خوراکی های مفید برای رشد جنین را میدانید ؟

خوراکی های مفید برای رشد جنین را میدانید ؟

خوراکی های مفید برای رشد جنین را میدانید ؟

یک دانشجوی کارشناسی ارشد تغذیه گفت: منیزیم عروق جفت را گشاد‌تر و خون‌رسانی به جنین را بیشتر می‌کند. مصرف آن که در آجیل‌ها و سبزی‌ها وجود دارد در دوران بارداری موجب افزایش رشد جنین می‌شود.

خوراکی های مفید برای رشد جنین را میدانید ؟

میترا زراتی اظهار داشت: بسیاری از زنانی که باردار می‌شوند دوست دارند که جنین‌شان وزن‌گیری خوبی داشته باشد.متأسفانه برخی مادران با توجه به اینکه زیاد می‌خورند ولی جنین‌شان وزن‌گیری خوبی ندارد که این نشان می‌دهد تغذیه مادر باردار در روزهای اول بارداری کمبود ویتامین داشته است.

 

اگر رژیم غذایی مادر باردار سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی باشد موجب افزایش خون‌رسانی به جفت و سپس به جنین می‌شود و جنین وزن‌گیری خوبی خواهد داشت همچنین اگر خون‌رسانی به جفت و جنین به خوبی انجام نگیرد جنین به خوبی رشد نخواهد کرد.

 

منیزیم یکی از مهمترین مواد مغذی است که مادر باردار در دوران بارداری به آن نیازمند است و ثابت شده است که منیزیم، عروق جفت را گشاد‌تر کرده و به همین دلیل خون‌رسانی به جنین افزایش پیدا می‌کند.منابع منیزیم شامل سبزی خوردن، کاهو و انواع آجیل است که زنان باید در رژیم غذایی دوران بارداری خود آن را بگنجانند.این دانشجوی کارشناسی ارشد تغذیه عنوان کرد: مصرف ویتامین C نیز در دوران بارداری به افزایش وزن جنین کمک می‌کند و میوه‌ها و سبزی‌ها سرشار از ویتامین C است.

 

سیب زمینی شیرین غنی از بتا کاروتن، یک ترکیب گیاهی است که در بدن به ویتامین A تبدیل می شود، ویتامین A برای رشد و تمایز بیشتر سلول ها و بافت ها ضروری است و برای رشد سالم جنین بسیار مهم است. توصیه می شود که زنان باردار مصرف ویتامین A خود را 10تا 40٪ افزایش دهند.

خوراکی های مفید برای رشد جنین را میدانید ؟

ماهی سالمون غنی از اسیدهای چرب امگا3 است. اکثر افراد، از جمله زنان باردار، از طریق رژیم غذایی خود تقریبا به اندازه کافی امگا 3 را دریافت نمی کنند. اسیدهای چرب امگا 3 در دوران بارداری بسیار لازم و ضروری هستند، اینها در مقادیر زیاد در غذاهای دریایی یافت میشوند و به سلامت مغز و چشم جنین کمک میکنند.

 

با این حال، توصیه می شود که زنان باردار به طور کلی مصرف غذاهای دریایی خود را به دو بار در هفته، به دلیل جیوه و دیگر آلاینده های موجود در ماهی های چرب محدود کنند، این آگاهی باعث شده است که برخی زنان مصرف ماهی را به طور کل قطع کنند، در صورتی که کار کاملا اشتباهی است.با این حال، مطالعات نشان داده است که زنان باردار که 2-3 وعده غذای ماهی چرب را در هفته مصرف می کنند، مصرف توصیه شده امگا 3 را افزایش می دهند و بسیار مفید خواهد بود.

خوراکی های مفید برای رشد جنین را میدانید ؟

 

گوشت گاو، گوشت خوک و مرغ منبع خوبی از پروتئین با کیفیت هستند. علاوه بر این، گوشت لخم گاو نیز غنی از آهن، کولین و دیگر ویتامین های B است – که همه آنها در مقادیر بالاتری در دوران بارداری مورد نیاز است.آهن یک ماده معدنی ضروری است که توسط گلبول قرمز به عنوان بخشی از هموگلوبین مورد استفاده قرار می گیرد،مهم است که اکسیژن را به تمام سلولهای بدن منتقل می کند و دررشد و سلامت جنین بسیار تاثیر گذار است.رشد جنین

 

رشد جنین این روغن بسیار غنی از اسیدهای چرب امگا 3 EPA و DHA است، که برای رشد مغز جنین و سلامت ضروری است . روغن جگر ماهی نیز سرشار از ویتامین D است، که بسیاری از آنها را به اندازه کافی دریافت نمی کنند، این برای کسانی که به طور منظم غذاهای دریایی و یا مکمل با امگا 3 و یا ویتامین D مصرف نمی کنند، بسیار مفید است.مصرف کم ویتامین D با افزایش خطر ابتلا به پره اکلامپسی ارتباط دارد، این عارضه بالقوه خطرناک با فشار خون بالا، ورم دست و پا و وجود پروتئین در ادرار مشخص می شود.


 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته