عکس های بدترین مدلهای زیبایی زنان در نیم قرن اخیر

مجموعه : دنیای مد
عکس های بدترین مدلهای زیبایی زنان در نیم قرن اخیر
 
 آیا می خواهید ازنظر ظاهر سرتر از دوستانتان باشید؟ به عقیده یک روانشناس معروف آنچه که شما نیاز دارید " پوستی صاف و لطیف، چشمانی روشن، موهایی درخشان و اندامی متناسب است". 
آیا می خواهید در محل کارتان برش داشته باشید؟ نتایج تحقیقی جدید نشان می دهد کمی آرایش سبک و متناسب می تواند در متقاعد کردن مخاطبتان کمک کند. البته این بدان معنی نیست که ما نمی توانیم بر اساس پارامترهای زیبایی شناختی راه های جدیدی را برای مثلا مدل موهایمان یا آرایش صورتمان امتحان کنیم، روشهایی که شاید عامدا با قوانین انتخاب طبیعی در تضاد هستند. شاید بر همین اساس است که بدترین مدلهای زیبایی در نیم قرن اخیر بوجود آمدند. 
 
مدل موی کندو عسلی _ 1960 

 

عکس های بدترین مدلهای زیبایی زنان در نیم قرن اخیر 
 
 
پس از اینکه یک آرایشگر در ایلینویز این مدل مو را معرفی کرد به سرعت در همه جا گسترش یافت و تقریبا تبدیل به مدل نمادین اوایل دهه 60 میلادی شد. پس از ظهور نسلهای جدید مانند هیپی ها این مدل مو کم کم فراموش شد تا اینکه ژان پاول گولتیر  Jean Paul Gaultier  طراح مد، دوباره این مدل را به روی صحنه آورد که ادای احترامی به شمار می آید به امی واینهوس Amy Winehouse خواننده بریتانیایی که همواره مدل موی کندویی را برای خود انتخاب می کرد. 

 

سایه چشم آبی _ 1972 

 

عکس های بدترین مدلهای زیبایی زنان در نیم قرن اخیر 
 
این قیافه خیلی مورد انتقاد قرار گرفت، حتی پاولا بیگون Paula Begoun  متخصص زیبایی در موردش کتابی نوشت و گفت سایه چشم آبی باید ممنوع شود چون سبکی کاملا خام و از روی بی تجربگی است. در حالی که احتمالا سابقه استفاده از سایه چشم آبی به زمان مصر باستان بر می گردد که از مواد معدنی برای تهیه رنگ استفاده می کردند اما به نظر می رسد که تب استفاده از این سایه چشم در دهه 70 به اوج خود می رسد، سند این ادعا هم رویش سریع دیسکوها و تبیلغات لوازم آرایشی آن زمان و ستاره معروف آن موقع فارا فاست  Farrah Fawcett  می تواند باشد. می دانیم که چشمان درشت ممکن است نشان دهنده جوانی و شادابی باشد اما یک سایه چشم نامناسب کاملا عکس این را نشان خواهد داد. 
 
مدل مولت Mulle _ 1974 

 

عکس های بدترین مدلهای زیبایی زنان در نیم قرن اخیر 
 
 
شاید این مدل مو را اینطور بتوان تعریف کرد: جلوی آن برای سر کار رفتن مناسب است و پشت آن برای مهمانی! در این مدل جلوی موها کوتاه می شود و پشت سر را کاملا بلند نگه می دارند. از اولین افراد معروفی که از این مدل استفاده می کردند می توان به پاول مک کارتنی Paul McCartney و دیوید بویی David Bowie اشاره کرد.
شاید تقلید محترمانه ترین روش چاپلوسی باشد اما الان می دانیم که گاهی اوقات می تواند نتیجه معکوس دهد مانند مورد جویس دویت  Joyce DeWitt که بازیگر نقش ژانت در سریال  Three’s Company بود. از دیگر افراد معروف استفاده کننده از این مدل در دهه 70 می توان به دیوید کاسیدی  David Cassidy  و فلورنس هندرسون Florence Henderson اشاره نمود. 
 
موهای بلند _ 1983 

 

عکس های بدترین مدلهای زیبایی زنان در نیم قرن اخیر 
 
 
به لطف یک نمایش تلویزیونی به نام دالاس که در آن دسته های موسیقی متال حضور داشتند با آن مدل موهای عجیبشان این مدل مو رواج گسترده ای یافت. ما مطمئن نیستیم که چطوری نسل بشر با تکامل خویش از این قیافه رهایی پیدا کرد اگر چه به نظر می رسد این مدل مو تنها با بلند نگه داشتن و شانه نکردن طولانی مدت به دست می آید! 
 
فر دائم _ 1983 

 

عکس های بدترین مدلهای زیبایی زنان در نیم قرن اخیر 
 
 
فر مو سابقه ای طولانی دارد، در 1872 از این مدل مو استفاده می شده است و از نظر مدل موی زنانه از دهه 20 میلادی به بعد شایع شد.  اما هر کسی که در دهه 80 زندگی کرده به خوبی تب استفاده از فر دائم را به یاد دارد و اینکه چطور در کمال ناآگاهی با داغ کردن و آسیب زدن به مو این مدل را برای خود انتخاب می کردند. تب موی فر آمد و خوش بختانه زود فراموش شد البته اگر می خواهید یادی از آن دوران داشته باشید کافیست چشمانتان را ببندید و تصور کنید موهایتان را با داغ کردن فر می زنند و بوی نامطبوع موی سوخته مشامتان را پر کرده است. 
 
مدل مجعد و موج دار _ 1985 
 

عکس های بدترین مدلهای زیبایی زنان در نیم قرن اخیر
 
 
 
مدلی نزدیک به فر دائم، این مدل مو را با اتوهای مخصوصی ایجاد می کردند که در دهه 80 باب شد. خیلی ها برای اینکه موهایی شبیه به ستاره های راک شبکه ام تی وی داشته باشند با این اتوها گونه ، گردن و گوشهایشان را می سوزاندند. در همان اثنا بود که عروسک باربی هم با آن موهای موج دارش به بازار آمد. اما باربی هم مانند ما آنقدر باهوش بود تا خود را از این مخمسه برهاند و مدل موی خود را عوض کند. 
 
ابروهای نازک _ 1992 

 

عکس های بدترین مدلهای زیبایی زنان در نیم قرن اخیر 
 
 
شاید بارزترین شخصی که از این مدل ابرو استفاده کرد مدونا  Madonna  باشد، مدلی که اقبال چندانی نداشت. ملکه پاپ با ابروهایی کاملا طبیعی به دنیا آمده و خب با افزایش سن قطر ابروها کمتر می شود اما اینکه چرا او در شوهایش اینچنین ابروی نازکی انتخاب کرده معلوم نیست. 
 
ترکیب خط لب تیره و رژ لب روشن _ 1999 

 

عکس های بدترین مدلهای زیبایی زنان در نیم قرن اخیر 

 

شاید برای جلب توجه رسانه ها خود را به شکل بومی های آمریکایی در آورده است! در هر صورت این چهره متمایز نمی تواند مورد پسند باشد، لب در جذابیت صورت تاثیر خاصی دارد اما به نظر می رسد این رنگ قرمز است که جلب می کند نه رنگ بی روح استخوانی که با خطی قهوه ای احاطه شده است. کیم مترز Kim Mathers نامزد امینم Eminem خود را اینگونه آرایش کرده است.
 
برنزه کردن با اسپری _ 2009 

 

عکس های بدترین مدلهای زیبایی زنان در نیم قرن اخیر  
 
شاید بهترین معرف این مدل پاریس هیلتون  باشد. این مربوط به موقعی است که از اسپری برنزه 35 دلاری  استفاده کرد. متاسفانه این اسپری ها دارای ماده شیمیایی به نام DHA  است که باعث التهاب و آماس پوست در افراد حساس می شود، حقیقتا فریبنده ست!

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته