رابطه جالب خوش بینی با طول عمر در خانم ها

مجموعه : زنان و زایمان
رابطه جالب خوش بینی با طول عمر در خانم ها
ناز وب، محققان  آمریکایی دریافتند که خطر بیماری قلبی و مرگ زودرس در زنانی که خوشبین هستند به مراتب کمتر است.این مطالعه یافته‌های یک گروه از پژوهشگران هلندی را منعکس میکند که نشان میداد خوشبینی باعث کاهش خطر بیماری قلبی در مردان میشود.

مطالعه تازه روی تقریبا 100 هزار زن که نتایج آن در نشریه علمی "سیرکیولیشن" منتشر شده دریافت که افراد بدبین از فشار خون و کلسترول بالاتر رنج می‌برند اما حتی پس از احتساب این عوامل خطرزا نیز طرز نگرش افراد به تنهایی کافی بود تا خطراتی که متوجه سلامتی آن‌ها است تغییر کند.

بررسی وضعیت زنان طی یک دوره هشت ساله نشان داد: خطر ابتلا به بیماری قلبی 9 درصد و خطر مرگ در اثر همه عوامل 14 درصد در زنان خوشبین کمتر است و در مقایسه، احتمال مرگ به دلایل مختلف در همان دوره زمانی در زنان بدبین که افکار خصومت‌آمیزی نسبت به دیگران داشتند یا در مجموع به دیگران بی‌اعتماد بودند، 16 درصد بالاتر بود.

افراد خوشبین با ناملایمات‌ بهتر کنار می‌آیند و برای مثال ممکن است وقتی مریض میشوند بهتر از خود مراقبت میکنند ؛ در این مطالعه، زنان خوشبین بیشتر ورزش می‌کردند و از همتایان بدبین خود لاغرتر بودند.

دکتر هیلاری تیندل، سرپرست تحقیقات و استادیار علوم پزشکی در دانشگاه پیتزبورگ، گفت: اکثر شواهد حاکی از این است که داشتن دید منفی در زندگی اگر طولانی و شدید باشد برای سلامتی خطرناک است.

احساسات خصمانه میتواند باعث آزاد شدن مواد شیمیایی خاصی در بدن شود که ممکن است خطر بیماری قلبی را افزایش دهد.نگرش خوشبینانه یا کینه‌توزانه می‌تواند به رفتارهایی مانند سیگار کشیدن یا رژیم غذایی بد مربوط باشد که اینها نیز بر سلامت قلب اثر م‌گذارد.


 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته