a

خواندنی و جالب از دلیل حمام نکردن زنان مغول

خواندنی و جالب از دلیل حمام نکردن زنان مغول

مغول ها چه کسانی بودند؟ Do not bathe women حمام نکردن زنان مغول چه علتی می تواند داشته باشد. ابتدا چکیده ای از شناخت بیشتر قوم مغول برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم از همراهی شما سپاسگزاریم.

 

مورخان مایلند مردان مغول را ترسناک و فاتح به تصویر بکشند، اما اغلب زنان را نادیده می‌گیرند. این کاملا غیرمنصفانه است، زیرا تمدن مغول واقعا Women rulers زنان فرمانروا و قدرتمندی داشته است.

 

خواندنی و جالب از دلیل حمام نکردن زنان مغول

 

زنان مغول اقتصاد را در جریان نگه می‌داشتند و برخی از بالاترین پست‌های مذهب شمنیسم را داشتند؛ بنابراین زنان مغول چنان موقعیت قدرتمندی داشتند که زنان اروپای آرزوی آن را داشتند. اما زنان تنها کسب و کار و مذهب را اداره نمی‌کردند، بلکه مغول‌ها چندین حکمران زن هم داشتند.بعد از مرگ چنگیز خان، دختران و عروسانش درگیر جنگ هایی بر سر قدرت شدند.

یکی از قدرتمندترین ملکه های مغول ماندوهای (Mandhuhai)، یک جنگجوی توانا با ذهنی باهوش و تاکتیکی بود. او مثل چنگیز برای متحد کردن پادشاهی مغول جنگید و بر دشمنان یکی پس از دیگری پیروز می‌شد. وقتی در سی سالگی بود، به این فکر افتاد که باید نام خانوادگی خود را حفظ کند، اما هنوز مشغول جنگ هایش بود. او این مشکل را با Marriage ازدواج با یک شاهزاده ۱۷ ساله که به غنیمت گرفته بود و به دنیا آوردن هشت بچه حل کرد، در حالی که هنوز فعالانه در جنگ‌ها شرکت می‌کرد.

 

خواندنی و جالب از دلیل حمام نکردن زنان مغول

 

مغول ها که ما آن ها را با چنگیز خان و حملات جنون آمیز به کشورها می شناسیم,حمام نمی رفتند و برای این کار خود هم دلیل جالبی داشتند. درباره امپراتوری مغولان اخبار بسیاری به ما رسیده است که گاهی بسیار حیرت آور به نظر می رسند.
دلیل جالب حمام نرفتن مغول ها را بدانیدآیا می دا‌نستید که مغولان هرگز در زندگی خود به حمام نمی رفتند و در زمینه بهداشت در سطح فوق العاده پایینی بودند؟

 

خواندنی و جالب از دلیل حمام نکردن زنان مغول

 

بنا بر این گزارش، مغول ها به دلیل برخی خرافات رایج در آن زمان به حمام نمی رفتند. آن ها بر این باور بودند که در مکان هایی که آب باشد مثل حمام، رود، چشمه و… اژدهایی نگهبان خفته است و رفتن به حمام و آلوده کردن آب باعث خشم و عصبانیت اژدها می شود.

از این رو عطای حمام رفتن را به لقایش می بخشیدند و ناپاکیزگی مفرط را به جان می خریدند.
دلیل جالب حمام نرفتن مغول ها را بدانیدمغول ها با رفتن به حمام خود را اذیت نمی کردند و جای تعجبی هم نداشت که لباس هایشان را نشویند. آن ها می گفتند وقتی قرار است لباس هایشان را بعد از مدتی دور بیندازند و لباس نو را جایگزین آن کنند چه نیازی به شستن لباس است و وقتی لباس هایشان را تغییر می دادند که کامل کهنه و پاره شده باشد، مگر در استثنائاتی مانند جشنواره ها و اعیاد که لباس های مخصوص به تن می کردند.

 

خواندنی و جالب از دلیل حمام نکردن زنان مغول

 

مغول ها که در طول عمر خود یک بار هم به حمام نمی رفتند، طبیعی بود که بدن آنها بوی بدی به خود بگیرد،اما مغول ها به بوی بد خود افتخار می کردند و آن را کوچک نمی شمردند. برای مثال یکی از افتخارات آنها این بود که چنگیز خان مغول لباس مندرس، پاره و زهوار دررفته خود که بوی ناخوشایندی از آن متصاعد میشد را به یکی از آنها هدیه بدهد.

دلیل جالب حمام نرفتن مغول ها را بدانید به گزارش وب سایت ناز مغول ها لباس بلندی به تن می کردند که میزان بلندی و جنس لباس (خز، پنبه، پشم، پوست و…) به وضع معیشتی و طبقه اجتماعی افراد مرتبط بود، کفش آنها اغلب از پوست گاو بود که بوی کود گاو از آن برمی خاست.

 

عجیب ترین حمام پارک مختلط دنیا ساخته و جنجالی شد ! تصاویر

حمام کردن عجیب و وحشتناک این پسر توسط پدرش + عکس

دانستنی های عجیب، جنسی، علمی، پزشکی و جالب

 

Readable and interesting about the reason why Mongol women do not bathe


برچسبها:

جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
بیوگرافی هنرمندان