فرشتگان

اشتباه مرگبار ایرانیان در شب که منجر به مرگ میشه+ پوزیشن های خواب

اشتباه مرگبار ایرانیان در شب که منجر به مرگ میشه+ پوزیشن های خواب

شیرین تر از یه خواب آرام و بدون استرس مگه داریم؟! خیلی دلم میخواد دغدغه و Stress استرس هیچ کاری رو نداشته باشم و یه خواب راحت داشته باشم واای چقدر خوب میشه! 😉😍

 

دوست نداشتم با این جمله این بخش بسیار مهم و خواندنی را شروع کنم ولی برای حفظ سلامتی گاهی باید یه سری نکته های منفی را شنید تا به اوج انرژی خوب و سلامتی برسیم!

خیلی از نزدیکان رو به شخصه شنیدم که شب تو یه جمع شاد و مفرح صبح دیگه از خواب بیدار نشدن و برای همیشه چشم از جهان فرو بستن روح همه شون قرین رحمت الهی

به راستی چرا این چنین است خیلی از افراد شب هنگام خواب شاد و سلامت اما صبح دگر بیداری آنها غیر ممکن است؟! در این بخش با یک کلیپ در بخش پایانی به مهم ترین عوامل این مرگ های خاموش دقت کنید و مواظب سلامتی خود و عزیزانتون باشید.

 

قبل از تماشای این کلیپ دیدنی و شنیدنی به بهترین پوزیشن خواب هم توجه کنید.

مزایا و معایب موقعیت های مختلف خوابیدن چیست و بهترین شکل بدن هنگام خواب کدام است؟

 

اشتباه مرگبار ایرانیان در شب که منجر به مرگ میشه+ پوزیشن های خواب

 

1. خوابیدن به پشت

به پشت خوابیدن در حالتی که ستون فقرات شما در یک خط صاف و مستفیم قرار گیرد و بطور کلی تراز بدن حفظ شود باعث می شود تا عضلات پشتی شما در حالت استراحت قرار گرفته و در این حالت احتمال اینکه شما با پشت درد بیدار شوید بسیار کم خواهد بود. اما اگر کمر درد دارید و یا باردار هستید این روش خوابیدن را باید فراموش کنید.

تا زمانی که بالش مناسب داشته باشید، خوابیدن روی پشت شما باعث می شود تا سر، گردن و ستون فقرات در حالت تراز قرار بگیرید و مجاری تنفسی شما در بهترین حالت خود باشد. اما یک بالش مناسب چه ویژگی-هایی دارد؟

اگر وقتی سر خود را بر روی بالش قرار می دهید؛ چانه ی شما به سمت پایین یا بالا خم می شود، این نشان می دهد که سر و گردن و ستون فقرات شما تحت فشار است و باید بالش خود را تغییر دهید. یک بالش مناسب باید چانه شما را کاملا در راستای بدن قرار دهد یا بعبارتی دیگر زاویه ی بین چانه و گردنتان 90 درجه باشد.

خوابیدن به پشت مزیت دیگری نیز دارد و آن هم اینکه به دلیل تحت فشار نبودن صورت، احتمال ایجاد چین و چروک ها کاهش پیدا می کند.

علاوه بر این اگر از برگشت اسید معده (ریفلاکس اسید) رنج می برید و هنگام بیدار شدن از ترش بودن دهان خود کلافه شده اید، به پشت خوابیدن می تواند تا حد زیادی این موضوع را برطرف کند.این نحوه خوابیدن برای افرادی که دچار آپنه تنفسی هنگام خواب هستند توصیه نمی شود.

2. خوابیدن به شکم

 

محققان بر این نظر هستند که این طرز خوابیدن یکی از بد‌ترین پوزیشن های خواب است. در این حالت بیشتر وزن در مرکز بدن متمرکز می شود؛ سر و گردن و ستون فقرات در بالا قرار می گیرند و ستون فقرات فشار زیادی را متحمل می شود. دور از انتظار نیست که شما در این موقعیت با درد شدیدی در سر و گردن از خواب بیدار شوید.

 

3. خوابیدن به پهلو

خمین زده می شود که بیش از ۵۰ % افراد تمایل به خوابیدن به پهلوی خود دارند. این نوع از موقعیت بدن هنگام خوابیدن بهترین حالتی است که برای افرادی که از درد مزمن کمر، افراد باردار و افرادی که از رفلاکس اسید معده رنج می برند، توصیه می شود. هنگامی که به پهلوی خود می خوابید، مجاری هوایی شما باز است، سر و گردن شما تراز شده و مری شما کمی بالا قرار می گیرد. همه این موارد فضایی را ایجاد می‌کند که ضمن اطمینان از راحتی، از خروپف، آپنه خواب و رفلاکس اسید جلوگیری می کند.

در حقیقت، یکی از اولین خطوط درمانی خروپف و موارد خفیف آپنه عادت کردن به Lying on your side خوابیدن به پهلو است. برخی افراد عادت به خوابیدن در حالت جنینی دارند به شکلی که زانو‌ها در آغوش گرفته می شود. این حالت نیز توصیه نمی شود، زیرا بالا آمدن زانو‌ها باعث ایجاد فشار مضاعف بر دیافراگم شده و تنفس را با مشکل مواجه می کند. اگر عادت به خوابیدن به این شکل دارید، زانو‌ها را تا حد ممکن به چانه نزدیک نکنید.

بهترین حالت خوابیدن برای زنان باردار

اگر باردار هستید، حتما توصیه می شود که به پهلوی خود بخوابید، اما اینکه به سمت پهلوی چپ یا راست می خوابید نیز بسیار اهمیت دارد. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که زنان باردار بهتر است به سمت پهلوی چپخود بخوابند، زیرا در این حالت از ایجاد فشار از طرف رحم به کبد جلوگیری کرده ضمن اینکه گردش خون به سمت جنین نیز در حالت بهتری جریان می یابد. علاوه بر این در اواخر بارداری که تنگی نفس دارید به پهلو خوابیدن به شما کمک بسیاری برای رفع این حالت می کند.

 

5 دلیلی که توصیه می شود به پهلوی چپ بخوابید!

 

اشتباه مرگبار ایرانیان در شب که منجر به مرگ میشه+ پوزیشن های خواب

 

1. خبری از سوزش سر دل نخواهد بود

تحقیقات متعددی نشان می دهد که خوابیدن به پهلوی چپ می تواند تا حد زیادی علائم و مشکلات ناشی از سوزش سر دل که گا‌ها در اثر خوردن یک وعده غذایی تند و یا بازگشت یا Gastric acid reflux ریفلاکس اسید معده رخ می دهد را کاهش دهد. این در حالیست که خوابیدن به پهلوی راست این وضعیت را بدتر می کند.

 

2.  از شر خروپف راحت می شوید

گوش دادن شبانه به صدای خروپف فردی که با وی هم اتاق هستید اصلا موضوع خوشایندی نیست! خوابیدن به پهلو تا حد زیادی وضعیت را بهبود می بخشد. این حالت خوابیدن بخصوص برای افرادی که از انسداد تنفسی رنج می برند توصیه می شود.

 

3.  به سلامت سیستم گوارشی کمک می کند

یکی دیگر از مهم‌ترین فواید خوابیدن به پهلوی چپ می تواند کمک موثر آن در بهبود سلامت سیستم گوارشی و هضم راحت‌تر مواد غذایی موجود در روده باشد.

طبق پژوهش‌های صورت گرفته، خوابیدن به سمت چپ بدن، و کمک آن به نیروی گرانش موادی که باید مسیر خود را از روده کوچک به سمت روده بزرگ طی کنند باعث هضم سریع تر و راخت تر آن ها می شود.

 

4.  سلامت قلب و سیستم لنفاوی شما تضمین می شود

قلب مهم ترین ارگان در بدن ماست؛ و جالب است بدانید که موقعیت شما هنگام خواب نقش بسزایی می تواند در سلامت عمومی قلب شما ایفا کند.

سرتاسر بدن ما از رگ ها و گره های لنفاوی پوشیده شده است. این ارگان های ایمنی اصلی ترین نقش را در مبارزه با پاتوژن ها و میکروب هایی که به بدن راه پیدا کرده اند بازی می کند. گره های لنفاوی جایی است که این مواد بیگانه شناسایی می شوند و رویکرد ایمنی بدن در مقابل آن ها شکل می گیرد.

بهتر است بدانید که این تشکیلات لنفاوی در سراسر بدن و بصورت غالب در سمت چپ بدن تمرکز پیدا کرده اند و خوابیدن به سمت چپ می تواند به آن ها فرصت بیشتری برای فیلتراسیون و از بین بردن مواد بیگانه بدهد و سیستم ایمنی شما را در حالت آماده باش نگاه دارد.

خوابیدن به سمت چپ بدن گردش سیستم مایع لنفاوی به سمت قلب را تسهیل می کند و بار سنگینی را از روی دوش قلب هنگامی که شما خواب هستید بر می دارد!

 

5. گردش خون بهتری خواهید داشت

یکی دیگر از مزایای این حالت از خوابیدن بهبود جریان خون در بدن شما است. طبق گزارشات افرادی که دچار واریس هستند در صورتی که به سمت چپ بدن بخوابند گردش خون بهتری خواهند داشت. بزرگترین سیاهرگ بدن (Vena Cava) که حجم زیادی از خون را به سمت قلب می برد در سمت راست بدن قرار دارد و خوابیدن به سمت راست فشار مضاعفی را به آن وارد می کند.


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
laghari
بیوگرافی هنرمندان