دنیای  بازیگران و چهره های ایرانی

دنیای دانستنی ها

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

مجموعه : اخبار
معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

در این بخش جذاب با گران قیمت ترین خودروهای جهان آشنا می شوید.

 

خرید خودرو فرایند پیچیده ای نیست. به یک نمایشگاه خودرو مراجعه می کنید، خودرو مورد نظر خود را انتخاب کرده و با پرداخت قیمت آن را خریداری می کنید. اما داستان خودروهایی که در این مطلب معرفی می کنیم اندکی متفاوت است. برخی از خودروهای تولید شده در جهان شاهکارهای مهندسی محسوب می شوند و حتی به واسطه تولید محدود می توان آنها را گنجینه های فرهنگی در نظر گرفت. در ادامه با ما همراه باشید زیرا برخی از گران قیمت‌ترین و خاص‌ترین خودروهای جهان را معرفی می کنیم.

 

مک لارن P1 – قیمت: 1.1 میلیون دلار

 

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

مک لارن P1 میراث‌دار خودرو افسانه ای مک لارن F1، نخستین خودرو تولید سری که به سرعت 370 کیلومتر بر ساعت دست یافت، محسوب می شود. قلب تپنده این خودرو که در تولید آن از حجم انبوهی فیبرکربن استفاده شده یک پیشرانه 3.8 لیتری توئین توربو هشت سیلندر خورجینی است که به همراه یک پیشرانه الکتریکی تولید 903 اسب بخار نیرو و 664 پوندفوت گشتاور را امکان پذیر می کند. بیشینه سرعت مک لارن P1 به 349 کیلومتر بر ساعت محدود شده است. شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت و صفر تا 293 کیلومتر بر ساعت مک لارن P1 به ترتیب برابر با کمتر از سه ثانیه و 16.5 ثانیه است. تنها 375 دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد.

 

هنسی ونوم GT – قیمت 1.1 میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

هنسی ونوم GT با دستیابی به سرعت 436 کیلومتر بر ساعت سریع‌ترین خودرو جهان محسوب می شود. پیشرانه هفت لیتری توئین توربو هشت سیلندر خورجینی این خودرو توانایی تولید 1,500 اسب بخار نیرو را دارد و تنها طی دو ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می رساند. بنابر ادعای شرکت هنسی خودرو ونوم GT توانایی دستیابی به بیشنه سرعت 462 کیلومتر بر ساعت را دارد.

 

زنوو ST1 – قیمت : 1.2 میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

زنوو ST1 محصولی از کشور دانمارک است که از پیشرانه هفت لیتری هشت سیلندر خورجینی سود می برد. تنها طی سه ثانیه سرعت این خودرو از صفر به صد کیلومتر بر ساعت رسیده و در نهایت بیشینه سرعت 375 کیلومتر بر ساعت را کسب می کند.

 

فراری لافراری – قیمت 1.3 میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

لافراری به پیشرانه 12 سیلندر بنزینی مجهز شده که توانایی تولید 789 اسب بخار نیرو را دارد اما در کنار آن یک پیشرانه الکتریکی نیز به کار گرفته شده تا نیروی خروجی لافراری برابر با 950 اسب بخار باشد. لافراری در کمتر از هفت ثانیه به سرعت 193 کیلومتر بر ساعت می رسد و تنها 499 دستگاه از آن ساخته خواهد شد.

 

پاگانی وایرا – قیمت: 1.3 میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

پاگانی وایرا سوپر اسپرت دیگری از ایتالیا که طراحی ظاهری و عملکرد آن هر راننده ای را مجذوب خود می کند. این خودرو به پیشرانه شش لیتری 12 سیلندر خورجینی AMG با دو توربو شارژر مجهز شده که امکان دستیابی به بیشینه سرعت 370 کیلومتر بر ساعت را فراهم کرده و 740 پوندفوت گشتاور تولید می کند. درهای گالوینگ و طراحی داخلی فضایی از ویژگی های منحصر به فرد پاگانی وایرا هستند.

 

کونیخزگ وان:1 – قیمت: 2 میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

پیشرانه این خودرو 1,340 کیلوگرمی توانایی تولید 1,340 اسب بخار نیرو را دارد و در کمتر از 20 ثانیه سرعت خود را از صفر به 405 کیلومتر بر ساعت می رساند. بنابر ادعای شرکت سازنده، کونیخزگ وان:1 پتانسیل دستیابی به بیشینه سرعت 439 کیلومتر بر ساعت یا بیشتر را دارد.

 

فراری F60 آمریکا – قیمت 3.2 میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

فراری F60 آمریکا به مناسب شصتمین سالگرد حضور فراری در آمریکا معرفی شد و یکی از منحصر به فردترین فراری های رودستر تولید شده تاکنون محسوب می شود. فراری F60 آمریکا بر پایه فراری F12 برلینتا شکل گرفته و سقف آن در سرعت 120 کیلومتر بر ساعت نیز قابلیت جمع شدن دارد. پیشرانه 12 سیلندر این خودرو توانایی تولید 740 اسب بخار نیرو را دارد و تنها طی 3.1 ثانیه سرعت خودرو را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می رساند. بیشینه سرعت فراری F60 آمریکا برابر با 321 کیلومتر بر ساعت است. تنها 10 دستگاه از این خودرو تولید شده است.

 

منصوری ویور: بوگاتی ویرون – قیمت: 3.4 میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

بوگاتی ویرون به خودی خود یکی از خاص‌ترین خودروهای حال حاضر جهان محسوب می شود. اما شرکت منصوری با ارتقا خودرو بوگاتی ویرون هرچه بیشتر بر این ویژگی می افزاید. منصوری ویور بر پایه مدل گرند اسپرت ویتس رودستر شکل گرفته است. پیشرانه 16 سیلندر آن توانایی تولید 1,200 اسب بخار نیرو را دارد. در ساخت این خودرو حجم انبوهی از فیبر کربن به کار گرفته شده است. بی تردید، منصوری ویور یک اثر هنری محسوب می شود.

 

دبلیو موتورز لیکان هایپراسپرت – قیمت: 3.4 میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

بر خلاف نام های شناخته شده این فهرست، لیکان هایپراسپرت محصول یک شرکت لبنانی است. پیشرانه شش سیلندر خورجینی توربوشارژدار سرعت خودرو را تنها طی 2.7 ثانیه از صفر به صد کیلومتر بر ساعت رسانده و توانایی دستیابی به بیشینه سرعت 394 کیلومتر بر ساعت را دارد.

 

لامبورگینی وننو – قیمت: 4 میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

وننو به مناسب پنجاهمین سالگرد فعالیت لامبورگینی معرفی شد و اگرچه یکی از زیباترین ابرخودروهای جهان محسوب نمی شود اما یکی از جذاب‌ترین آنها است. وننو در زبان اسپانیایی به معنای “زهر” است. لامبورگینی وننو به پیشرانه 12 سیلندر خورجینی تنفس طبیعی که توانایی تولید 750 اسب بخار نیرو را دارد مجهز شده که تنها طی 2.8 ثانیه سرعت خودرو را از صفر به صد کیلومتر بر ساعت می رساند. نسخه کانورتیبل وننو توانایی دستیابی به بیشینه سرعت 354 کیلومتر بر ساعت را دارد. از نسخه هارد تاپ این شاهکار ایتالیایی تنها سه دستگاه و از نسخه رودستر نه دستگاه ساخته می شود.

 

مک لارن P1 GTR – قیمت: 3.3 میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

اگر فکر می کنید قدرت 903 اسب بخاری مک لارن P1 برای تامین نیازهای شما کافی نیست می توانید با انتخاب مک لارن P1 GTR که توانایی تولید 986 اسب بخار نیرو را دارد این مساله را جبران کنید. این خودرو برای رقابت با ابرخودروهایی مانند لافراری XX و پاگانی زوندا R طراحی شده است. این در شرایطی است که با مک لارن P1 GTR می توانید در خیابان های شهر نیز خودنمایی کنید.

 

پنین فارینا فراری سرجیو – قیمت: نامشخص

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

تنها دلیل حضور پنین فارینا فراری سرجیو در این فهرست قیمت نامشخص آن است که البته بیش از 3 میلیون دلار ارزیابی می شود. این خودرو برای بزرگداشت سرجیو پنین فارینا طراح مشهور ایتالیایی و بر پایه فراری 458 شکل گرفته است. پنین فارینا فراری سرجیو برای نخستین بار در نمایشگاه خودرو ژنو 2013 به عنوان یک مدل مفهومی رونمایی شد و قرار است تنها شش دستگاه از آن تولید شود.

 

فراری 250 GTO – قیمت: 52 میلیون دلار

معرفی گران قیمت ترین خودروهای جهان + تصاویر

 

تنها 39 دستگاه از فراری 250 GTO که در سال 1963 تولید شده در جهان وجود دارند و از این رو مدلی کمیاب محسوب می شود. فراری 250 GTO دست ساز بوده و گفته می شود “انزو فراری”، بنیانگذار شرکت فراری، این مدل را برای رقابت با جاگوار E-type روانه بازار کرد.

 

 


مطالب داغ چند روز گذشته
باسن هایی که بیمه شدند! تصاویر
باسن هایی که بیمه شدند! تصاویر
مشاهده بیشتر