خدا

اقدام جالب زن 100 ساله برای دختران + عکس

اقدام جالب زن 100 ساله برای دختران + عکس

 

 این پیرزن 99 ساله در اقدامی انسان دوستانه برای دختران نیازمند پیراهن دخترانه با کیفیت بالا می دوزد او می گوید با دوخت این لباس ها برای این دختران دوست دارد آن ها هم احساس غرور کنند.

 

یک پیرزن 99 ساله آمریکایی تصمیم گرفت تا روز تولد صدسالگی اش 1000 لباس برای دختران نیازمند آفریقایی بدوزد. او سه سال است که برای این موضوع تلاش می‌کند و تا به حال دختران آفریقایی زیادی را خوشحال کرده است. «لیلیان وبر» خیاط آمریکایی است که در شهر آیوا آمریکا زندگی می‌کند. خانم وبر تا کنون 840 پیراهن دخترانه دوخته است و آن ها را در اختیار یک موسسه غیرانتفاعی قرار داده تا به‌دست دختران نیازمند آفریقایی برسد.

خانم وبر امیدوار است تا قبل از 6 مه 2015 که 100 ساله می‌شود بتواند 1000 لباس آماده کند. او در مصاحبه هایش گفته است که توانایی این را دارد که روزی 2 لباس را بدوزد. اما از آنجایی که دوست دارد لباس‌ها با حساسیت و دقت بیشتر دوخته شود به دوختن یک لباس در روز بسنده می‌کند. چون دوست دارد دخترانی که این لباس ها را می‌پوشند احساس غرور کنند. این خیاط خوش قلب هر روز صبح دوختن لباس جدید را آغاز می کند. ظهر استراحت کوتاهی می کند و تا بعد از ظهر لباس را تمام می کند و به دخترش می دهد تا لباس ها را در اختیار موسسه قرار دهد تا آنها برای دختران آفریقایی فرستاده شود.

اقدام جالب زن 100 ساله برای دختران + عکس

خانم وبر هیچ گاه از تلاشش خسته نشده و گفته است اگر تعداد لباس ها به هزار هم برسد بازهم به تلاشش ادامه خواهد داد و لباس های بیشتری خواهد دوخت و این در حال حاضر تنها چیزی است که می خواهد انجام دهد. موسسه غیر انتفاعی «لباس کوچک برای آفریقا» (Little Dresses for Africa) در سال 2008 تاسیس شد. این موسسه تاکنون حدود 2.5 میلیون لباس از 50 ایالت آمریکایی به علاوه انگلستان، کانادا، مکزیک و استرالیا از طریق وب سایت خود در میشیگان جمع آوری کرده است.

«راشل اونیل» موسس این انجمن در مصاحبه با دیلی میل گفته است که دوست دارد بعضی از لباس های خانم وبر را خودش مستقیما به دختران نیازمند مالاویایی بدهد. این کار قرار است 18 سپتامبر انجام شود.
این موسسه غیر انتفاعی تاکنون توانسته است به 47 کشور آفریقایی لباس بفرستد و لباس های خانم وبر از محبوب‌ترین لباس های این موسسه است.

اقدام جالب زن 100 ساله برای دختران + عکس


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
بیوگرافی هنرمندان