تعبیر خواب مورچه، مگس و سوسک/ خواب های رایج

مجموعه : تعبیر خواب
تعبیر خواب مورچه، مگس و سوسک/ خواب های رایج

اتل متل یه مورچه، قدم می زد تو کوچه، اومد یه کفش ولگرد، پای اونو لگد کرد! Insects from invertebrate classes حشرات از رده های بی مهرگان هستند و بسیاری از این حشرات ظاهری بسیار ترسناک و چندش دارند که یکی از گروه حشرات سوسک است.
خواب و رویا یکی از مواردی است که نمی توان وقایعی که مشاهده می کنی جلوی آن را گرفت بنابراین دیدن هر موجود، حشره یا هر چیز دیگر در خواب امکان دارد به همین منظور در این بخش به تعبیر این سه حشره می پردازیم.

 

تعبیر خواب مورچه

 

تعبیر خواب مورچه، مگس و سوسک/ خواب های رایج

 

تعبیر خواب مورچه به روایت منوچهر مطیعی تهرانی

مورچه و موریانه نیز از حشرات مزاحم و زیانکار هستند و تعبیری در حدود ملخ دارند. روی هم رفته دیدن آن ها هم در خواب, خوب نبست و زیان است و آسیب و گزند و شاید آفت و بلا و مصیبت البته اگر تعدادشان فراوان باشد.

خالد بن علی بن محد العنبری درباره تعبیر خواب مورچه می گوید:

دیدن مورچه ها در خواب، بر عدهای از افراد ضعیف دلالت دارد. اگر بیماری در خواب ببیند که مورچه ها, وارد بدن او میشوند، از دنیا میرود.

دیدن مورچه در خواب، به خیر و برکت و روزی نیز، تعبیر میشود. اگر کسی ببیند که مورچه وارد خانه او میشود، به خیر و برکت خانه او افزوده میشود.

لوک اویتنهاو درباره دیدن مورچه در خواب می گوید :

مورچه : کار سود آور

خراب کردن لانه مورچه : نابود کردن خوشبختی بدست خود

مورچه ای شما را گاز بگیرد : ناراحتی

در کتاب سر زمین رویاها آمده است:

مورچه ها در حال کار : فعالیت شدید در کار

مورچه ها در خانه شما هستند : بیماری در خانواده

مورچه ها از درخت بالا می روند : بی آبروئی در آینده

مورچه ها روی خوراکی : خوشبختی

 

آنلی بیتون درباره تعبیر خواب مورچه می گوید:

معنای دیدن مورچه در خواب

دیدن مورچه در خواب ، نشانه آن است که باید در طی روز بعد ، به انتظار آزار و اذیتهای جزئی باشد . مانند هجوم اضطرابهای کوچک و ناخوشنودی درباره زندگی .

کارل گوستاو یونگ از دو جنبه دیدن The ant is asleep مورچه در خواب را تفسیر می‌نماید.

دیدن مورچه در خواب نشان دهنده نارضایتی و ناراحتی شما از زندگی روزانه‌تان است. تصوری می‌کنید , که توسط دیگران فراموش شده و در اصل برای آن‌ها دیگر اهمیتی ندارید. اذیت شدن با مشکلات ریز و پیش پا افتاده , می‌توانند خود را به صورت مورچه در خواب نشان دهند.

این گونه رویا‌ها استعاره‌ای از حس بی قراری و کم صبری شماست. از منظری دیگر مورچه‌ها نماد, تلاش بسیار و سخت کوشی هستند. همکاری بی‌نظیر آن‌ها در ساخت لانه می‌تواند تفسیر رویا را به سمت, پیشرفت و موفقیت کاری سوی ببرد.

ساختار منظم مورچه‌ها در زندگیشان، گویای نظم و ترتیب در زندگی بیداری شماست.

 

تعبیر خواب چندش ترین حشره سوسک

 

 

تعبیر خواب مورچه، مگس و سوسک/ خواب های رایج

 

۱. تعبیر خواب سوسک

غالبا همیشه خواب سوسک نمی‌بینیم، و معمولا وقتی خواب این حشرات نفرت‌انگیز را می‌بینیم که جایی آن‌ها را دیده باشیم یا در موردشان چیزی شنیده باشیم.

دیدن سوسک در خواب نشانه‌ی خوبی است. بر خلاف مشاهده‌ی سوسک در زندگی واقعی، دیدن سوسک در خواب به این معنی است که با فردی بسیار متمول و بانفوذ ملاقات خواهید کرد.

 

این فرد ممکن است شخصیت بسیار قدرتمند و مهمی در اجتماع باشد، و شما فرصت نزدیک شدن به این شخص را خواهید داشت.

اگر نقش‌تان را به درستی ایفا کنید، حتی ممکن است شانس ترفیع موقعیت شغلی‌تان یا به طور کلی، پیشرفت در زندگی‌تان را به دست آورید.

هم‌چنین، خواب سوسک ممکن است به این معنی باشد که شانس زیادی برای برنده شدن در لاتاری (بخت آزمایی) دارید و شاید بتوانید جایزه‌ی بزرگی برنده شوید.

تعبیر خواب مورچه، مگس و سوسک/ خواب های رایج

باید با خرید یک بلیط لاتاری یا شرکت در برخی بازی‌ها شانس‌تان را امتحان کنید. به علاوه، سوسک نشان‌دهنده‌ی پیشرفت یا ترفیع در کار است؛ به طور کلی، این خواب می‌تواند شانس زیادی برای‌تان ایجاد کند. با این‌ حال، دیدن خواب سوسک شاید اصلا دلچسب نباشد.

 

۲. تعبیر خواب سوسک در غذا

اگر خواب ببینید سوسکی در غذای‌تان وجود دارد، ممکن است نشانه‌ای منفی به همراه داشته باشد. برخی آدم‌های اطراف‌تان به دستاوردها و موفقیت‌های‌تان حسادت خواهند کرد. آن‌ها پشت سرتان حرف می‌زنند، ولی در حضورتان وانمود می‌کنند با شما خوب هستند.

در این شرایط، لازم است در مورد حرف‌ها و کارهای‌تان در مقابل برخی آدم‌ها، یا به طور کلی، همه‌ی آدم‌ها بسیار محتاط باشید. اگر در این خصوص، به فردی مشکوک هستید، بهتر است از شر وی خلاص شوید و از وی دوری کنید، و بدون ترس و نگرانی از خیانت به زندگی‌تان برسید.

۳. تعبیر خواب درباره‌ی حس وحشت‌زدگی از دیدن سوسک

اگر خواب ببینید خانه‌تان یا مکان دیگری مملو از سوسک است، شاید به این معنی باشد که خانه‌تان را با مقدار زیادی اشیا و وسایل غیر ضروری احاطه کرده‌اید. ممکن است این وسایل را پس از سال‌ها مسافرت یا خرید در خانه‌تان جمع‌آوری کرده باشید، و خودتان هم می‌دانید باید در اسرع وقت از شر آن‌ها خلاص شوید.

اشیا و وسایلی که در زندگی واقعی احاطه‌تان کرده‌اند، می‌توانند به دنیای خواب و رویای‌تان نیز منتقل شوند. به همین دلیل نیز باید این خواب را نشانه‌ای از استرس قلمداد کنید؛ استرسی که به خاطر عدم سازمان‌دهی درست زندگی‌تان ایجاد شده است.

۴. تعبیر خواب سوسک های خیلی زیاد

دیدن خواب هزاران سوسکی که اطراف‌تان می‌خزند و حرکت می‌کنند، نشانه‌ای از بد شانسی است. ممکن است ثمره‌ی کاری را که مدت‌ها است برای‌اش وقت گذاشته‌اید، ‌از دست بدهید؛ و در آخر، دچار شکست شوید. این بد شانسی به داشته‌های‌ مادی‌تان مربوط می‌شود؛ از این رو، بعد از دیدن این خواب سراغ لاتاری یا شرط بندی نروید.

دیدن این خواب بسیار ناخوشایند است، و در زندگی واقعی نیز برای‌تان بار منفی به همراه خواهد داشت. بعد از دیدن این خواب از انجام سرمایه‌گذاری‌های بزرگ پرهیز کنید. اگر بعد از دیدن این خواب دچار افکار منفی شوید، باید سعی کنید مثبت فکر کنید و درباره‌ی پول‌تان بسیار محتاطانه تصمیم بگیرید.

۵. تعبیر خواب سوسک روی بدن‌تان

این خواب نیز دارای اثرات منفی است. این خواب نشان‌دهنده‌ی یک تصادف احتمالی است که شاید گرفتارتان کند، یا این‌که ممکن است نشانه‌ی این باشد که خودتان را در شرایطی قرار می‌دهید که به طرق مختلف دچار آسیب شوید.

تا مدتی به شدت مراقب سلامتی‌تان باشید و اگر احساس می‌کنید جایی از بدن‌تان دچار مشکل شده است،‌ حتما به پزشک مراجعه کنید. بعد از دیدن این خواب، بهتر است از خروج بی‌مورد از خانه‌تان اجتناب کنید.

برای انجام برخی کارهای روزانه از فردی دیگر کمک بخواهید و خودتان در خانه بمانید و کل روز را استراحت کنید.

6. تعبیر خواب سوسک قرمز

این خواب دارای معانی مثبتی است. اگر در خواب سوسک قرمز ببینید، ممکن است هدیه‌ای دریافت کنید که بسیار خوشحال‌تان خواهد کرد. هم‌چنین، این خواب نشان‌دهنده‌ی مال و ثروت است، و نشان می‌دهد احتمالا از لحاظ مالی شانس زیادی در انتظارتان خواهد بود.

اگر سوسک‌های بیش‌تری در خواب ببینید، به این معنی است که متناسب با تعداد سوسک‌ها در خواب‌تان، پول بیش‌تری نصیب‌تان خواهد شد. بنابراین، دست بجنبانید و سراغ لاتاری بروید؛ بخت با شما همراه خواهد بود.

 

۷. تعبیر خواب سوسک سیاه

اگر در خواب‌ سوسک سیاه ببینید، این خواب نشانه‌ای از بد شانسی به همراه خواهد داشت. ممکن است ترفیع شغلی‌تان طبق برنامه پیش نرود یا شاید از تکمیل پروژه‌ای که مدتی است به آن مشغول هستید، باز بمانید.

اگر خواب یک سوسک سیاه بزرگ را ببینید، احتمالا فرد واقعا قدرتمندی سعی می‌کند کارهای‌تان را خراب کند و برنامه‌های‌تان را دچار شکست کند.

بعد از دیدن این خواب، ‌به شدت مراقب باشید و به کسی بیش از اندازه‌ اعتماد نکنید و اطلاعات ارزشمند زندگی و پروژه‌تان را برای‌اش فاش نکنید.

۸. تعبیر خواب درباره‌ی حمله سوسک ها

این خواب نیز به شدت اثر منفی به همراه خواهد داشت. اگر سوسک‌ها در خواب به شما حمله کنند، نشان‌دهنده‌ی این است که به طرق مختلف دچار ناعدالتی خواهید شد.

احتمالا اتفاق بدی در محل کار برای‌تان رخ خواهد داد، یا حتی ممکن است به نحوی دچار آزار جنسی شوید. امکان دارد فردی جرمی علیه‌تان مرتکب شود و به اشکال مختلف دچار استیصال و درماندگی شوید.

افرادی که آزارتان می‌دهند، آن‌قدر قدرتمند هستند که در هر حال، می‌توانند شکست‌تان دهند و شرایط را جوری مهیا کنند که همه چیز به نفع‌شان باشد.

۹. تعبیر خواب کشتن سوسک

این خواب دارای اثرات مثبتی است. کشتن این حشرات نفرت‌انگیز در زندگی واقعی باعث ایجاد حس آرامش می‌شود، و در خواب نیز این کار دارای نشانه‌های مثبتی خواهد بود.

سرانجام اعتماد به نفس و انگیزه‌ی تکمیل پروژه‌هایی را پیدا خواهید کرد که مدتهاست مشغول‌ انجام‌شان هستید؛ و به طور کلی در زندگی‌تان احساس اعتماد به نفس و قدرت بیش‌تری می‌کنید.

اگر درباره‌ی اهداف و آرزوهای‌تان دچار تردید هستید، این خواب آرزوها و سرنخ‌هایی را نشان‌تان می‌دهد که برای رسیدن به اهداف‌تان شما را به جلو وا می‌دارند. بعد از دیدن این خواب، به اتفاقات اطراف‌تان شدیدا دقت کنید؛ زیرا سرنخ‌های بیش‌تری را در اختیارتان می‌گذارند که بعدها معانی مهمی برای‌تان پیدا خواهند کرد.

هم‌چنین، این خواب اثر مثبت و غافلگیر کننده‌ای برای‌تان خواهد داشت که پیش‌تر انتظارش را نداشتید.

 

تعبیر خواب مگس

 

تعبیر خواب مورچه، مگس و سوسک/ خواب های رایج

 

در کتاب سر زمین رویاها آمده:

خواب مگس: دوستان برای شما ایجاد دردسر میکنند.

تعدادی زیادی مگس: مرتکب یک عمل احمقانه خواهید شد.

مگسها روی بچه ها: معشوق شما وفادار خواهد بود

مگس روی گربه یا سگ: عمر طولانی

مگس روی خوراکی: موفقیت شما بتاخیر می افتد

یک خرمگس شما را می گزد: غم شما را فرا میگیرد.

خواب یک مگس کوچک: نگرانی و ضررمالی

مگسهای کوچک روی دیگران: پولتان را از دست می دهید

لیلا برایت می گوید:

اگر در خواب ببینید که مگسى را مى‌کشید، یعنى دشمنانتان را شکست مى‌دهید.

تعبیر خواب مورچه، مگس و سوسک/ خواب های رایج

 

تعبیر خواب مگس به روایت ابراهیم کرمانی

دیدن مگس، به معنای مردم فرومایه است ، اگر خواب دید مگسان وی را می گزیدند، دلیل که از مردم بر وی حسد برند. اگر در خواب مگس را بکشت، دلیل که حاسدی راقهر کند.

خالد بن علی بن محد العنبری درباره تعبیر خواب مگس می گوید:

مگس در خواب، به مردی بیارزش و ضعیف تعبیر میشود. اگر کسی در خواب ببیند که مگسی دور سرش میچرخد،

دشمنی ضعیف و ناتوان دارد که میخواهد بر او غلبهکند. اگر کسی در خواب ببیند که مگسی بر روی چیزی، در خانه اش نشسته است، از آن چیز در مقابل دزد محافظت نماید.

تعبیر کشتن مگس در خواب

اگر کسی در خواب ببیند که مگسی را میکشد، آرامش و تندرستی به او عطا میشود. اگر کسی ببیند , که مگسهای زیادی در خانهی او جمع شدهاند، دشمنانش به او زیان وارد میکنند.

اگر در خواب ببینیم مگسی در چای یا شربت یا غذای ما افتاده در روزهای آینده کراهتی در ما پدید می آید. کمتر اتفاق می افتد که یک مگس را تنها در خواب ببینیم غالبا دسته مگس ها در فضای خانه و اتاق پرواز و وز وز می کنند.

شنیدن صدای مگس در خواب علامت آن است که آدم های بی شخصیت و ولنگار درباره شما داوری می کنند, و یاوه می گویند و سعایت آن ها چنان فاقد ارزش و اعتبار است که گوئی وزوز مگس شنیده می شود.

اگر در خواب دیدید مگسی گرد سر شما پرواز می کند مزاحمی در زندگی شما پیدا می شود و اگر آن مگس, صدا داشت کسی از دیگری نزد شما بد می گوید و رغبت می کند و می خواهد آبروی شخص ثالث, غایبی را خدشه دار کند.

اگر دسته ای از مگس ها را دیدید که در اتاق یا در اطراف شما هستند جمعی مردم دون و پلید گرد شما را می گیرند , و ضمن این که نیت سو استفاده دارند مزاحمت ایجاد می کنند. اگر دیدید لاشه گوسفندی هست,

و مگس های بسیاری بر آن نشسته اند جمعی مفتخور مگس صفت در صدد تصاحب مالی هستند.

اگر لاشه و گوشت متعلق به شما باشد مال شما در معرض تجاوز است، روی هم رفته مگس ها در خواب, مزاحم و مفتخور و بی ارزش هستند در ضمن لجباز و سمج.

همواره خواب های شیرین و رویایی و تعبیر آن در دنیای واقعی بدرقه پاکی نفس هایتان. ناز وب

 

تعبیر خواب حشره در گوش لب بینی

تعبیر خواب حرف ح

 

Interpretation of ant, fly and beetle sleep / common sleep


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته