فرشتگان

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

مجموعه : اخبار حوادث
تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

هواپیمای اکراینی، نخبه های عزیز کشور؛ …

مردم همیشه رنج دیده ایران پیشاپیش حادثه فردا را به ذره ذره خاک میهنم تسلیت می گویم! ایران همیشه عزادارم تسلیت.  شلیک و سقوط دردآور هواپیمای اکراینی در تهران و کشته شدن همه سرنشینان هموطن و معدود اتباع خارجی و بررسی این حادثه تلخ را اشتباه انسانی نیروهای سپاه اعلام کردند.

این بود انتقام سخت در پی ترور سردار سلیمانی و اشتباه جبران ناپذیر و دردآور شلیک هواپیمای اکراینی. در ادامه این بخش خبری تاسف آور توضیح روحانی را در خصوص این اشتباه دنبال کنید به همراه تصاویری دردناک مربوط به سقوط هواپیمانی اکراینی.

لحظاتی پیش ستادکل نیروهای مسلح در بیانیه ای ، علت سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی را توضیح داد.بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مسافربری اوکراینی مورد اصابت قرار گرفته که متاسفانه موجب به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان عزیز و جان باختن تعدادی از اتباع خارجی شد ؛

 

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

 

این بخشی از بیانیه ای است که ستادکل نیروهای مسلح کشورمان منتشر کرد و ضمن عذرخواهی به دلیل خطای پیش آمده، اطمینان داد پیگیر اصلاحات اساسی خواهد شد و بلافاصله مقصر را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی خواهد نمود.

خطای انسانی و شلیک سپاه ، علت سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی

ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی؛

درپی وقوع حادثه دلخراش سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی کشور اوکراین در اولین ساعات صبح چهارشنبه۹۸/۱۰/۱۸ و در بحبوحه تهاجم موشکی به پایگاه آمریکای جنایتکار و احتمال تاثیر اقدامات نظامی در این حادثه، ستاد کل نیروهای مسلح بلافاصله به منظور بررسی این احتمال اقدام به تشکیل هیئت بازرسی متشکل از کارشناسان فنی و عملیاتی، مستقل از سازمان هواپیمایی کشوری نمود که نتایج بررسی شبانه‌روزی و دقیق این هیئت به استحضار ملت شریف ایران می‌رسد:

۱-درپی تهدیدهای رئیس جمهور و فرماندهان نظامی آمریکای جنایتکار مبنی بر هدف قرار دادن تعداد زیادی از اهداف در خاک جمهوری اسلامی ایران در صورت انجام عملیات متقابل و نظر به افزایش بی سابقه تحرکات هوایی در منطقه، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به منظور پاسخگویی به تهدیدات احتمالی در بالاترین سطح آماده‌باش قرار گرفتند
ستادکل نیروهای مسلح درباره علت سقوط هواپیمای اکراینی توضیحاتی داد

۲- در ساعات پس از انجام عملیات موشکی، پرواز های جنگی نیروهای تروریست آمریکایی در پیرامون کشور افزایش یافته و برخی اخبار نیز از مشاهده ی اهداف هوایی به سمت مراکز راهبردی در کشور به واحدهای دفاعی واصل و اهداف متعددی در برخی صفحات رادار مشاهده شد که موجب حساسیت بیشتر در مجموعه‌های پدافند هوایی گردیده است.

۳- در چنین شرایط حساس و بحرانی، پرواز شماره ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین از فرودگاه امام خمینی(ره) حرکت نموده و درهنگام چرخش، کاملاً در حالت نزدیک شونده به یک مرکز حساس نظامی سپاه و در ارتفاع و شکل پروازی یک هدف متخاصم قرار می‌گیرد که در این شرایط بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مذکور مورد اصابت قرار گرفته که متاسفانه موجب به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان عزیز و جان باختن تعدادی از اتباع خارجی میگردد.

 

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

 

۴- ستاد کل نیروهای مسلح ضمن عرض تسلیت و اظهار همدردی با خانواده‌های داغدار هم وطن و جان باختگان اتباع سایر کشورها و عذرخواهی به خاطر خطای انسانی پیش آمده، اطمینان کامل می دهد با پیگیری انجام اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی نماید تا با خطا های صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.

۵- همچنین ابلاغ گردید تادر اسرع وقت مسئولین مربوطه در سپاه با حضور در رسانه ملی توضیحات مشروحی را به مردم شریف ارائه نمایند.

بیانیه حسن روحانی درباره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی و خطاب به ملت ایران

رئیس جمهور در بیانیه ای با اشاره به نتیجه تیم تحقیقاتی ستاد کل نیروهای مسلح مربوط به سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، اعلام کرد: در فضای تهدید و ارعاب رژیم متجاوز آمریکا علیه ملت ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی و به منظور دفاع در برابر حملات احتمالی ارتش آمریکا، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آماده باش صددرصد قرار داشتند که متأسفانه خطای انسانی و شلیک اشتباه، به یک فاجعه بزرگ منجر شد و دهها انسان بی‌گناه قربانی شدند.

 

 

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

 

رئیس جمهور روحانی

متن بیانیه حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی درباره علت سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

ملت شریف ایران

با نهایت تأسف و تأثر، ساعاتی قبل از نتیجه تیم تحقیقاتی ستاد کل نیروهای مسلح مربوط به سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی مطلع شدم. در فضای تهدید و ارعاب رژیم متجاوز آمریکا علیه ملت ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی و به منظور دفاع در برابر حملات احتمالی ارتش آمریکا، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آماده باش صددرصد قرار داشتند که متأسفانه خطای انسانی و شلیک اشتباه، به یک فاجعه بزرگ منجر شد و دهها انسان بی‌گناه قربانی شدند.

جمهوری اسلامی ایران از این اشتباه فاجعه بار بسیار متأسف است و اینجانب از سوی جمهوری اسلامی ایران به خانواده‌های قربانیان این فاجعه دردناک، عمیقا تسلیت عرض می کنم و به کلیه دستگاه‌های ذیربط دستور می‌دهم که تمامی اقدامات لازم برای جبران، همدردی و دلجویی از ایشان به عمل آورند. همچنین ضمن ابراز تأسف شدید، همدردی دولت ایران را به ملت‌ها، دولت‌ها و خانواده‌های قربانیان غیرایرانی تقدیم می‌نمایم. وزارت امور خارجه، همکاری کامل کنسولی برای شناسایی و بازگرداندن پیکرهای قربانیان به خانواده‌هایشان را به عمل می آورد.

این حادثه دردناک موضوعی نیست که به سادگی بتوان از کنار آن گذشت. می‌بایست تحقیقات تکمیلی برای شناسایی کلیه علل و عوامل این فاجعه ادامه یافته و مسببین این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و نتایج به استحضار ملت شریف ایران و خانواده‌های قربانیان برسد.

همچنین ضرورت دارد برای رفع نقاط ضعف سامانه‌های پدافندی کشور، ترتیبات و تمهیدات لازم اتخاذ گردد تا هرگز چنین فاجعه‌ای تکرار نشود.

مجددا ضمن اظهار همدردی با خانواده‌های قربانیان این حادثه دردناک، برای درگذشتگان از درگاه الهی، غفران و رحمت الهی، و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

حسن روحانی . رئیس جمهوری اسلامی ایران
توییت ظریف درباره نتایج علل سقوط هواپیمای اوکراینی
علت سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی
توضیحات محمد جواب ظریف درباره علت سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در توئیتی درباره علت سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی نوشت:

یک روز غم انگیز

نتیجه گیری اولیه تحقیقات داخلی توسط نیروهای مسلح:

خطای انسانی در زمان بحران ناشی از ماجراجویی ایالات متحده منجر به فاجعه شد.

عمیق پشیمانیم، پوزش و عرض تسلیت به مردم ما، به خانواده های همه قربانیان و سایر ملل تحت تأثیر.
نحوه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین از زبان فرمانده نیروی هوافضای سپاه

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران درباره نحوه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین از زبان فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسخ داد :

🔸حادثه دلخراش هواپیمای مسافربری اوکراینی را در غرب کشور بعد از اجرای عملیات موشکی علیه پایگاه آمریکایی شنیدم. زمانی که اطمینان پیدا کردم که این اتفاق افتاده آرزوی مرگ کردم.

🔸ما گردنمان از مو باریک‌تر است. همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم و هر تصمیمی که مسئولان بگیرند مطیع هستیم.

🔸سامانه ‌های پدافندی ما در بالاترین سطح آماده باش قرارداشتند و به این سامانه پدافندی از طریق شبکه یکپارچه اعلام شده بود که موشک های کروزی شلیک شده و در مسیر است، خود اپراتور این سامانه اظهار کرده بارها اعلام کرده بودیم فضای کشور باید از پرواز ها پاک شود ولی به لحاظ برخی ملاحظات این کار را نمی کنند با شرایط جنگی این پرواز ها ادامه پیدا می کند و این سامانه در فاصله ۱۹ کیلومتر با هدفی که کروز تشخیص داده شده مواجه می شود.

🔸خطای اپراتور از همین محل است که تماس نگرفته. سامانه ارتباطی او در زمان حادثه دچار اختلال بوده، موفق به ارتباط نمی شود و فقط ۱۰ ثانیه برای تصمیم‌گیری فرصت داشته که هدف را بزند یا نزد که این تصمیم بد را می گیرد و هواپیما مورد هدف قرار می‌گیرد.

تصاویری بسیار اندک از واکنش به این حادثه جبران ناپذیر ودردناک از شلیک هواپیمای اکراینی .

 

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

 

شلیک هواپیمای اکراینی توسط اشتباه سپاه در خاک ایران

 

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

 

کشته شدن همه مسافران وسرنشینان هواپیمای اکراینی دقایقی پس ار اوج گرفتن ار فرودگاه امام خمینی

 

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

تصاویر دردناک و جنجالی اشتباه سپاه در پی ترور سردار سلیمانی

 

اولین تصاویر دردناک مرگ نخبگان در سقوط هواپیمای اکراین+ اسامی

دلخراش ترین تصاویر دیده نشده سقوط هواپیمای تهران یاسوج

عکس های بازیگران پس از سقوط هواپیما در اینستاپست (114)

سقوط هواپیمای شخصی دختران در شهرکرد و کشته شدن همه آنها + تصاویر و اسامی

 

Painful and controversial images of the Corps mistaken in the assassination of Sardar Soleimani


برچسبها:

جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
laghari
بیوگرافی هنرمندان