عضویت در کانال تلگرام

اولین دختر برای سفر به کره مریخ آماده می شود + عکس

مجموعه : اخبار
اولین دختر برای سفر به کره مریخ آماده می شود + عکس

دختر نوجوان و 13 ساله ای که تصمیم دارد نخستین کسی باشد که پا به کره مریخ این سیاره سرخ و پر از رمز و راز بگذارد. تصویر این دختر و جزئیات آماده شدن او را در بخش زیر بخوانید و مشاهده  کنید.

 

«به گزارش نازوب آلیسا کارسون» دختر 13 ساله اهل لوئیزیانا در حال گذارندن دوره آموزشی در ناسا برای آمادگی سفر به مریخ است.

 

سفر به سیاره سرخ برای این دختر نوجوان چیزی بیش از یک رویای دور و دراز است؛ وی قصد دارد بعنوان نخستین انسان قدم بر سطح سیاره سرخ بگذارد.

 

«آلیسا کارسون» تنها فردی است که موفق به حضور در تمامی سه اردوی فضایی ناسا شده است.

 

اولین دختر برای سفر به کره مریخ آماده می شود + عکس

ناسا نیز توجه ویژه‌ای به آلیسای 13 ساله داشته و دوره‌های آموزشی خاصی برای وی ترتیب داده است که طی 9 سال، این دختر نوجوان را برای فضانورد شدن آماده می‌کند.

 

«پل فورمان»، سخنگوی ناسا تأکید کرد: «آلیسا» دوره‌های آموزشی و تمرینات را به خوبی طی می‌کند و انتظار می‌رود که در آینده نزدیک به یک فضانورد واقعی تبدیل شود.

 

یادگیری علوم فضایی در کنار دوره‌های زبان اسپانیایی، فرانسوی و چینی بخش دیگری از آموزش‌هایی است که برای نخستین مسافر احتمالی مریخ در نظر گرفته شده است.

 

«آلیسا» از فضانورد شدن بعنوان نخستین اولویت شغلی خود از ابتدا سخن گفته و خاطرنشان می‌کند: دوست دارم به مریخ سفر کنم؛ این سیاره جایی است که تاکنون پای هیچ انسانی به آن نرسیده است.

منبع: isna.ir

 


عضویت در کانال تلگرام

پربازدید ترین مطالب نازوب
Xبستن تبلیغات
X