شناسایی فوری شخصیت از روی چهره/ چهره خوانی

شناسایی فوری شخصیت از روی چهره/ چهره خوانی

چهره خوانی یکی از مهم ترین راه های شناخت افراد است که تخصص خاص و حرفه ای خود را می طلبد. برخی افراد هستند قدرت گیرایی ذهنی آنها و تشخیص چهره ی افراد را خیلی سریع انجام میدهند و از روی چهره فرد را آنالیز می کنند! این یک واقعیت است شخصیت شناسی افراد از روی چهره ثابت شده و کاملا صحیح است. درادامه این بخش جذاب با چهره خوانی اطرافیان آنها را بیشتر از خودشان بشناسید!!

 

شخصیت شناسی افراد از روی چهره

جالب است که بدانید میتوانید از روی چهره شخص تا حدودی پی به ویژگی های شخصیتی وی ببرید. در این بخش نازوب برای شما عزیزان شخصیت شناسی(Character recognition) از روی چهره را بیان کرده است. امیدوارم از خواندن این مطالب لذت ببرید.

شخصیت شناسی چهره گرد

آنها چهره های نسبتا چاق و لپ های گوشتی دارند و به چهره آبی مشهورند.
افرادی که دارای چنین چهره ای هستند، افراد منعطف و سازگاری به شمار می آیند. آنها توانایی زیادی برای بدست آوردن پول و قدرت دارند و در عین حال افرادی هستند که به خوبی شرایط و دیگران را درک می کنند. اشخاصی با صورت گرد هنرمندند، تفکر خلاق(creative) دارند و ایده هایشان دیگران را مجذوب خود می کند.

سخاوت با آنها عجین شده و برای آنان زندگی یک بازی بسیار لذت بخش است که دوست دارند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.
این افراد به مهربانی و حساسیت مشهورند. اگر شما به دنبال روابط عاشقانه طولانی و پایدار هستید، این افرادگزینه صحیحی هستند.

شخصیت شناسی چهره کشیده

افرادی که دارای صورت کشیده و لاغر هستند، عموما فیزیک بدنی خوبی نیز دارند. این نوع چهره به چهره چوبی معروف است.
این افراد تنهایی را به همنشینی با دیگران ترجیح می دهند و از بودن با خودشان لذت می برند. آنها افرادی جاه طلبند(Ambitious) و به دنبال موفقیت می گردند. چنین اشخاصی اهل عمل هستند، روشمند هستند و سخت کوشند. آنها دچار خودشیفتگی اند و در ایجاد روابط عاطفی ضعیف عمل می کنند.

شخصیت شناسی چهره های مثلثی

چهره مثلثی به چهره آتشین نیز معروف است. افرادی که دارای چهره مثلثی هستند دارای پیشانی بزرگ، گونه های برجسته و چانه کوچک هستند.
همانگونه که از اسم آتش پیداست این افراد می توانند سریعا عصبانی شوند اما در مقابل، می توانند تا حد بسیار زیادی به لحاظ فیزیکی قوی و شجاع باشند. این افراد اگرچه به نظر می آید که سریعا عصبانی می شوند اما در عین حال خلاقند و نوآوری دارند.

چنین افرادی به دوستانشان گوش می دهند و مهربانی و علاقه شان با دیگران بر اساس اعتمادیست که به آنها دارند. چنین افرادی سرد و غیر صمیمی به نظر می رسند اما گاهی این قضاوت درباره آنان اشتباه است. همچنین این اشخاص در زندگی روزانه، افراد خوش بینی به نظر نمی رسند.

شخصیت شناسی چهره مثلثی معکوس

چنین افرادی پیشانی بزرگی دارند که به سمت چانه مخروطی شکل می شود.
چنین افرادی خود ارزیاب هستند و ذهنی سریع دارند و از حافظه قدرتمندی بهره می برند. آنها جاه طلبند و به استقلال علاقه مندند. این اشخاص کمی سخت گیر هستند و صمیمیت و تعهد برای آنان بسیار ارزشمند است.

شخصیت شناسی چهره مربعی

چهره مربعی را چهره فولادی می دانند. چنین افرادی ظاهر قرینه ای دارند بدین معنا که همه جهت های صورت آنان تقریبا برابر با جهت رو به روست و به همین جهت به آنان چهره مربعی می گویند. در نگاه اول چهره آنها سخت و عبوس به نظر می رسد.

این افراد به نظر باهوش می آیند و ذهن تحلیلی و تعیین کننده ای دارند. صورت های فولادی نشانه رقابت پذیری، قاطعیت، مادی گرایی، قدرت و روحیه جنگجویانه است. افراد با چهره مربعی افرادی متعادل هستند و به شدت به دنبال موفقیت حرفه ای می باشند.

آنها افراد سازمان یافته ای هستند و از قدرت تصمیم گیریشان برای محافظت از خانواده بهره می گیرند. همچنین قدرت تصمیم گیری بالای آنان باعث می شود تا آنها بتوانند رهبران و مدیران خوبی نیز باشند.
این افراد حسادت و کمی خودکامگی را نیز در وجودشان دارند.

شخصیت شناسی چهره مستطیلی

چهره های مستطیلی مانند چهره های مربعی هستند با این تفاوت که کمی بزرگتر و کشیده ترند.
افرادی با صورت های مستطیلی باهوش، سخت کوش و فعالند. چنین اشخاصی بر روی خودشان نظارت و کنترل دارند و بسیار درونگرا هستند. این افراد کمی تمایل به خشونت دارند اما شدت خشونت آنها کمتر است. آنها عموما به سمت سیاست، ورزش و تجارت می روند. آنها افرادی نسبتا متعادل اند، در برخی موارد جاه طلبند، و گاهی غمگین و افسرده به نظر می رسند.

شخصیت شناسی چهره بیضی شکل

چهره این افراد نه گردند و نه گوشه دار، بلکه بیضی و معمولی اند. این چهره معمول ترین چهره بین انسان هاست.
چنین افرادی آرام و واقع گرایند. این افراد قابلیت حل نزاع ها را به کمک دیپلماسی دارند. آنها اگرچه در زمان های لازم بسیار محتاط عمل می کنند اما با افرادی که برایشان مهم هستند بسیار روابط خوبی دارند.

چنین اشخاصی متعادل، شیرین، و جذاب هستند. چهره های بیضی شکل عموما دیپلمات های قهاری می شوند. همچنین زنانی با این چهره معمولا هنرمندان قابلی هستند.
این افراد بسیار کم حرف هستند. همچنین آنها احساسات و عواطف خودرا پنهان می کنند و گاهی خطرناک می شوند اما به طور کلی آنچنان عصبی نیستند.

به لحاظ قدرت فیزیکی نیز این افراد ضعیف به نظر می رسند و کمی غیر فعالند.
آنها افراد و جهان اطرافشان را به عنوان یک مجموعه می بینند بنابراین قبل از هرگونه تصمیم گیری به خوبی فکر می کنند چرا که نگران این هستند که تصمیم گیریشان اشتباه باشد. چنین افرادی از مجموعه چیزهایی که نتوانند تغییرش دهند متنفرند مانند: عقاید سخت، نظرات قاطع و تصمیم گیری هایی که امکان بازگشت ندارند!

شخصیت شناسی صورت های گوشه دار

منظور از صورت های گوشه دار این است که شما دارای گونه های بسیار باریک هستید به صورتی که به یک مستطیل با عرض کوتاه نمایش داده می شوند.
این افراد مستقل و بسیار حساس بوده و قدرت انتخاب بالایی دارند. آنها کمی دمدمی مزاج هستند و قدرت تحلیلی دارند و علاقه مندند پیش از آن که اقدامی انجام دهند، گوش بسپارند.

در نگاه اول ممکن است آنها سرد به نظر برسند اما زمانی که اطرافیانشان را بشناسند با آنان گرم خواهند شد. آنها غرغرو و بدبین هستند و به راحتی مورد آزار قرار می گیرند. نگاه آنها به زندگی سخت، خطرناک و پیچیده است.

این افراد صداقت و خلوص بالایی دارند و در همه نقاط زندگی و به خصوص در روابط عاطفی به دنبال رابطه خاص، عمیق، شدید، قوی و پایدار هستند. آنها ترجیح می دهند با خودشان باشند تا این که اطرافشان را افرادی سطحی در بر گیرند.

شخصیت شناسی چهره قلبی شکل

منظور از چهره قلبی، یک پیشانی بزرگ است که بیشترین ارتفاع آن در بین شقیقه و جلوی موهای سر است. افراد دارای این چهره گونه های برجسته و لب های معمولی و یا کوچکی دارند. چهره آنها به گونه ایست که در آن از پیشانی تا چانه به صورت مخروطی پایین می آید و چانه ای کوچک دارند.

افرادی با این چهره ویژگی های شخصیتی دارند که از جمله آن می توان به تیزهوشی بالا اشاره کرد. این افراد جاه طلب در عین واقع گرا، دمدمی مزاج و در عین حال خجالتی هستند.

شخصیت شناسی چهره لوزی شکل

منظور از چهره لوزی، گونه های برجسته ای هستند که بزرگتر از پیشانی نشان داده می شوند. دماغ معمولی، دهان کوچک و یا عادی و نیز چانه کوچکی دارند.
افرادی با صورت لوزی شکل مقتدر، با اعتماد به نفس بالا و در عین حال جذابند. آنها عموما غیر قابل پیش بینی اند و کمال گرا به نظر می آیند. این افراد بسیار حساسند و حساسیتشان را با بداخلاقی نشان می دهند. لوزی ها ویژگی هایی مشابه فلز و یا آتش دارند.

شخصیت شناسی چهره های ذوزنقه ای

این ویژگی های شخصیتی مربوط به کسانی است که پیشانی کوچک، فک بزرگ، دماغ بزرگ و دهان کوچک و یا معمولی را دارا هستند.

این افراد بسیار حسی، قدرتمند، به لحاظ فیزیکی قوی بوده و دارای غریزه بالایی هستند. آنها افراد تحکم کننده ای هستند و می توانند شرایط را به خوبی کنترل کنند. این چهره از جمله نادر ترین چهره هاست.

بررسی شکل پیشانی

پیشانی صاف: کسانیکه که دارای خطوط در پیشانی نیستـنـد افـرادی اندیشمند و همیشه در حال تفکر می باشند و در تصمیم گیریها سریع و منطقی عمل می نمایند.

پیشانی چروکیده: وجود خطوط در سطح پیشانی نشان می دهد که ایـن افراد به سرعت هیجان زده و احساساتی شده و سریع آشفته و پریشان حال می گردند.

بررسی فرم چشم ها

رمانها، داستانها و اشعار بسیار زیادی در مورد چشم و ارتباط آن با خصوصیات روحی و روانی انسان نوشته شده است ؛ چشمها هیچ گاه دروغ نمی گویند و بیانگر احساس درونی و واقعی ما می باشند.

اضطراب(Anxiety): اگر بین عنبیه و پـلک پـایینی هـر دو چشم مـقداری سفیدی وجود داشت، آن شخص انسانی مضطرب و نگران است.

تندخویی: اگر بالای عنبـیه بخشی سفید رنگ وجود داشت علاوه بر استرس نشان گر تندخویی و پرخاشگری در فرد است.

روان پریشی: چنـانچه دور تا دور عنبیه را سفیدی فرا گرفته باشد و چسم در وسط قرار گیرد نشانگر عدم تعادل و پایداری روحی و روانی فرد خواهد بود.

شادی: وجـود خـطوط کـوچـک در خـارج از چـشم ها حاکی از خنده رویی و شاد بودن فرد می باشد.

بررسی شکل ابروها

ابرو صاف: صافی و مستقیمی ابروها نشانگر اندیشه ، تفکر و ایده گرایی فرد می باشد.

ابرو کمانی: افرادی که دارای ابروهای خمیده و کمانی هسـتند از حـکایـت ها و داسـتـانـهـای واقعی لذت می برند و افرادی مهربانند.

ابرو باریک: اینگونه افراد معمولا دارای اعتماد به نفس اندکی می باشند بخصوص اگر ابـروی آنها بجز باریکی، بالا و گرد نیز باشد.

ابرو پیوسته: پیوستگی ابروها نشانگر این است که فرد دائما در حال تفکر و اندیشـه بـوده و ایده های جالبی در سر دارد.

بررسی پلک ها، پشت چشم

پشت چشم یا پلک کوچک: اگر فاصـله بـین بالای پلک و مژه کم باشد بیانگر اسـتقلال فرد می باشد و اینکه آن فرد حتی ممکن است بصورت ارادی خودش را به دیگران نزدیک نکند.

پشت چشم یا پلک بلند: بلند بودن پلک دلالت بر وابستگی شدید فرد به دیگران و نزدیکان دارد.

بررسی فرم بینی

بینی کوچک: گفته می شود اشـخاصی که بـیـنی کـوچـک دارنـد ذاتـا افـرادی ضعیف و اغلب غیرقابل اتکاء بوده و در تصمیم هایشان استوار و ثابت قدم نمی باشند.

بینی بزرگ: بزرگی بینی نشانه ابتکار و عزم و اراده می باشد و یک شـخصـیت استوار و قـوی که اثرش را در همه جا برجای خواهد گذاشت.

بینی تیز: تیز بودن نوک بینی نشانگر این است که فرد خود را مقید به رعـایـت آداب و رسـوم ندانسته و با اطرافیان براحتی برخورد می کند؛ ایـنگونه افراد خـود را بـاور داشـتـه و بی باکانه و متهورانه خود را به دیگران نزدیک می کنند.

بینی عقابی: خودخواهی، دودلی و حساس بودن از جمله ویژگی های کسانی است که دارای چنین بینی می باشند.

بررسی فرم گوش ها

گوش کوچک: کوچکی گوش نشانه تزلزل و احساس نا امنـی در افـراد اسـت، هر چند اینگونه افراد میدانند که چه می خواهند و معمولا سخت کوش و کاری هستند.

گوش بزرگ و دراز: این قبیل افراد معمـولا انـعـطاف پـذیـر نـبـوده و به سـختی آرام و بی خیال می شوند.

گوش پرمو: افرادی که دارای گوشهایی پرمو هـستند مـعـمـولا وسـواسـی و نـکـته بین بوده و وقت زیادی را برای چیزهای بی اهمیت تلف می کنند.

بررسی فرم گونه ها

گونه برجسته: برجسـتـگی گـونه نشـانگر قـدرت، انـرژی و اعـتماد بنفس است و کسانی که دارای گـونه بـرجسته اند تمایل بیشتری برای پذیرفتن اشتباهات دیگران دارند.

گونه گود: علاوه بر جذابیت و زیبایی دلیلی بر خوش مشربی و سازگاری فرد می باشد.

بررسی فرم چانه و فک

فک چهارگوش: افـراد با فـک چـهار گـوش انـسانهای تـسخیر ناپذیر و سرکش می باشند و توانایی تبدیل رویاهایشان به واقعیت را دارند.

چانه برآمده: اینگونه افراد، اشـخاصی خودستـا بوده و تصـور می کنند هیچ چیزی جز خود آنها اهمیت ندارد و جز خودشان حرف کس دیگری را قبول نداشته و خود را عقل کل میدانند.

بررسی فرم لب ها

لب قلوه ای: لب های قلوه ای علاوه بر زیباتر نمودن صورت نشانه بخشش و گشاده دستی می باشد و معمولا اینگونه افراد تمایل دارند در مورد خودشان صحبت و گفتگو کنند.

لب نازک: نازک بودن لب بیانگر خویشتن گرایی ذاتی در اشخاص است و این افراد به نسبت دیگران احساسات کمتری از خود نشان می دهند.

لب بالایی نازک و لب پایینی قلوه ای: نشانه این است که فردی متـقـاعد کنـنـده و مـجاب کننده می باشد.

Immediate face recognition by face / face reading


برچسبها: ، ،

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته