فرشتگان

علت درگذشت غم انگیز فتحعلی اویسی + تصاویر زمان خاکسپاری

علت درگذشت غم انگیز فتحعلی اویسی + تصاویر زمان خاکسپاری

درگذشت غم انگیز فتحعلی اویسی + تصاویر زمان خاکسپاری

فوت غم انگیز و تاسف آور بازیگر پیشکسوت سینما و تلوزیون چهره ای بس شاد و خندان در دل خاک آرمید.

این هنرمند و چهره شناخته شده به دلیل سکته مغزی چند روزی در بیمارستان به سر می برد و پس از به کما رفتن شب گذشته درگذشت.

فتحعلی اویسی متولد 21 دی 1324 بازیگر، کارگردان و خواننده اهل ایران بود. او فارغ‌التحصیل کارگردانی و بازیگری سینما از دانشگاه ایالتی تگزاس در سال 1353 بود. وی در همان سال به ایران بازگشت و آغازِ فعالیت سینمایی‌اش، بازی در فیلم قدغن از علیرضا داوودنژاد در سال 1357 بود.

حمیدخواجه نژاد در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون گفت: متاسفانه با خبر شدیم فتحعلی اویسی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون صبح امروز-سه شنبه 13 مهرماه- جان به جان آفرین تسلیم کرده است.

 

علت درگذشت غم انگیز فتحعلی اویسی + تصاویر زمان خاکسپاری

 

وی ادامه داد: ایشان یک هفته در بیمارستان بستری و در کما به سر می بردند و حالا طبق برنامه ریزی خانواده مرحوم اویسی، فردا چهارشنبه 14 مهرماه، مراسم تشییع پیکر این هنرمند در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد.

به گزارش نازوب، اویسی از مدتی پیش در بیمارستان بستری و به کما رفته بود.

 

علت درگذشت غم انگیز فتحعلی اویسی + تصاویر زمان خاکسپاری

 

فتحعلی اویسی بازیگر و کارگردان در مجموعه های تلویزیونی «بدون‌شرح»، «شهر قشنگ»، «کمربندها را ببندیم»، «دارا و ندار»، «زیرزمین»، «باغچه مینو» و … به ایفای نقش پرداخته بود.

او پس از اتمام تحصیل عضو سیمای جمهوری اسلامی ایران شد و در دهه ۱۳۶۰ در فیلم‌های بسیاری بازی کرد و چند فیلم را هم کارگردانی کرد. اویسی در اوایل دهه هفتاد دوباره به کارگردانی روی آورد و سومین فیلم بلندش «مریم و میتیل» را ساخت که فیلم موفقی بود. فتحعلی اویسی در نیمه دوم دهه هفتاد در تلویزیون بسیار فعال بود.

 

علت درگذشت غم انگیز فتحعلی اویسی + تصاویر زمان خاکسپاری

 

در سینما هم بازی ماندگار او در فیلم‌های «ناخدا خورشید» (ناصر تقوایی، 1365)، «سرب» (مسعود کیمیایی، 1367)، «هی جو» (منوچهر عسگری نسب، 1367)، «بانو» (داریوش مهرجویی، 1370)، «جهان پهلوان تختی» (علی حاتمی و بهروز افخمی، 376) و «مومیایی 3» (محمدرضا هنرمند، 1378) در یادها مانده‌است.

روحش شاد یادش گرامی.

بازیگری که بسیاری از ما خاطرات خوبی از نقش های بسیار جذابش در ذهنمان حک کردیم. چقدر غم انگیز و چه روزهایی که چه عزیزانی را از دست دادیم. مسیری که روزی خودمان باید طی کنیم!.برچسبها:

جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
laghari
بیوگرافی هنرمندان