چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

معروف ترین زنان بازیگر سنت شکن موفق+ عکس

معروف ترین زنان بازیگر سنت شکن موفق+ عکس

زنان بازیگر अभिनेत्री महिलाएं معروفی که با سنت شکنی به اهداف خود رسیدند. شخصیت‎های اصلی زن و مرد بالیوود، همه یک نشانه های ویژه‎ای دارند که بزرگ‎تر از زندگی عادی به نظر می‎رسد. زیبایی، جذابیت، شوخ طبعی و شخصیت آن‎ها موش کافی شده است و با نهایت دقت مورد نقد قرار گرفته است.

با این حال هیچ‎کدام از آن‎ها متناسب با قالب واقعی این افراد در اوقات عادی زندگی نیست. برخی از آن‎‎ها کاملا غیرمتعارف هستند. مخصوصا بین بازیگران زن، مجموعه ای از هنرپیشه های زن در نظر گرفته شده اند که به قول هندی‎ها به سمت hatke شدن پیش می روند.

نازوب در اینجا لیستی از بازیگران بالیوود که در طول سال بنابر دلایل مختلفی به عنوان افراد غیرمتعارف شناخته شده‎اند را برای شما کاربران عزیز گردآوری کرده است. از انتخاب شما سپاسگزاریم.

 

1. پروین بابی Parveen Babi

 

معروف ترین زنان بازیگر سنت شکن موفق+ عکس

 

پروین بابی: او در دهه‎ی 70 و 80 سینمای هند یک بانوی شناخته شده با شهرت جهانی بود. او به علت جذابیت منحصر به فردی که داشت با نام “الهه” شهرت داشت.

او با بینی عقابی و چشم های بزرگ، سنت‎های سینمای هند را به چالش کشید و با بسیاری از زنان معاصر خود که تیپ‎های ساده ای داشتند متفاوت بود. او در نوع لباس پوشیدن خود سنت شکنی کرد، اغلب لباس هایی به تن می کرد که در جامعه آن روزهای هند ممنوع شده بودند. او در نوع خود فرد خاصی بود که تا حالا مانند او دیده نشده است.

 

2.اسمیتا پاتیل Smita Patil

 

معروف ترین زنان بازیگر سنت شکن موفق+ عکس

 

اسمیتا پاتیل مجری اخبار بمبئی بود، سپس یکی از کارگردان های هند او را دید و از او دعوت به همکاری در فیلمش کرد، از آن پس او به یک هنرپیشه تبدیل شد. او به طور روتین در فیلم های مفهومی ایفای نقش کرده است، و خیلی به ندرت جز بازیگران تجاری بوده است.

با این حال چند مورد از فیلم های او با این که با اهداف تجاری ساخته نشده بودند بازارشان گرم گرفت و تبدیل به فیلم های تجاری شدند. نازوب، راه های غیرسنتی شدن او شامل شهوانیت مغلوب شده و توانایی او برای بازی گرانه رفتار کردن با چشمانش بود. او هنوز هم یک افسانه زیبا در نظر گرفته می شود با اینکه پیش از مرگ نابهنگامش فیلم های محدودی را بازی کرد.

 

 

3.زینت امان Zeenat Aman

 

معروف ترین زنان بازیگر سنت شکن موفق+ عکس

 

زینت دختری بود که با زیبایی دست کاری نشده و پر زرق و برق در سینمای هند متولد شد. او در کنار پروین بابی یکی از افسونگران بالیوود بود، هر دوی آن ها نماینده فرهنگ هیپی در فیلم های خود بودند. آن ها همچنین مدل های pin-up یا نیمه عریان زمان خود محسوب می شدند. زینت به علت پوشیدن لباس های محرک در زمانی که اکثر بازی گران ساری های پوشیده بر تن می کردند معروف است. او هنوز هم مثل قبل یکی از زیباترین زنان جهان در نظر گرفته می شود.

 

4.شبانا آزمی Shabana Azmi

 

معروف ترین زنان بازیگر سنت شکن موفق+ عکس

 

او نقطه مقابل اسمیتا پاتل بود. با اینکه شابانا به خاطر زیبایی اش چندان مورد تحسین قرار نگرفته است؛ کارهای او باعث شده توجه ها به سمتش جلب شود. در طول دوره بازیگری اش چندین فیلم بین المللی بازی کرده است. او به خاطر انتخاب نوع فیلم هایش غیرمتعارف می باشد که همیشه درام های جدی و نسبتا خشن بوده اند. در آن زمان به ندرت چنین بازیگری دیده می شده است. شابانا همچنین در چندین فیلم موفق تجاری ایفای نقش کرده است که با وجود انبوهی از توده کاری به خوبی در تمامی نقش ها بازی کرده است.

 

5.تابو Tabu

 

معروف ترین زنان بازیگر سنت شکن موفق+ عکس

 

او اصالتا اهل جنوب هندوستان است، در اوایل آغاز به کار خود به عنوان یک هنرپیشه با تیپ های پسرانه و unladylike در نظر گرفته شده بود. اما به آرامی با گذشت سال ها، مردم تابو را به عنوان یک هنرپیشه زن هارکور شناختند که قابلیت های تبدیل به یک شخصیت افسانه ای در صفحه نمایش تلویزیون مردم را داشت.

او از زمان آغاز به کار خود راهی طولانی را طی کرده و در بسیاری از پروژه های بین المللی ایفای نقش کرده است. او همچنین به عنوان پایگاهی برای صنعت فیلم سازی جنوب هند بود و به عنوان یکی از بازیگران ارشد و چیره دست هند قابل احترام می باشد.

با اینکه بسیاری از هم دوره های او بازنشسته شده اند، او همچنان مشغول بازی در فیلم هایی با قالب سنت شکنی در سینمای هند می باشد.

 

6.رانی موکرجی Rani Mukerji

 

معروف ترین زنان بازیگر سنت شکن موفق+ عکس

 

رانی موکرجی ، زمانی که آغاز به کار کرد به عنوان یک زیبای حزن‎انگیز شناخته شد، او تلاش های زیادی کرد اما در طول چند سال پیشرفت کمی داشت. در طول زندگی خود بارها مورد تمجید قرار گرفته شده است و چندین بار جایزه دختر شایسته هند را دریافت کرده است ، او پیش از آن که ازدواج کند و دچار افت در فعالیت های خود شود برای مدت چندسال ، یکی از قهرمانان زن بالیوود بود.

او با بازی در فیلم های زن محور به گذشته بازگشته است و سنت شکنی هایی را به دلیل رسیدن به جایگاهی که بسیاری از زنان مانند او به علت گرایش به زندگی شخصی خود به آن نمی رسند و کناره گیری می کنند داشته است.

او همچنین کمپانی تولید فیلم شخصی خود را تاسیس کرده است و احتمالا در آینده ای نه چندان دور چندین فیلم را عرضه کند. با وجود نقش آفرینی ها بسیار عالی در صفحه نمایش ها، این ملکه زیبای هند همچنین در زندگی واقعی خود نیز یک زن شگفت انگیز می باشد.

 

 

7.بیپاشا باسو Bipasha Basu

 

معروف ترین زنان بازیگر سنت شکن موفق+ عکس

 

آغاز دوباره فعالیت او در راستایی بود که به وسیله قدرت تسلطی که در دستانش داشت او را تبدیل به یک Femme exceptionnelle زن برجسته و پر توقع کرد. او به خاطر زیبایی هایی که در صفحه نمایش دارد مشهور است. او مدتی است که شروع به بازی در فیلم های اسط وره ای کرده که امیدواریم به زودی به عقب برگردد و رویه‎ی قبلی خود را ادامه دهد.

 

8.کنکونا سن شارما Konkona Sen Sharma

 

معروف ترین زنان بازیگر سنت شکن موفق+ عکس

 

او هنرپیشه‎ای با استعدادهای مختلف و جذابیت و سبک های متنوع می باشد. کونکونا، مانند اجداد خود، تمایل به بازی در نقش‎هایی داشت که فیلمنامه‎ی آن ریشه در واقعیت داشته است. او به ندرت در فیلم های تجاری بازی کرده است. او به این علت غیرمتعارف است که در زمان حال که بسیاری از هنرپیشه های زن به خاطر زیبایی خود مورد قضاوت قرار می گیرند، کونکونا یک زن مغرور و قد بلند است که نه به خاطر ظاهر خود که به علت اخلاق حرفه ای و شایستگی های ایفای نقش خود شهرت بسیاری کسب کرده است.

 

 

9.چیترانگادا سین Chitrangada Singh

 

معروف ترین زنان بازیگر سنت شکن موفق+ عکس

 

هرچند او مانند بانوانی که در این لیست هستند فیلم‎های زیادی بازی نکرده است، موفق شده است که در ذهن مخاطبان جایگاه خوبی را به دست آورد و روز به روز در حال پیشرفت می‎باشد، او در تعداد کمی از فیلم های مستقل ایفای نقش کرده است که از نظر تجاری خوب بوده اند. او به علت شخصیت ها و بازی های غیرمتعارف خود معروف است. ما امیدواریم که به زودی تبدیل به ستاره‎ی بزرگی شود.

 

10.کالکی کوچلین Kalki Koechlin

 

معروف ترین زنان بازیگر سنت شکن موفق+ عکس

 

کالکی کوچکلین با بازی در فیلم angrez chick یکی از قابل احترام‎ترین بازیگران زمان خود محسوب می‎شد. ورود او به بالیوود طوفانی بود، او در فیلم Dev D. بازی کرد که در آن برخلاف زنان هنرپیشه‎ی دیگر شخصیتی رزمی و جنگی داشت همچنین او یک فیلمنامه نویس موفق نیز می‎باشد.

این بازیگر به علت ایفای نقش در چنین کارکترهایی از سوی برخی همکاران خود مورد تمسخر قرار گرفت، با این حال توانست موقعیت خوبی را برای خود کسب کند و طرفداران زیادی را مخصوصا از بین نسل جوان داشته باشد.

کالکی کوچلینکالکی کوچلین

همه‎ی بازیگرانی که در این لیست وجود دارند، در زمان خود به برخی علل به عنوان افرادی سنت شکن شناخته شده‎اند اما به مرور توانسته‎اند موانع را از سر راه بردارند و راه خود را گسترش دهند.

 

خط پایانی: نازوب،همانطور که می دانید سنت عبارتی است از باور یا رفتاری که در یک گروه یا جامعه از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود، در این میان کسانی هستند که با این باور عمومی همراه نمی شوند و با نگرش خود مسیر دیگری را انتخاب می کنند و در بسیاری از مواقع این سنت شکنی باعث موفقیت های چشمگیر این افراد می شود!!برچسبها:

a
a
عکسی عجیب از کلاس درس محمد رضا شفیعی کدکنی
عکسی عجیب از کلاس درس محمد رضا شفیعی کدکنی
مشاهده بیشتر