فواید و خواص اعجاب انگیز پماد زینک اکساید

فواید و خواص اعجاب انگیز پماد زینک اکساید

زینک اکساید؛ پمادی است برای رفع Burns سوختگی اما در عین ناباوری در ادامه این مطلب مفید خواص بسیار جالب زیبایی این پماد ارزان قیمت و دردسترس را بدانید. لزوما بسیاری از افراد خوب بودن یک کرم یا پماد را بر اساس قیمت آن ارزیابی می کنند و مورد استفاده قرار می دهند که این اشتباه بزرگی است. در ادامه و شناخت Benefits of Zinc فواید زینک با بخش زیبایی و سلامت پوست پورتال جامع نازوب همراه باشید.

 

فواید و خواص اعجاب انگیز پماد زینک اکساید

زینک اکساید موضعی (برای پوست) برای درمان سوختگی های خفیف، قرمزی، سوزش پوست، یا دیگر حساسیت های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. زینک اکساید معمولا برای مشکلاتی مثل خارش(Itching)، سوزش و دیگر ناراحتی های مقعد نیز که بر اثر بواسیر یا مشکلات روده به وجود آمده است، نیز استفاده می شود. در این بخش از خواص بسیار عالی زینک اوکساید برای شما جمع آوری شده است لطفا با ما همراه باشید

پماد زینک چگونه استفاده می شود؟

• این پماد فقط برای روی پوست استفاده میشود.

• از استعمال پماد در زخم های باز و چشم ها خودداری کنید.

• اگر این پماد وارد چشم شما شد بلافاصله با مقدار فراوانی از اب ان را شست و شو دهید.

• اگر از اسپری زینک اکساید استفاده می کنید قبل از استفاده ان را به خوبی تکان دهید.

• این پماد فقط در عرض ۱۲ ساعت روی پوست باقی می ماند و اثر میکند.اگر شرایط شما طوری است که نمی توانید هر دوازده ساعت از پماد استفاده کنید، حتما پزشک خود را در میان بگذارید.

• مقدار کافی از پماد را روی موضع اسیب دیده استفاده کنید. اگر بیشتر از مقدار لازم استفاده کنید و پماد روی پوست بماند،جذب نمی شود.

• برای درمان پوست هایی که بریده است، زخم های سوختگی جزئی یا سایر سوزش های پوستی، داروها را اغلب به صورت مورد نیاز مصرف کنید. یک لایه نازکی را به قسمت آسیب دیده اعمال کنید و به آرامی مالش دهید.

• برای درمان بثورات پوشک، هر بار که پوشک را تعویض می کنید، زینک اکساید استفاده کنید. مهم است که دارو را در هنگام خواب یا هر زمان که تعویض پوشک انجام می شود، استفاده شود.

درمان و پیشگیری از جوش صورت

کرم زینک اکسید می تواند به طور مستقیم بر روی بیماری جوش صورت به کار برده شود. خواص ضدباکتریایی(Antibacterial) آن باعث کشتن باکتری ها شده و خواص ضد التهابی آن ها باعث پایین آوردن التهاب پوست می گردد؛ بنابراین باعث کاهش جوش می گردد. این ماده برای پیشگیری از جوش صورت نیز مفید است.

این کرم چربی های بیش از حد سطح پوست که تمایل به نفوذ در Pores منافذ پوست و ایجاد جوش دارند را جذب می کند. کسانی که پوست آن ها مستعد آکنه است و یا این که مدتی است از این مشکل رنج می برند، باید از این کرم به طور منظم به منظور درمان جوش موجود و جلوگیری از فوارن بیشتر آن استفاده کنند.

درمان بثورات ناشی از بستن پوشک

کرم زینک اکسید برای درمان بثورات پوشک بسیار موثر است. اکسید روی یک ماده شیمیایی قوی بوده و می تواند به صورت امن بر روی پوست ظریف نوزادان بدون ترس از هر گونه واکنش خشن پوستی مورد استفاده قرار گیرد. نوزادان کوچک به دلیل رطوبت به دام افتاده در داخل پوشک که یک محیط پرورش ایده آل برای رشد کنترل نشده ی باکتری ها است، به بیماری بثورات پوشک دچار می شوند.

در نتیجه، پوست تحریک و ملتهب شده و بثورات پوشک ایجاد شده که باعث ناراحتی نوزادان می گردد. کرم یک مانع بر روی سطح پوست ایجاد کرده و اجازه نمی دهد که محرک های پوستی با پوست تماس پیدا کنند؛ بنابراین باعث محافظت از پوست در مقابل آسیب بیشتر شده و بهبود سریع تر جوش ها تضمین می گردد.

حفاظت از آفتاب

اشعه ماوراء بنفش خورشید تاثیر مخربی بر سطح پوست می گذارد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض خورشید منجر به آفتاب سوختگی، پیری زودرس پوست، چین و چروک و مشکلات دیگر می گردد. چنین خساراتی می تواند به کمک کرم زینک اکسید پیشگیری گردد. آیا واقعا به عنوان ضد آفتاب عمل می کند؟

هنگامی که شما این کرم را بر روی پوست اعمال می کنید، جذب پوست نمی گردد، بلکه بر روی سطح پوست به شکل یک سد محافظتی عمل کرده که می تواند مانع از نفوذ اشعه ی ماوراء بنفش آفتاب به پوست گردد. شما می توانید از کرم زینک اکسید به عنوان یک ضدآفتاب برای نوزادان و کودکان کوچک نیز استفاده کنید.

مصارف دیگر استفاده از کرم زینک اکسید

ملاسما یک اختلال پوستی بوده که توسط لکه های قهوه ای تیره بر روی پوست صورت تشخیص داده می شود.

فواید پماد زینک اکسید

1- حفاظت از پوست در برابر اشعه ماورای بنفش (UV)

زینک اکسید، کم ضررترین ماده در کرم های ضد آفتاب است که از پوست در برابر اثرات مضر اشعه ماورای بنفش(Ultraviolet light) محافظت می کند. وقتی اشعه ماورای بنفش نور خورشید به پوست نفوذ می کند، بافت را تخریب می کند، سرعت پیرشدن پوست را افزایش می دهد و پوست را خشک می کند. همچنین خطر بروز سرطان پوست را افزایش می دهد. کرم های ضدآفتابی که دارای زینک اکسید هستند، از نفوذ اشعه ماورای بنفش به پوست و تخریب سلولی آن جلوگیری می کنند.

2- درمان آسیب های پوستی

زینک اکسید اثرات درمانی نیز روی پوست دارد و باعث بهبود زخم می شود. همچنین مشکلات ناشی از آفتاب سوختگی و خشکی پوست skin dryness را کم می کند.تحقیقات نشان داده است زخم های پوستی در کسانی که دچار کمبود روی هستند، دیرتر بهبود می یابند. وقتی پماد زینک اکسید روی محل زخم مالیده می شود، باعث می گردد بدن دارای مقدار زیادی روی گردد که برای ترمیم سلول های پوستی لازم است. همچنین این پماد زخم را مرطوب و تمیز نگه می دارد.

3- اثرات قابض روی پوست

پماد زینک اکسید مانع تشکیل چربی اضافی روی پوست می شود (چربی اضافی پوست را برطرف می کند). همچنین پوست را سفت می کند. این پماد بعضی اوقات برای درمان آکنه (جوش) به کار می رود.زینک اکسید ایجاد لکه های پوستی، التهاب پوست و تعداد و شدت آکنه را کاهش می دهد.

4- بهبود التهاب پوستی

پماد ینک اکسید همچنین برای درمان ادرار سوختگی در کودکان (سوختگی پوست کودک در پوشک)، اگزما(Eczema)، بریدگی و سوختگی پوست مفید است.

 

بهترین کرم رفع چروک؛ خواص و اثر وازلین و پماد آ+د بر پوست

شگردهای مؤثر وعالی برای خوشبو کردن واژن

بهترین راه بزرگ و کلفت کردن آلت تناسلی مردان

حکم رابطه جنسی آنال یا مقعدی در قائدگی | رابطه از پشت

 

The amazing benefits and properties of zinc oxide ointment


برچسبها:

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته