شود. صرف‌نظر از لذتی که از تماشای جرقه‌های عشق بین الیزابت بِنِت و آقای دارسی می‌بریم، دلیل مهمِ علاقه‌ی خوانندگان به این اثر، توصیف صادقانه‌ی آستین از شخصیت انسان با همه‌ی زشتی‌ها و زیبایی‌هایش است.

کتاب غرور و تعصب، درسِ غلبه بر اختلافات شخصیتی و طبقاتی، درسِ سخت‌نگرفتن زندگی و درسِ عشق به معشوق با همه‌ی خوبی‌ها و بدی‌هایش را به ما یادآور می‌شود.

 

۴. بیگانگان نوشته‌ی اس.ای.هینتون

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

هینتون این رمان را زمانی که فقط شانزده سال داشت و از خواندن رمان‌های پوچِ عاشقانه خسته شده بود به نگارش درآورد. او به‌ دنبال داستانی درباره‌ی حقایق تلخ زندگی نوجوانان در اواسط قرن بیستم آمریکا بود و از آنجا که چنین داستان‌هایی وجود نداشت، خودش شروع به نوشتن کرد.

این رمان که برنده‌ی چندین جایزه از بخش رمان بزرگ‌سالان جوان شده است، از نگاهِ پونی‌بوی کِرتیسِ یتیم، داستان گروهی از پسران خشن خیابانی را روایت می‌کند که در یکی از شهرهای ایالت اوکلاهاما زندگی می‌‌کنند و در تقلا برای زنده‌ ماندن هستند، اما در بحبوحه‌ی خشونت، فشار هم‌سالان و خانواده‌های ازهم‌گسیخته‌شان، هوای همدیگر را دارند. این رمان یادآور این است که بزرگ شدن هرگز آسان نیست و درد، از دست دادن، دوستی و عشق تجربیاتی هستند که مرزهای اقتصادی-اجتماعی را هم ایجاد می‌کنند و هم از میان می‌برند.

 

۵. زنان کوچک نوشته‌ی لوئیزا مِی اَلکات

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

«زنان کوچک» با فهرستی از شخصیت‌های به‌یادماندنی، ما را به خانه‌ی گرم و راحتِ یک خانواده‌ی آمریکایی در قرن نوزدهم دعوت می‌کند. هر خواننده‌ای می‌تواند ویژگی‌های خودش را در یکی از شخصیت‌های این داستان پیدا کند، مثلا اخلاق جو، غرور مِگ، شیطنت‌های اِیمی یا کم‌رویی بِت.

این رمان داستانِ بزرگ شدن چهار خواهر (دختران مارچ) از نوجوانی تا بزرگ‌سالی در دوران جنگ داخلی آمریکاست. آنها در کنار هم با حقایق تلخ زندگی از قبیل فقر، بیماری و مرگ روبه‌رو می‌شوند و می‌آموزند که چگونه با وجود همه‌ی این تلخی‌ها دست از رؤیاپردازی، عشق‌ورزی و لبخند برندارند. زنان کوچک، یک رمان گیرا و جاودان درباره‌ی اهمیت خانواده و نعمتِ تنها نبودن است.

 

۶. تار شارلوت نوشته‌ی ای.بی.وایت

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

می‌خواهم حال‌وهوای‌تان را عوض کنم و رمانی را درباره‌ی حیوانات سخن‌گو به شما معرفی کنم. کیست که عاشق چنین رمانی نشود؟ این رمان کودک که بزرگ‌سالان را نیز مجذوب خود کرده است، برنده‌ی مدال لائورا اینگالز وایلدر (Laura Ingalls Wilder) شده است.

رمان «تار شارلوت» که درباره‌ی خوکی به‌ نام ویلبِر و رفقایش شارلوت عنکبوت و تِمپلِتون موش است، در‌های تخیل را با سرعت به روی ما باز می‌گشاید و کاری می‌کند که از خودمان بپرسیم دنیا چگونه بود اگر حیوانات سخن می‌گفتند؟ این رمان ما را با پرسش‌های جدی‌تری هم مواجه می‌کند:

اگر حیوانات می‌توانستند سخن بگویند، ما با آنها چگونه رفتار می‌کردیم؟ اگر حیوانات می‌توانستند از ترس‌ها و شادی‌هایشان بگویند، آیا بشر منصفانه‌تر با آنها رفتار می‌کرد؟ این رمان یادآور زیبایی‌های طبیعت، چرخه‌ی زندگی و اهمیتِ فراموش نکردن جایگاه و ارزش همه‌ی مخلوقات زمین است.

 

۷. کتاب‌خوان نوشته‌ی برنهارد شلینک

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

داستان رمان در اواخر قرن بیستم در آلمان اتفاق می‌افتد. این رمان توسط رابطه‌ی عجیب یک پسر ۱۵ ساله به‌ نام مایکل بِرگ با یک زن ۳۶ ساله‌ی بی‌سواد به‌ نام هانا اشمیت، اپراتور تراموا (واگن برقی) و نگهبان سابق زندان آشویتس، به‌نحو جسورانه‌ای خواننده را با جنایت‌های آلمان نازی در جریان هولوکاست مواجه می‌کند.

همان‌طور که مایکل خواندن را به هانا می‌آموزد، هانا نیز شخصیت انسان‌ها را به مایکل می‌شناساند و او رفته‌رفته اختلافات جزئی میان خوبی و شرارت و عواقب تصمیمات فردی را یاد می‌گیرد. «کتاب‌خوان» روایت‌گر گناه فردی و ملی، عواقب رازداری و قدرت رستگاری است.

 

۸. جِین ایر نوشته‌ی شارلوت برونته

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

رمان کلاسیک برونته داستانِ کشمکش‌های یک دختر جوان برای یافتن جایگاهش در دنیایی پُر از رنج و سختی است. «جین اِیر» فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه می‌کند، از رنجی که به‌ عنوان یک دخترک یتیم در خانه‌ی عمه‌اش متحمل می‌شود و شرایط اسفناک زندگی‌اش در مدرسه‌ی لوُوود تا زمانی‌ که به عنوان معلم سرخانه در تورنفیلد هال (خانه‌ی آقای راچِستِر مرموز و جذاب) استخدام و با رازهای سیاهی مواجه می‌شود.

جِین با اراده‌ی قوی و انعطاف‌پذیری بالا در جست‌وجوی استقلالی است که انگلستان ویکتوریایی از زنان دریغ کرده است. داستان او سرمشق جاودانی از اراده‌ی یک زن در انتخاب مسیر زندگی‌اش به‌‌رغمِ سختی‌ها و استهزاء دیگران است.

 

۹. پایان رابطه نوشته‌ی گراهام گرین

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

«پایان رابطه» سرشار از حقایق باارزشی است که شاید بخواهید بلادرنگ آنها را تجربه کنید، اما باید یاد بگیرید که صبور باشید.

این رمان داستانِ رابطه‌ی کوتاه اما سرنوشت‌ساز بین موریس بِندریکس و سارا مایلز است. وقایع داستان تاحدی در آشوب‌ جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد و از این‌رو کشمکش‌های فردی بر سر عشق، نفرت، احساس گناه و جست‌وجوی حقیقت و رستگاری همگی تأثرانگیز هستند.

داستان موریس و سارا یادآور این حقیقت است که کارهایی که از سرِ عشق انجام می‌دهیم ‌می‌تواند به‌طور اجتناب‌ناپذیری بر سرنوشت ما اثر بگذارد و زندگی‌مان را به سفری آمیخته با لذت‌ و خطر مبدل سازد. عشق شاید همیشه پایدار و ابدی نباشد، اما درس‌هایی که به ما می‌آموزد ابدی هستند.

 

۱۰. کشتن مرغ مقلد نوشته‌ی هارپر لی

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

پس از اعلام انتشار رمانِ دیگری از هارپر لی که پیش از رمان «کشتن مرغ مقلد» نوشته شده است، این رمان توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

بنابراین حتی اگر این رمان را قبلا خوانده‌اید، الان زمان خوبی برای بازخوانی آن است. داستان از زبان اسکات فینچ شش ساله روایت می‌شود و درباره‌ی متهم کردن جوان سیاه‌پوستی به‌ نام تام رابینسون به جرم تجاوز به یک زن سفیدپوست است. این بحران شهر آلاباما را به‌هم می‌ریزد.

اَتیکِس فینچ (پدر اسکات) وکیل منصوب‌شده‌ی رابینسون است. رمان که به‌ تناوب طنزآمیز و به‌شدت صادقانه است با نگاهی انتقادآمیز به مسائل اجتماعی نظیر سیاست‌های طبقاتی، نژادی و جنسی و گاهی به بی‌عدالتی‌های عجیب‌وغریبِ نظام حقوقی آمریکا می‌پردازد.

 

۱۱. هری پاتر و سنگ جادو نوشته‌ی جِی.کِی. رولینگ

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

حتما تمام کتاب‌های هری‌ پاتر را خوانده‌اید، اما پیشنهاد می‌کنم این رمان نخست از سری هفت‌تایی کتاب‌های هری پاتر را دوباره بخوانید. دنیای جادوگری هری پاتر هم کودکان و هم بزرگ‌سالان را مجذوب خود کرده است. داستان پسر یتیمی که کودکی سخت و غمناکی را پشت سر می‌گذارد و بعد از وقایعی متوجه می‌شود که جادوگر است.

این رمان جایگاه بالایی در فهرست‌ کتاب‌های برتر دارد. داستانِ رمان درسِ عشق جاودان دوستی، درد فقدان و پیروزی خوبی‌ بر بدی‌ را به ما می‌آموزد و گویای این حقیقت است که گاهی‌ اوقات سخت‌ترین نبردهای ما، نبرد ما با خودمان است.

 

۱۲. باغ سرّی نوشته‌ی فرانسیس هاجسون بِرنِت

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

این رمان محبوب درباره‌ی مِری لِنوکس کوچک است که پدر و مادرش را در اثر بیماری وبا از دست می‌دهد و حالا در خانه‌ی اربابیِ عموی خود در انگلستان زندگی می‌کند. «باغ سرّی» یک اثر کلاسیک جاودان درباره‌ی زیبایی‌های طبیعت، قدرت شفابخش عشق و ایمان به سحر و جادوست.

هم‌زمان با گرم شدن قلب کوچک و سرد مری با درخشش آفتاب یورکشایر (Yorkshire) و دوست شدن با کالین پسرعموی معلولش، دیکِن برادر خدمت‌کار خانه و موجودات مهربان دیگر در باغ سرّی، خواننده نیز شریک خنده‌ها و گریه‌های مری می‌شود و با او عشق، اعتماد کردن و پذیرفتن چالش‌های دنیای پیرامون را می‌آموزد.

 

۱۳. شیر، جادوگر و کمد نوشته‌ی سی.اِس. لوئیس

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

وقتی پیتر، سوزان، اِدموند و لوسی بی‌سروصدا وارد سرزمین جادویی نارنیا می‌شوند، دوستی با حیوانات سخن‌گو و جنگیدن با جادوگر سفید، آنها را با پیوندهای خانوادگی و ارزش شجاعت بیشتر آشنا می‌کند. این رمان فقط داستانِ دنیایی نیست که در تکه‌ای از اثاثیه‌ی قدیمی خانه مخفی شده باشد.

این رمان دربار‌ه‌ی بی‌حدومرز بودنِ قدرت تخیل انسان است. داستان در پس‌زمینه‌ی جنگ جهانی دوم در انگلستان رخ می‌دهد و سرزمین نارنیا نمایان‌گر امید ابدی به آینده‌ا‌ی بهتر و روشن‌تر است.

 

۱۴. آن در گرین گیبلز نوشته‌ی اِل.اِم. مونتگومِری

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

وقتی دختر یازده‌ ساله‌ی یتیمی به‌ نام آن شِرلی زندگی جدید خود را با خواهر و برادر میان‌سالی به‌نام‌های مَتیو و ماریلا کاتبِرت آغاز می‌کند، بعد از گذشت مدتی متوجه می‌شود به‌ اشتباه به خانه‌ی آنها فرستاده شده است، چون آنها درخواست کرده بودند پسری را به فرزندی قبول کنند.

با اینکه این واقعیت در آغاز آن‌ شرلی را دچار ترس می‌کند که مبادا خانواده‌ی جدیدش او را طرد کنند و علاقه‌ای به او نداشته باشند، اما درنهایت تخیل پُرشور و قوی و قلب مهربان آن شرلی، نظر مساعد همه‌ی کسانی را که به‌نوعی با او برخورد می‌کنند، جلب می‌کند.

این رمان، داستانِ دل‌پذیر عشق و دوستی و یادآور این حقیقت است گاهی‌ اوقات نرسیدن به برخی از آرزوها بهترین اتفاقی است که می‌تواند برای ما بیفتد.

 

۱۵. دختری که از آسمان افتاد نوشته‌ی هایدی دورو

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

داستانِ رمان درباره‌ی راشل، دختر یک مادر دانمارکی و یک پدر سیاه‌پوست است. وقتی راشل، مادر و برادر کوچک‌ترش از یک آپارتمان نُه طبقه سقوط می‌کنند، فقط راشل زنده می‌ماند. پس از این اتفاق دل‌خراش، مادربزرگ سیاه‌پوست راشل او را به خانه‌ی خودش در محله‌‌ای می‌برد که اکثر مردم سفیدپوست هستند.

راشل با پوست گندمگون و چشمان آبی با این چالش روبه‌رو می‌شود که معنای دورگه بودن را در دنیای سیاه و سفید پیرامونش درک کند. این رمان ساختار فرهنگی نژادپرستی را در آمریکا زیر سؤال می‌برد و ما را با تعصبات‌ خودمان مواجه می‌کند.

 

۱۶. دفتر خاطرات بریجت جونز نوشته‌ی هلن فیلدینگ

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

شخصیت بریجت جونز از نخستین ظهورش در سال ۱۹۹۶ تاکنون، نماد فمینیسم برای تمام زنان دنیا از انگلستان تا ژاپن بوده است. خاطرات خودتخریب‌گرانه و صادقانه‌ی او درباره‌ی شکست‌هایش در دوستی با مردان، مبارزاتش با چاقی و تمایلش به استقلال فردی و مالی برای خوانندگان بسیار ملموس است، زیرا اکثر افراد خاطرات او را در برهه‌ای از زندگی‌شان تجربه کرده‌اند.

رمان شادی‌بخش و فُکاهی فیلدینگ تفسیرِ خنده‌دار اما منتقدانه‌ای از معنا و مفهوم زن بودن در دنیای کنونی است و به‌یاد زنان (و البته مردان) می‌اندازد که فمینیسم بیشتر بر روی پای خود ایستادن و خوددوستی تأکید می‌کند.

 

۱۷. کلبه‌ی عمو تام نوشته‌ی هِریت بیچِر اِستو

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

رمان معروف «کلبه‌ی عمو تام» سند محکومیت سیاسی آمریکا در دوران برده‌داری است. اِستو داستان چندین برده را در هم می‌بافد، از اِلیزای خشمگین گرفته که از هیچ تلاشی برای جلوگیری از فروخته شدن پسرش دریغ نمی‌کند تا عمو تامِ مهربان و فروتنی که با خون‌سردی و ملایمت سختی‌های زندگی را متحمل می‌شود و در نهایت صداقت برای اربابانش کار می‌کند.

برای تام، آزادیِ روحی به‌اندازه‌ی آزادی جسمی اهمیت دارد. این رمان درباره‌ی استقامت روحیه‌ی انسان و تعهد اخلاقی به جنگیدن در راه راستی است.

 

۱۸. حباب شیشه نوشته‌ی سیلویا پلات

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

«حباب شیشه» رمان واقع‌گرایانه‌ی بی‌نظیری بر اساس زندگی خود پلات است و داستان اِستر گرین‌وود، زن جوان بااستعدادی است که دوره‌ی کارآموزی خود را در یک مجله‌‌ی بزرگ نیویورکی در فصل تابستان آغاز می‌کند، اما درمی‌یابد که سبک زندگی نیویورکی نه‌تنها جذاب نیست، بلکه ترسناک و گیج‌کننده است.

حباب شیشه که برگرفته از کشمکش‌های خود پلات با افسردگی است، نگاه درستی به روان انسان دارد و نور تازه‌ای را بر واقعیت‌های بیماری روانی می‌تاباند.

 

۱۹. ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب نوشته‌ی لوئیس کارول

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

این اثر کلاسیک از ژانر ادبیات کودک عصر ویکتوریایی، داستان دختری به‌ نام آلیس است که پس از دنبال کردن یک خرگوش سفید تا لانه‌اش، وارد دنیای عجیب‌وغریب سحر و جادو می‌شود.

با گشودن این رمان از لانه‌ی زبان‌زد این خرگوش وارد دنیای حیوانات سخن‌گو و قارچ‌های جادویی می‌‌شوید که آلیس با گاز زدن هر یک از طرفین آنها، بزرگ یا کوچک می‌شود. این رمان با مرزهای نامشخص میان دنیای واقعی و خیالی، کودکان و بزرگ‌سالان را به یک اندازه به شوق‌وذوق آورده است.

 

۲۰. تصویر دوریان گرِی نوشته‌ی اسکار وایلد

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

در این رمان، شخصیت عنوان داستان یعنی دوریان گری موضوع پُرتره‌‌ی نقاشی به‌ نام باسیل هالوارد است که شیفته‌ی زیبایی دوریان شده است. دوریان با دانستنِ اینکه جوانی‌ و زیبایی‌اش در نهایت افول خواهد کرد، آرزو می‌کند روحش را در عوض زیبایی و جوانی بفروشد و این آرزویش برآورده می‌شود.

به مرور که بر زیبایی دوریان افزوده می‌شود، نقاشی پرتره‌ی او به‌طور اسرارآمیزی روزبه‌روز کریه‌تر می‌شود. این رمان با توصیفات به‌یادماندنی و دقت پدیدآورنده‌اش، ما را به چالش وامی‌دارد تا به درون خویش نگاهی بیندازیم و جنبه‌های تاریک‌تر ذات بشر و نبرد همیشگی‌‌ میان خیر و شرّ را بشناسیم.

 

۲۱. قتل در قطار سریع‌السیر شرق نوشته‌ی آگاتا کریستی

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

در یکی از گیراترین داستان‌های پلیسی-جنایی کریستی، قطار لوکس سریع‌السیر شرق در دل تاریکی در مقابل کوهی از برف که راه قطار را سد کرده است، متوقف می‌شود و صبح روز بعد، جسد یکی از مسافران قطار را در حالی که با ۱۲ ضربه‌ی چاقو به قتل رسیده است پیدا می‌کنند. همه‌ی مسافران قطار می‌توانند قاتل او باشند و به‌واسطه‌ی بوران شدید، احتمال اینکه حمله از بیرون قطار صورت گرفته باشد، بسیار بعید است.

با شروع تحقیقات هرکول پوآرو، داستان پیچیده‌ای حول مقتول شکل می‌گیرد، زیرا این‌طور که برملا می‌شود همه‌ی مسافران با او ارتباط داشته‌اند.

آگاتا کریستی با علاقه‌ی همیشگی‌اش به موضوع روابط پنهانی، ما را با معمایی مواجه می‌سازد که مرزهای بین عدالت حقوقی و اخلاقی را مبهم می‌کند و به چالش می‌کشد تا از خودمان بپرسیم که چه زمانی موجّه است قانون را به دست خودمان اجرا کنیم یا اصلا این کار درست است یا خیر.

 

۲۲. شازده کوچولو نوشته‌ی آنتوان دو سنت اگزوپری

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

این کتاب فرانسوی که به بیش از ۲۵۰ زبان و گویش جهان ترجمه شده است، داستان پسربچه‌ای را روایت می‌کند که پس از مدتی زندگی کردن در یک اخترک، تصمیم می‌گیرد خانه‌اش را برای کشف اخترک‌های دیگر و شناخت بیشتر انسان‌ها ترک کند.

شازده کوچولو در سفرهایش با شخصیت‌های عجیب و جذابی از جمله پادشاهی تنها، روباهی رام‌نشده و دائم‌الخمری که مست می‌کند تا شرمساری دائم‌الخمر بودنش را فراموش کند، آشنا می‌شود.

این رمان تمثیلی از حماقت انسان و تمایلش به خودتخریبی از طریق خشونت و همین‌طور داستان دل‌پذیری از قدرت دگرگون‌کننده‌ی دوستی و اعتماد است.

 

۲۳. خطای ستارگان بخت ما نوشته‌ی جان گرین

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

«خطای ستارگان بخت ما» (یا بخت پریشان)، داستان گیرا و تأثرانگیزی است که تجربیات نوجوانی به‌ نام هِیزِل و سایر کسانی را که مانند او به سرطان مبتلا هستند، نقل می‌کند.

شخصیت‌های داستان، ترس‌ها و شادی‌هایشان را به اشتراک می‌گذارند و خواننده را متوجهِ بی‌ثباتی زندگی می‌کنند. گرین سختی‌های یک بیماری علاج‌ناپذیر را با ظرافت و صحّت شگفت‌آوری روایت می‌کند و به ما می‌آموزد که عشق، دوستی و ایمان ماورایِ همه چیز حتی خودِ مرگ هستند.

 

۲۴. جادوگر شهر اوز نوشته‌ی اِل. فرانک بام

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

این رمان کلاسیکِ ماجراجویانه و جادویی، داستانِ اتفاقاتی است که برای دوروتی گِیل رخ می‌دهد. روزی دوروتی و سگش توتو گرفتار تندباد می‌شوند و باد آنها را از مزرعه‌شان در کانزاس به آسمان و سرزمینی به‌ نام اوز می‌برد، جایی‌ که دوروتی با شخصیت‌های رنگارنگی از جمله مترسک، مرد آهنی و شیر بزدل آشنا می‌شود.

دوروتی به همراه دوستان جدیدش به شهر زمرد سفر می‌کنند تا هریک برای یافتن دانش، عشق، شجاعت و پیدا کردن راه خانه از جادوگر مشهور آن شهر کمک بگیرند.

این رمان که با فیلم معروفی به همین نام به کارگردانیِ ویکتور فلمینگ و بازیِ جودی گارلَند در نقش دوروتی جاودان شده است، روایت‌گر داستان دل‌پذیری است درباره‌ی دوستی و شجاعت، شاکر بودن به‌خاطر داشته‌هایمان و اینکه خانه جایی است که قلب شما آنجاست.

 

25. دُن کیشوت؛ ۵۰۰ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

«دن کیشوت» اثر درخشان «میگل دو سروانتس» (Miguel de Cervantes)، داستان مردی را روایت می‌کند که آن‌قدر درگیر داستان‌های شوالیه‌های مختلف می‌شود که تصمیم می‌گیرد به یکی از آنها بدل شود.

«دن کیشوت» که یکی از اولین رمان‌های بشری است در سال۱۶۱۲ به رشته‌ی تحریر درآمده و روایتگر رویدادهای ناگواری است که شخصیت اول داستان، «کیشوت» در طول سفرش به گوشه‌وکنار اسپانیا با آنها مواجه می‌شود.

«دن‌کیشوت» و تلاش‌هایش برای نجات مردم از ظلم و فائق‌آمدن بر بدی‌ها است، برای سالیان پی‌در‌پی مخاطبان در سراسر جهان را سرگرم کرده و تلاشی شریف، اما بیهوده را برای مبارزه با دشمنانی جعلی به نمایش گذاشته است.

 

هر چند که شهرت این رمان به ویژه در اسپانیا بسیار زیاد و مثال‌زدنی است، اما آمار فروش آن همچنان درحد حدس و گمان است. از سوی دیگر این کتاب بسیار قدیمی و در واقع قدیمی‌ترین، کتاب در فهرست پرفروش ترین کتاب های جهان است، به همین خاطر زمانی طولانی برای فروش در اختیار داشته و تخمین تعداد مجلدهای فروخته شده از آن کار دشواری است. قطعا پیداکردن آمار فروش در سال‌های ۱۶۰۰ میلادی کار ساده‌ای نیست.

هر چند برخی منابع آمار ۵۰۰ میلیون نسخه‌ی فروش را برای «دن کیشوت» مطرح می‌کنند، اما در واقع، آمار دقیقی نمی‌توان از فروش آن ارائه کرد. درهرحال، در فهرست ما، «دن کیشوت» به عنوان یکی از قدیمی‌ترین کتاب‌ها با شهرتی جهانی، اما آماری نه چندان دقیق از فروش قرار گرفته است.

 

26. لغت‌نامه‌ی شینوآ زیدیان؛ ۴۰۰ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

این لغت‌نامه چینی اولین‌بار در سال ۱۹۵۳ منتشر شد. این لغت‌نامه به عنوان لغت‌نامه‌ای استاندارد در میان کودکان مدرسه‌ای شناخته می‌شود. استفاده‌ی چشم‌گیر این کتاب در دنیا (۱٫۳ میلیارد نفر تا سال ۲۰۱۰) باعث شده تا در فهرست پرفروش ترین کتاب های دنیا جا پیدا کند.

 

27. داستان دو شهر؛ ۲۰۰ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

«داستان دو شهر»، اولین‌بار در سال ۱۸۵۹ منتشر شد. این داستان با محوریت اختلاف طبقاتی در سطح جامعه و انقلاب فرانسه نوشته شده و از زهری می‌گوید که گاهی در جریان انقلاب‌ها به گلوی برخی از فعالان جریان‌های انقلابی ریخته می‌شود، در واقع از هیجاناتی صحبت می‌کند که در هر انقلابی، قربانی می‌گیرد. در جمله‌ای از کتاب گفته می‌شود:‌ «آن دوران بهترین و بدترین دوران ممکن بود».

 

 

این کتاب در کتابخانه‌های فراوانی قابل دسترسی است. ضمن اینکه در طول ۱۵۰ سال گذشته، ناشران متعددی دست به چاپ آن زده‌اند. به‌ همین خاطر یافتن آمار دقیق تیراژ آن اصلا کار ساده‌ای نیست.

 

سر تعداد ۲۰۰ میلیون نسخه فروش‌رفته از آن بحث‌هایی وجود دارد، اما با توجه به اینکه سالانه تعداد زیادی از دانشجویان و دانش‌آموزان آمریکایی ملزم به خواندن آن هستند، آمار مذکور چندان هم دور از انتظار نیست.

 

28. ارباب حلقه‌ها؛ ۱۵۰ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

فانتزی در فهرست پرفروش ترین کتاب های دنیا نقش مهمی برعهده دارد. جالب است که در این فهرست، خبری از کتاب‌های علمی-تخیلی نیست. «ارباب حلقه‌ها» اثر «جِی.آر. تالکین» (J.R.R. Tolkien)، بی‌اغراق فانتزی‌ترین و تخیلی‌ترین رمان دنیا است. این رمان پایه‌های شکل‌گیری ژانر تخیلی مدرن را بنا کرد.

البته به دلیل اینکه «ارباب حلقه‌ها» کتابی چندجلدی است، انتخاب آن برای این فهرست کمی با تقلب توأم است؛ولی حتی با درنظرگرفتن این موضوع هم، «ارباب حلقه‌ها» هم‌چنان از پرفروش‌ترین‌های دنیا است. ناشر اولیه‌ی آن در سال ۱۹۵۴ به دلیل مصلحت‌هایی در زمینه‌ی چاپ و نشر، این کتاب را در جلدهای مختلف منتشر کرده بود.

 

29. هری پاتر و سنگ جادو؛ ۱۰۷ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

ارائه‌ی آمار فروش اولین جلد از داستان‌های هری پاتر یعنی همان پسرک جادوگری که در دنیایی مدرن و جادویی به سر می‌برد، نمونه‌ای از دشواری تهیه‌ی فهرست پرفروش ترین کتاب های جهان است. این کتاب، اولین بار در سال ۱۹۹۷ به چاپ رسید و برای فروش آن از همه‌ی روش‌های فروش مدرن بهره گرفته شد.

 

درهرحال با وجود ناشران مختلف در کشورهای گوناگون و ناشران مختلف در آمریکا، نمی‌توان آمار دقیقی درباره‌ی تیراژ هری‌پاتر به دست آورد. به‌طور کلی گفته می‌شود که ۱۰۷ میلیون نسخه از این کتاب با ۲۰ میلیون بالا و پایین در جهان به فروش رفته است.

 

30. سپس هیچ‌کدام باقی نماندند؛ ۱۰۰ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

در سال ۱۹۳۹، «آگاتا کریستی» افسانه‌ای، کتاب «سپس هیچ‌کدام باقی نماندند» را روانه‌ی بازار کتاب کرد. این کتاب، داستان قتل‌های زنجیره‌ای در جزیره‌ای است که هر یک براساس بخشی از شعری کودکانه صورت گرفته‌اند.

یعنی هر مورد قتل با بخشی از شعری بچه‌گانه هم‌خوانی دارد و نهایتا پایانی به شدت هوشمندانه راز این قتل‌ها را برملا می‌سازد. آمار دقیقی درباره‌ی فروش این کتاب وجود ندارد. «آگاتا کریستی» در کتاب‌های رکورد گینس هم با فروش یک میلیارد نسخه، به عنوان پرفروش ترین نویسنده‌ی دنیا معرفی‌شده است.

سپس «هیچ کدام باقی نماندند»، پرفروش‌ترین کتاب «آگاتا کریستی» است. فروش ۱۰۰ میلیون نسخه برای این کتاب، رقم مهم و قابل توجهی است.

 

31. رؤیای تالار سرخ؛ ۱۰۰ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

این رمان چینی به داستان رونق و افول یک خاندان چینی در زمان سلطنت خاندان «چینگ» می‌پردازد. «رؤیای تالار سرخ» را «کائو ژوکین» (Cao Xueqin) در سال ۱۷۹۱ منتشر کرد. این اثر یکی از برترین‌های ادبیات کلاسیک چین به شمار می‌رود و برای بررسی و مطالعه‌ی آن یک زمینه‌ی مطالعاتی ادبی تعریف شده است.

«رؤیای تالار سرخ» هنوز هم پرمخاطب است و می‌توان از آن ایده‌ها و فرضیه‌های مختلفی استخراج کرد. آمار فروش ۱۰۰ میلیون نسخه درباره‌ی این کتاب که سالیان دراز است در بازار کتاب موجود بوده و متعلق به ملتی ۱٫۳ میلیاردی است، شاید کمی کمتر از تعداد واقعی باشد.

 

32. شازده کوچولو؛ ۸۰ میلیون نسخه (شاید ۲۰۰ میلیون نسخه)

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

«کتاب شازده کوچولو»، اثر کودکانه و به شدت اثرگذار «آنتوان دوسنت اگزوپری» (Antoine de Saint-Exupéry)، درباره‌ی شاهزاده کوچکی است که در سیارک خود زندگی می‌کند.

این کتاب در سال ۱۹۴۳ منتشر شد. ابتدا شهرت و محبوبیت «شازده کوچولو» در فرانسه فراگیر شد، سپس به تمام جهان سرایت کرد. یادبودهای زیادی در ستایش این اثر در سراسر دنیا به وجود آمده است. برای مثال مجسمه‌های شازده کوچولو و … . حتی فضانوردان نیز سیارکی را به نام سیارک شازده دوست‌داشتنی قصه، نام‌گذاری کرده‌اند.

آمار فروش «شازده کوچولو» هم مشخص نیست. برخی منابع ۸۰ و برخی دیگر ۲۰۰ میلیون نسخه فروش را اعلام کرده‌اند.

 

33. شیر، جادوگر و جالباسی؛ ۸۵ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

«سی. اس.لوئیس» (C.S. Lewis)، نویسنده‌ی کتاب «شیر، جادوگر و جالباسی» این اثر تخیلی با زمینه‌های مذهبی را در سال ۱۹۵۰ منتشر کرد. این کتاب که در ظاهر برای کودکان است، در طول جنگ جهانی دوم و به سبک رمان‌هایی نوشته شده که در آنها دری جادویی، شخصیت‌ها را به سمت دنیایی دیگر هدایت می‌کند.

دنیایی جادویی که «در» واسطه‌ی پیوندزدن آن با واقعیت است. این فرمول در نوشتن بعدها مورد استفاده «جی.کی. رولینگ» (J.K. Rowling)، هم قرار گرفت و اتفاقا تجربه‌ای موفق هم برای او رقم زد.

 

شخصیت اصلی داستان «لوئیس» به سرزمینی به نام «نارنیا» رهسپار می‌شود. جایی که حیواناتی با شخصیت‌های انسانی، مردمی فوق‌العاده و شیری قدرتمند و بزرگ وجود دارد.

براساس این داستان اصلی، مجموعه داستان‌های دیگر سرزمین «نارنیا» هم نوشته شده است. مثل سایر موارد موجود در فهرست پرفروش ترین کتاب های دنیا این اثر هم به فیلم تبدیل شده است.

 

34. رمز داوینچی؛ ۸۰ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

«دان بروان» (Dan Brown)، در سال ۲۰۰۳، رمانی معمایی درباره‌ی توطئه‌هایی برای پنهان‌کردن رازهای کلیسای کاتولیک نوشت. بدیهی است که با اعتراضات کلیسای کاتولیک و تقبیح این رمان، اقبال و توجه مردم نسبت به آن بیشتر شد و حتی فیلم آن نیز با هنرنمایی «تام هنکس» روی پرده‌ی سینماها آمد.

«رمز داوینچی» نشان داد که آثار معمایی نیز در رقابت با آثار تخیلی، حرف‌هایی برای گفتن دارند. به ویژه زمانی که قصه از داستان قتلی ساده پا را فراتر می‌گذارد و به کشف رازهای تاریخی و تاریک گذشته می‌پردازد.

 

35. بیندیشید و ثروتمند شوید؛ ۷۰میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

«ناپلئون هیل» (Napoleon Hill)، نویسنده‌ی «کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید» است. گاهی‌اوقات از او به عنوان پدر جنبش خودیاری در آمریکا یاد می‌شود. این نویسنده با مطالعه‌ی زندگی افراد سالم و ثروت‌مند به فرمولی برای رسیدن به موفقیت فردی دست پیدا کرد. این کتاب او در سال ۱۹۳۷ در اوج رکود بزرگ یعنی دوران پیش از جنگ جهانی دوم منتشر شد.

«هیل»، فرمول موفقیت را در قالب سیستمی فلسفی برای افرادی ارائه کرد که ظاهرا فاقد درک درستی از فرمول موفقیت در زندگی خود هستند. این کتاب برای سال‌های متمادی در فهرست پرفروش ترین کتاب های دنیا قرار داشت و انقلابی در نشر کُتُب در حوزه‌ی توسعه فردی به پا کرد.

 

36. هری پاتر و شاهزاده‌ی دورگه؛ ۶۵ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

«هری پاتر و شاهزاده‌ی دورگه»، ششمین کتاب از مجموعه‌ی ۷ جلدی هری پاتر است. تمام ۷ جلد این کتاب در فهرست پرفروش ترین کتاب های دنیا قرار دارند.

در این کتاب به جزئیات کودکی «ولدمورت» یعنی شخصیت منفی و بدجنس داستان‌های هری‌ پاتر پرداخته می‌شود و در آن صحنه‌ی مرگ ناخوشایندی وجود دارد که طرفداران را شوکه می‌کند.

«هری‌ پاتر و شاهزاده‌ی دورگه» نه تنها یکی از پرفروش ترین کتاب های دنیا است، بلکه در مدت تنها ۲۴ ساعت پس از انتشارش در سال ۲۰۰۵، ۹میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

 

37. کیمیاگر؛ ۶۵ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

وجود کتاب کیمیاگر در این فهرست از نظر عدم هم‌خوانی با سایر کتاب‌های معرفی‌شده، کمی عجیب است. «پائولو کوئیلو» این کتاب را در سال ۱۹۸۶ به زبان پرتغالی نوشته و در سال ۱۹۹۳ به زبان انگلیسی برگردانده است.

کیمیاگر اثری تمثیلی است با الهام از داستانی قدیمی و فولکلوریک و زندگی چوپانی را روایت می‌کند که در بیابان‌ها در جستجوی سرنوشت خویش است. برخی منابع فروش ۶۵ میلیون نسخه را برای کیمیاگر اعلام کرده‌اند. ساخت فیلم «کیمیاگر» هم در استقبال از آن بی‌اثر نبوده است.

 

38. هری پاتر و اتاق اسرار؛ ۶۰ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

دومین کتاب مجموعه‌ی هری پاتر در سال ۱۹۹۸ به بازار آمد. در این مجلد معماهای بیشتری از مدرسه «هاگوارتز و ولدرمورت» فاش شد. نمی‌توان علت موفقیت برخی از کتاب‌های هری پاتری را نسبت به سایرین دقیقا تشخیص داد، اما به‌طور کلی تفاوت فروش این کتاب‌ها در حد ۱۰ میلیون است.

یعنی هر کتاب با سایرین در حد ۱۰ میلیون بالاتر یا پایین‌تر تفاوت در تعداد فروش دارد که آن هم بنا به نامشخص‌بودن آمارهای دقیق چندان مهم نیست.

 

39. ناتور دشت؛ ۶۰ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

«ناتور دشت» اثر دوست‌داشتنی «جی.دی. سالینجر» (J.D. Salinger)، در سال ۱۹۵۱ نوشته شده و به سرخوردگی‌های دوران نوجوانی می‌پردازد. مطالعه‌ی این کتاب به تمام نوجوانان دنیا توصیه می‌شود. خواندن این کتاب در مدارس آمریکایی مانند کتاب داستان دو شهر، باعث افزایش رقم فروش آن شده است.

 

40. هری پاتر و جام آتش؛ ۵۵ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

چهارمین کتاب مجموعه‌ی هری پاتر در سال ۲۰۰۰ به بازار آمد. این اثر به برگزاری مسابقه‌ای در زمینه‌ی جادوگری میان دانش‌آموزان مدرسه هاگوارتز و رقیب‌شان می‌پرداخت. در این کتاب، اولین مواجهه‌ی هری با جسم جدید «ولدرمورت» صورت می‌گیرد و «ولدرمورت» مجددا در هیبتی جدید بازمی‌گردد.

کتاب‌های هری‌ پاتر به تنهایی در سنگین‌‌شدن وزنه‌ی فهرست پرفروش ترین کتاب های دنیا به سمت آثار تخیلی نقش مهمی ایفا می‌کند. این ژانر، یک-سوم موارد فهرست حاضر را تشکیل می‌دهد.

 

41. هری پاتر و محفل ققنوس؛ ۵۵ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

جلد پنجم هری پاتر در سال ۲۰۰۳ روانه‌ی بازار کتاب شد و موضوع آن پیرامون جمع‌شدن گروهی از جادوگران برای مبارزه با «ولدرمورت» است.

مهم نیست که این جلد از کتاب بیشترین فروش در مجموعه‌ی هری پاتر را داشته یا هری پاتر و جام آتش یا زندانی آزکابان، درهرحال همه‌ی اینها به بدل‌شدن «جی‌.کی. رولینگ» به ثروتمندترین زن جهان با ارزش شبکه‌ای معادل یک میلیارد دلار نقش داشته‌اند.

 

42. هری پاتر و زندانی آزکابان؛ ۵۵ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

در سومین جلد از هری پاتر که در سال ۱۹۹۹ منتشر شد، هری و دوستانش ماجراجویی‌هایی نظیر سفر در زمان و دیدن گریگینه‌ها را تجربه می‌کنند. در این قسمت درباره‌ی والدین هری یعنی جیمز و لیلی هم اطلاعاتی داده می‌شود و از مرگ آنها در راه محافظت از هری صحبت می‌شود.

 

43. بنهور، قصه‌ای از مسیح؛ ۵۰ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

داستان مذهبی و انجیلی «ليو ولاس» (Lew Wallace) در سال ۱۸۸۰ منتشر شد. این داستان به شکل غیرمستقیم و هوشمندانه به زمانه‌ی زندگی حضرت عیسی(ع) می‌پردازد. قهرمان داستان، فردی به نام «یهودا بنهور» است که از طریق آن زندگی حضرت عیسی(ع) و آن زمان مطرح می‌شود.

نویسنده‌ی این اثر از نظر رعایت صحت تاریخ‌ها در این کتاب، دقت زیادی به خرج داده است. «بنهور» در آمریکا بسیار مشهور است و موضوع مذهبی آن هم در این شهرت بی‌تأثیر نبوده است.

این کتاب در سال‌های بعد از انتشار بسیار پرفروش بود، اما این روزها دیگر طرفداران چندانی ندارد و بیشتر افراد هم «بنهور» را به خاطر اثری سینمایی با همین نام و با بازی «چارلتون هوستون» در سال ۱۹۵۹ به یاد می‌آورند.

 

44. لولیتا؛ ۲۰ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

اثر جنجالی «ولادیمیر ناباکوف» در سال ۱۹۵۵ منتشر شد. موضوع حساس آن و رابطه‌ی خلاف عرفی که میان شخصیت اصلی داستان و دخترخوانده‌اش وجود دارد، باعث ممنوعیت‌هایی برای این کتاب شد. علی‌رغم این جنجال‌ها، مجله‌ی تایم (TIME)، «لولیتا» را یکی از ۱۰۰ اثر برتر از آغاز انتشار مجله، یعنی سال ۱۹۲۳، معرفی کرده است.

 

45. هری پاتر و یادگاران مرگ؛ ۵۰ میلیون نسخه

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

هری پاتر و یادگاران مرگ، آخرین و هفتمین جلد از مجموعه‌ی هری پاتر است که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد و یک سال بعد از انتشار رقم فروش آن ۴۴ میلیون نسخه بود. این میزان از فروش قبل از انتشار نسخه‌ی کاغذی کتاب بود. بعد از انتشار هم حدود ۵۰ میلیون نسخه به فروش رفت.

معرفی کتاب های جذاب که مناسب برای مواقع انتظار! پرواز، مسافرت و …

 

حباب شیشه ای/ سیلویا پلات چرا نمی توانم زندگی های مختلفی را امتحان کنم؟! مثل لباس های گوناگون تا ببینم کدام بیشتر به من می آید و برایم بهتر است

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

کلئوپاترا

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

ملت عشق

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

جزء از گل/ استیو تولتز

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

زندگی در پیش رو/ رومن گاری

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

کوری/ ژوزه_ساراماگو

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

قلعه حیوانات/ جورج اورول

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

انسان خداگونه: تاریخ مختصر آینده

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

انسان خردمند: تاریخ مختصر بشر (به زبان عبری: קיצור תולדות האנושות) کتابی نوشته یووال هرری است که در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار به زبان عبری در اسرائیل و در سال ۲۰۱۴ به زبان انگلیسی منتشر شد. این کتاب را نشر چشمه با ترجمهٔ محسن مینوخرد و نشر نو با ترجمه نیک گرگین به فارسی در سال ۱۳۹۶ منتشر کرده‌اند. هرری از کتاب اسلحه میکروب و فولاد (۱۹۹۷) به عنوان یکی از منابع الهام بخش خود نام می‌برد که نشان داد «می‌شود سؤال‌های بزرگ پرسید، و به صورت علمی به آن‌ها پاسخ داد

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

نوشتن_مادام_بوواری /گوستاو_فلوبر

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

توپ مرواری از صادق هدایت

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

من پیش از تو/ جوجو مویر

 

معرفی برترین و پرفروش ترین کتاب و رمان های جهان

 

Introducing the world’s best-selling and best selling books and novels

 

پاراگراف کتاب (1) برگزیده ای از زیباترین کتاب ها

معرفی برترین کتاب های سال 2015 در تمام زمینه ها (عکس)

کتاب هایی که مشهورترین مدل های جهان می خوانند (عکس)

برترین و محبوب ترین رمان های ایرانیبرچسبها:

بیوگرافی هنرمندان